Nevoľnosť v aute pri dlhších trasách

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..chlapci..,rad vas upozornim na jednu dolezitu vec..,tie tabletky nezaberaju vzdy,zalezi od organizmu dietata,alebo zaberu kratkodobo...dokonca si dovolim tvrdit,ze istym sposobom dehydruju a vyvolavaju u deti nechutenstvo
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: :::NEVOLNOST V AUTE PRI DLHSICH TRASACH...:::

Príspevok od používateľa Fofro »

rudolfo63 napísal: Kinotéza ... Vzniká totiž podráždením nervového aparátu stredného ucha.
Kinotéza vzniká skôr na mori v lodi,keď oči vidia pevné okolie (kajuta,jedáleň...) a gyroskop v strednom uchu eviduje kývavý pohyb.Mozog je z týchto protichodných informácií zmetený a predpokladá,že nastane situácia,keď bude treba mať pripravené telo na extrémne zachraňovacie vypätie,tak dáva signál na vyvrhnutie potravy.Všetko to ide v automatike.
Neviem,že by morská nemoc existovala v aute.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

fofro..,na serpentinach,pri klesani a stupani..,nepripada ti to ako knisanie lodi...?Asi ti budem musiet vytiahnut zlcnik bez umrtvenia...
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Pripadá ... to iste,ale to čo vidia oči hlási aj biologický gyroskop.Nedochádza k rozporu týchto dvoch vnemov.
Pri morskej nemoci je pointa práve v tom,že informácie sú protichodné.Táto morská nemoc môže byť aj v lietadle,alebo keby si cestoval v uzavretom skriňovom aute.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..ved ona aj je..,staci zajst pri Mariazelli na klesaky,ktore maju 21-25 promile a uvidis..,kde budes mat pajsle,aj ostrielany sofer...
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drozdm »

audis napísal:naco ich ucis hovorit blee blee ble :3020:
:4090: ked vieš ono to ide akosi samo , prirodzene, od žalúdka :40bd:
matooo3691
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.04.2013 21:12
Zdieľať na Facebook

Nevolnost

Príspevok od používateľa matooo3691 »

Mne vždy Pomôže ked si dám bublinkovú minerálku. Fajne sa mi potom odgrgáva. a to je dobré. Sa vám fajne uľavý. Skúste to! :zg282: :3035:
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Jedinú nevoľnosť, ktorú zažívam pri dlhšej jazde autom je kvôli debilizmu spoluúčastníkov cestnej premávky, ktorých som donútený nedobrovolne sledovať.
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

mne bolo zlahka nevolno jediny raz, ked som musel sediac na sedadle spolujazdca pozerat do nejakych papierov a nieco pisat a sef soferoval trochu nesetrne lol akonahle som prestal pozerat do papierov, nevolnost ustupila...
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

mne v poslednych rokoch byva zle v aute na mieste spolujazdca,nie pri klesani,nie pri stupani,ale na tzv.vlnovkach,ked auto schdza z kopceka a hned ide do stupania...Nikdy predtym som s tym nemal problem.Oblieva ma vtedy pot,opriem hlavu bokom o sedadlo a zatvaram oci.Ale uz sa mi stalo,ze sofer musel zastavit,lebo mi bolo na grc...Doktor mi naposledy povedal,ze som paranoik a ze mi zacina v mojom veku uz yebat....

..inac dajte temu do 112-tky....dakujem...
kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

a nejake finty na psa nemame? ten nas maly sarkan to nejako nezvlada...
z BA ideme do LM, cela cesta fajn aj podrieme, potom pridu Donovaly :3906: tie znesie ale ked prejdeme RK tak vtedy to pusti... ci jedol abo na lacno, furt
jazdu mu prisposobujem a snazim sa ist co najplynulejsie,
len ked ma furt niekto brzdi :40bd:
miska.tn
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Bydlisko: TN /LM/ TS
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miska.tn »

a nejake finty na psa nemame? ten nas maly sarkan to nejako nezvlada...
z BA ideme do LM, cela cesta fajn aj podrieme, potom pridu Donovaly tie znesie ale ked prejdeme RK tak vtedy to pusti... ci jedol abo na lacno, furt
jazdu mu prisposobujem a snazim sa ist co najplynulejsie,
len ked ma furt niekto brzdi
No ja ked cestujem so psom v aute čo je v poslednej dobe dosť často vĎaka jeho rastu , tak mu od rána nedám ani vodu ani nič zjesť , a to je v kufri :d :D
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Nevoľnosť v aute pri dlhších trasách

Príspevok od používateľa Fofro »

rudolfo63 napísal:Bez rozmyslu si dáme výdatné raňajky, ktorých súčasťou neraz býva aj výborná chrumkavá slaninka či poriadna bageta, obohatená neskromnou dávkou majonézy.V každom prípade sa vyhnite vyprážanému chlebu vo vajíčku, párkom či nebodaj klobáse. Takéto prehrešky v podobe pokrmov si vychutnajte, až keď budete na mieste a plánujete v ňom ostať o niečo dlhšie.
Ak mám pred sebou dlhú cestu a nechcem sa nikde zdržiavať, ráno si urobím praženicu zo 4 vajec na slanine a cibuľke. K tomu dva krajce chleba. A to aj o 5°° ráno. Na tomto palive fungujem aj do 14°°.
Niekto možno má slabý žalúdok, ale zasa môže s cicinou orechy rozbíjať. Niekto má zas dobrú hlavu, ja mám plechový žalúdok
:2f93:
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ja mam nevolnost iba ak tak na druhy den po opici ale cestovatelsku nevolnost som este nezazil :zg282: :4090: :d :D lol
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Tak potom čo som mal robit ja, 8 rokov prevážania na zaplachtovanej korbe nákladných aut typu T 815,PV3S, AKTIS -kopia MANN. V zime sa korba aj na zadnom čele zaplachtovala a išlo sa niekedy aj 5-6 hodín bez zastávky . Skákalo to , smrdelo to a nemali ste ani šajnu kde ste. Občas nejaké kanistre z naftou na spiatočnú cestu alebo nafta resp. benzín z techniky ktorú ste šoférovali do skladov na zrušenie rovno pod nohami, boha to bol smrad a hluk. A v lete, ked sa niekde zastavilo na semafore na červenú , taká teplota, ča vás na podlahu donúti lahnút ako keby vám niekdo po kotrbe lopatou pleskol. Raz som pri vystupovaní v kasíne velitelove záhon z ruží ogrcal, také hnojivo tam roky nemali 'lol'

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 106 neregistrovaných