Nezaplatené PZP

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

henco0415
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.08.2013 15:33
Zdieľať na Facebook

Nezaplatené PZP

Príspevok od používateľa henco0415 »

Ahoj, Dobrý deň, chcem sa opýtať či sa už ocitol niekto v podobnej situácií ako ja. Som poistení v Kooperative a do 16.7.2013 som mal uhradiť PZP. Avšak uplne som na to zabudol auto som však vôbec nepoužíval. Dnes 5.8.2013 som uzavrel novú poistku ale tiež v koop... Chcem sa opýtať či mi hrozí nejaké to vymáhanie alebo nejaká pokuta, nakoľko som poistku nezaplatil včas ale uzavrel som u nich ďalšiu. (Nevypovedal som starú zmluvu lebo som si myslel že keď to nezaplatím tak ju vypovedia sami). Prosím o radu...ďakujem
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ja som minuly tyzden doplacal v koop poistku ktoru dilino neplatil vyse roka a bola stale ziva [akurat musel podpisat cestne vyhlasenie ze nesposobil za tu dobu nikomu skodu]. Cize nechapem aj ty naco si robil novu a neopytaal si sa najprv ze co so starou. Najprv urobis lupost a potom sa tu radis? Preco si sa neopytal najprv a potom nekonal. Si v pohode. Novu poistku zrus [do tusim tyzdna sa da bezdovodne] a staru si doplat a vybavene. Inak tusim v zmluve je ze ked nezaplatis PZP tak sa po mesiaci zrusi automaticky ale ty si nepresiahol ani ten mesiac nieto este rok ako ten co som mu ja doplacal nedopplatok ako som pisal na zaciatku.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Neviem ako PZP, ale niektore poistky pokial nezaplatis, tak plati ochranna lehota. To znamena, ze poistovna berie ako ze si poisteny este trebars 1/2 roka, az potom to rusia pre neplatenie z ich strany. Ovsem ma to aj nevyhodu, ze im dlzis za tu dobu peniaze :2f93:
Cize v tvojom pripade jednoznacne riesit staru poistku ! Pokial teda plati to, ze sa da nova zrusit do nejakej doby :41c2: Inac za tento rok zaplatis zbytocne 1,5 poistky !!!
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ochranna lehota to je, ale keby si sposobil v tej dobe skodu tak to budu kratit plnenie pripadne cele zamietnu a budes musiet zaplatit tomu co si donho buchol skodu ty lebo si nemal zaplatene
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

sak jasne su to kmini :342a:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

este neprebehol ani mesiac a uz sa robila nova pzp.chlape ty si tupy ako sane a ten v pojistovak tiez.o nich je to jasne ze pojistovaka robia len socky a nahanaju nechcete zivotnu pojistku a pod veci.ale za taky tah by som ti odobral obcianku,pas{ako si spravil vodicak nabiflil si sa?} a namiesto nej by si dostal tp od hlavy,aby si nemohol uz nic samostatne podpisovat.stotisic krat to uz bolo povedane v televizii radia noviny internet.nemozes platit 2 pzp na jedno auto.chod si to pekne obehat na pojistovnu zase.
lostdik
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 09.12.2009 20:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lostdik »

Nooo,myslel som, že aj toto bude jeden z tých článkov, ktoré si len prečítam a možno sa niečo nové naučím a dozviem,ale jednoducho som musel reagovať. Seven 549, kto si ty,že si dovolíš takto ľuďom nadávať a osočovať? On je "TUPY" tak ako píšeš,preto,že sa pýta a žiada o radu? Urážaš poistovakov, že sú to "SOCKY". Tie socky, ako píšeš,zarábajú aj niekoľko tisíc EUR na mesiac, ak sú šikovní a rozumeju svojej praci. Mňa rodičia učili vážiť si každu prácu a vzdávať jej úctu a samozrejme aj ľudom, čo ju kvalitne robia. Každy nech sa venuje tomu čo ho baví a vtedy bude v tej práci aj dobrý. Je jedno, či zametá chodnik, alebo riadi corporat.
Len toto som mal potrebu napísať. Vážme si ľudia ľudí a prácu ktoru robia.
Ano,Henco natrafil na nesprávneho človeka, ale aj to sa stáva a je zrejme, že sa to ani jemu celkom nepozdáva,preto sa tu chcel poradiť a podeliť.
Prajem všetkým pekný večer.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No pokial nebola PZP regulerne zrušená tak stále platí, to že si ju nezaplatil, ti príde úplne normálne výzva ako keby si pokračoval , ak nezaplatíš PZP ani potom, tak bude zrušené s tým že budú vymáhať nedoplatok aj za dobu než ti ju zrušili oni sami.

Inak momentálne máš dve PZP na jedno auto a legálne ju vieš zrušiť len tak že auto odhlásiš na inú osobu.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ako urazam pojistovakov.mne staci sledovat svoje okolie a vidim pojistovakov vsetko vacsinou mlady bez zaruk maju len auta na leasingy,aby nebolo vidiet tu biedu+reci vytrhnute z kontextu.a aj takych co boli roky velke ryby a nechali toho uz davno,pretoze nestihali zivit rodiny.no hlavne to zavisi od regionu.a zadavatel temy je no bodky bodky bodky.primitivna vec uz roky ospevovana a on aj tak siel spravit druhe pzp.no a pracovnik pojistovak socka co uz davno nic nezarobil- aha ved za zmluvu mam prachy.zinkasuje jednorazovu odmenu a potom nech sa stara kto chce.tak to proste funguje.napr mne nukaju stale zivotnu pojistku ze ak dam 130 euro mesacne tak po 40 rokoch budem bohac.smutnych 65000euro nasporim-ked sa dozijem.to je tak krasne pocuvat.no stale je tu pochybnost len ci taka pojistovna dovtedy nepadne.ja stale vravim ze chcem za 20e mesacne a na 5 rokov.a potom nova zmluva.ak nic tak dovi.mam za ine prachy poriadne zabezpecenie kde budem kesovat ak polamem napr.natrvalo nohy {invalid}2500e mesacne {za ubohy poplatok 152e mesacne} do konca zivota.no bohuzial je to v zahranici.
niner
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Bydlisko: TN
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niner »

ivko1 napísal: Inak momentálne máš dve PZP na jedno auto a legálne ju vieš zrušiť len tak že auto odhlásiš na inú osobu.
Vyborne napisane.. Plny suhlas
Prveho PZP sa nezbavis, musis ho zaplatit a napis vypoved ku dnu uzavretia novej zmluvy, alikvotnu cast dostanes naspat. Pripadne ti zneplatnia novu zmluvu a vratia ti plnu sumu. Zalezi na dohode.. Zo zakona nemozes ma uzavrete 2 PZP na jedno vozidlo a plati to ktore si uzavrel ako prve, aj ked nie je uhradene.. A to az do vypovedania zmluvy.. Inak odporucam vypovedat doproucenou postou ja som jednu vypoved pisal do komunalky 3krat co ma chceli dat uz na exekuciu ze som im nezaplatil pzp za predane auto
henco0415
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.08.2013 15:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henco0415 »

For SEVEN 549
po 1. vodičák som si nekúpil a spravil na 1. krát.
po 2. mám nacúvané viac ako ty najazdené takže tak šoferujem ;)
po 3. pokial mi nevie nikto NORMÁLNE s pekným slovom vysvetliť že aké sú kroky, tak nech mi sem ani len nepíše.
LEBO S INTELIGENTMI AKO SI TY SA STRETÁVAM DENNO DENNE V PRÁCI ;)
Naposledy upravil/-a henco0415 v 06.08.2013 11:52, upravené celkom 2 krát.
henco0415
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.08.2013 15:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henco0415 »

lostdik napísal:Nooo,myslel som, že aj toto bude jeden z tých článkov, ktoré si len prečítam a možno sa niečo nové naučím a dozviem,ale jednoducho som musel reagovať. Seven 549, kto si ty,že si dovolíš takto ľuďom nadávať a osočovať? On je "TUPY" tak ako píšeš,preto,že sa pýta a žiada o radu? Urážaš poistovakov, že sú to "SOCKY". Tie socky, ako píšeš,zarábajú aj niekoľko tisíc EUR na mesiac, ak sú šikovní a rozumeju svojej praci. Mňa rodičia učili vážiť si každu prácu a vzdávať jej úctu a samozrejme aj ľudom, čo ju kvalitne robia. Každy nech sa venuje tomu čo ho baví a vtedy bude v tej práci aj dobrý. Je jedno, či zametá chodnik, alebo riadi corporat.
Len toto som mal potrebu napísať. Vážme si ľudia ľudí a prácu ktoru robia.
Ano,Henco natrafil na nesprávneho človeka, ale aj to sa stáva a je zrejme, že sa to ani jemu celkom nepozdáva,preto sa tu chcel poradiť a podeliť.
Prajem všetkým pekný večer.
ďakujem, aspoň niekto normálny
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

to za druhe si chcel asi napisat kusok inak lol
henco0415
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.08.2013 15:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henco0415 »

seven549 napísal:ako urazam pojistovakov.mne staci sledovat svoje okolie a vidim pojistovakov vsetko vacsinou mlady bez zaruk maju len auta na leasingy,aby nebolo vidiet tu biedu+reci vytrhnute z kontextu.a aj takych co boli roky velke ryby a nechali toho uz davno,pretoze nestihali zivit rodiny.no hlavne to zavisi od regionu.a zadavatel temy je no bodky bodky bodky.primitivna vec uz roky ospevovana a on aj tak siel spravit druhe pzp.no a pracovnik pojistovak socka co uz davno nic nezarobil- aha ved za zmluvu mam prachy.zinkasuje jednorazovu odmenu a potom nech sa stara kto chce.tak to proste funguje.napr mne nukaju stale zivotnu pojistku ze ak dam 130 euro mesacne tak po 40 rokoch budem bohac.smutnych 65000euro nasporim-ked sa dozijem.to je tak krasne pocuvat.no stale je tu pochybnost len ci taka pojistovna dovtedy nepadne.ja stale vravim ze chcem za 20e mesacne a na 5 rokov.a potom nova zmluva.ak nic tak dovi.mam za ine prachy poriadne zabezpecenie kde budem kesovat ak polamem napr.natrvalo nohy {invalid}2500e mesacne {za ubohy poplatok 152e mesacne} do konca zivota.no bohuzial je to v zahranici.
tu sa jedná o PZP a nie o životnú poistku...chlape ty si mýliš pojmi s dojmami... kto si ty že mi tu nadávaš do hlupákov? nepoznáme sa, niesme kamaráti ani rodina chvala bohu že si môžeš dovoliť si urážať ma... s tvojich príspevkov usudzujem že si len fórumový hrdina ktorý je najväčší frajer len za klávesnicou...ak mi nevieš poradiť tak sa radšej zdrž svojich primitívnych komentárov
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

patko1

:40bd:
Naposledy upravil/-a bajo777 v 06.08.2013 12:15, upravené celkom 1 krát.
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných