Nezaplatena STK + odhlásenie z evidencie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Romana1909
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.07.2023 01:04
Zdieľať na Facebook

Nezaplatena STK + odhlásenie z evidencie

Príspevok od používateľa Romana1909 »

Nepýtajte sa prečo ale mam auto na ktorom mi skoncila stk a ek v roku 2019. Na aute sa nejazdí ale je prihlásené. Konecne by som to chcela vyriešiť a moja otázka znie 😄 ked pojdem auto odhlásiť aka je pravdepodobnost ze budem musieť hned platiť pokutu 🙄
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Nezaplatena STK+odhlásenie z evidencie

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ziadna.

Ta ti pride postou.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Nezaplatena STK+odhlásenie z evidencie

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale je 100% istota že ak pojdeš auto odhlásiť, tak budú pýtať doklad o ekologickej likvidacii, alebo doklad o zaplatení 500eur do fondu žp.(neexistujúce vozidlo) A druhý prúser - keď bola u mňa naposledy (vlani) odťahovka pre vyradené auto tak fotil - vin číslo, kod motora, baterku , katalyzátor, a tiež si musel prefotiť pzp :42f8: . Ak nemáš do konca zaplatené pzp auto ti nevyradia, jedine cez OU odbor žp a zaplatenie 500eur. Samozrejme + všetky doklady že si naozaj ty majitelom vozidla.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Nezaplatena STK + odhlásenie z evidencie

Príspevok od používateľa autolaik »

oco PZP nie je potrebne k vyradeniu.... ako mozes si pisat svoje ,no zopakujem este raz,doklad o zaplateni PZP nie je potrebny pri vyradeni. Ci ale prides k pokute alebo nie,to je uz ina pesnicka.
Ak to pzp ale silou mocou chces mat pri sebe tak nic ti nebrani rano pred odhlaskou sa online poistit.. a nasledne hned po odhlaseni poistku aj zrusit.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Nezaplatena STK + odhlásenie z evidencie

Príspevok od používateľa oco13 »

Treba skúsiť, ja som hladal po šuflíkoch. lol Preto som to napísal.
Tak som si dal 3 sekundy roboty https://www.minv.sk/?vyradenie-vozidla-z-evidencie
Nikde sa tu nepíše že vozidlo sa spracovatelovi odovzdáva kompletné, že sa fotí motor, baterka, a katalyzator (nebezpečné látky- tie dve posledné)
„Potvrdenie o vyradení vozidla z evidencie vozidiel“ (pre účely zrušenia PZP a pod.),
A ak PZP netreba načo by sa vydávalo potvrdenie o k niečomu čo netreba ?
Tak já ti nevím Karle nie je to náhodou tak, že až do vyradenia sa vozidlo považuje za schopné prevádzky a musí mať stk ek a pzp inak si si nesplnil administratívnu povinnosť a OU ti môže poslať pokutu. ? Neviem , ale asi si maníka najbližšie nafilmujem čo všetko pýta a čo všetko fotí pri odvoze do šrotu.
Naposledy upravil/-a oco13 v 23.07.2023 12:47, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Nezaplatena STK + odhlásenie z evidencie

Príspevok od používateľa autolaik »

som teraz kukol na stranku nasich "pomahat a chranit" ... a,ani tam o pzp ani pismenko. Tak,co je psáno,to je dáno. :)

https://www.minv.sk/?vyradenie-vozidla-z-evidencie
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Nezaplatena STK + odhlásenie z evidencie

Príspevok od používateľa oco13 »

Vidíš obaja kukáme to isté a vidíme tam dve rôzne veci - policajti sú na tom rovnako.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Nezaplatena STK + odhlásenie z evidencie

Príspevok od používateľa oco13 »

http://autovraky.sk/spracovanie-a-recyklacia
po vyradení vozidla z evidencie môžete ísť do poisťovne a zrušiť zákonnú resp. havarijnú poistku ( ak máte zaplatenú poistku na dlhšie obdobie, Poisťovňa Vám preplatok vráti )
Stranka spracovatela aj s videom a detailami
Naozaj nikde sa nepíše že pzp musí byť, napriek tomu vám dávajú potvrdenie na jeho zrušenie. :300f: Odo mňa ho pýtal (ok), a aj si ho fotil (to ma prekvapilo)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Nezaplatena STK + odhlásenie z evidencie

Príspevok od používateľa seven549 »

Romana1909 napísal: 23.07.2023 01:07 ked pojdem auto odhlásiť aka je pravdepodobnost ze budem musieť hned platiť pokutu 🙄
treba napisat co s tym autom bude dalej.ide do srotu alebo sa predava alebo sa nechava dalej odstavene na kolko rokov?to sa budu pytat.a podla toho budu poplatky.

pokutu ??? ked si to za 4 roky nevsimli?mozno uz ani nebude je tam cas 2 roky ktory premeskali ked skoncila stk ek.
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Nezaplatena STK + odhlásenie z evidencie

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Romana1909 napísal: 23.07.2023 01:07 Nepýtajte sa prečo ale mam auto na ktorom mi skoncila stk a ek v roku 2019. Na aute sa nejazdí ale je prihlásené. Konecne by som to chcela vyriešiť a moja otázka znie 😄 ked pojdem auto odhlásiť aka je pravdepodobnost ze budem musieť hned platiť pokutu 🙄
Najprv budes musiet vyplatit pokuty az potom to odhlasis. Je to uz systeme evidovane.

Preto je plno inzeratov ze preda auto PREPIS NIE JE NUTNY!!!! :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Romana1909
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.07.2023 01:04
Zdieľať na Facebook

Re: Nezaplatena STK + odhlásenie z evidencie

Príspevok od používateľa Romana1909 »

Chalani diky, vela z Vas poradilo aj to co nemalo ale to podstatné som sa dozvedela. 😄
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Nezaplatena STK + odhlásenie z evidencie

Príspevok od používateľa seven549 »

PROCHY603 napísal: 23.07.2023 19:44
Romana1909 napísal: 23.07.2023 01:07 Nepýtajte sa prečo ale mam auto na ktorom mi skoncila stk a ek v roku 2019. Na aute sa nejazdí ale je prihlásené. Konecne by som to chcela vyriešiť a moja otázka znie 😄 ked pojdem auto odhlásiť aka je pravdepodobnost ze budem musieť hned platiť pokutu 🙄
Najprv budes musiet vyplatit pokuty az potom to odhlasis. Je to uz systeme evidovane.

Preto je plno inzeratov ze preda auto PREPIS NIE JE NUTNY!!!! :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
no niesom si isty ci to tak funguje.kamosov brat predaval auto kde 1.5 roka neplatila stk ek v roku 2020 a v pohode prepisali.tesne pred koronou.pokuta dodnes neprisla a ani nemoze ak to stat nestihne do 2 rokov.

mne tak policajti osobne dorucili pokutu 50 euro za odobratie TP koli kolesam.nikdy ma nemohli zastinut doma bolo to dorucenie do ruk.od toho odobratia uplynulo 20 mesiacov o pokute 50 euro som ani nevedel kedy pride.policajt mi povedal ze to pride postou.

a nasli ma doma v sobotu o 10.30 ked som dorazil zo zahranicia.sam mi to fizel vysvetlil ze kebyze ma nenajdu tak po 4 mesiaoch pokuta uz neplati.

samozrejme moja zla domovnicka im asi zavolala pretoze 10 minut po prichode domov boli tam a este pekne zozadu za panelakom ma nasli ako vytahujem z auta kufre :2f93: aj som jej to povedal ze halo az tak????

odvtedy auto ktorym jazdim do zahranicia neparkujem na sidlisku po prichode,a prichadzam uz v noci inym autom.
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Nezaplatena STK + odhlásenie z evidencie

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ako tak čítam, tak viacerí by ste mohli publikovať detskú sci-fi.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 84 neregistrovaných