Neviem vybrať kľúč zo spínacej skrinky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Neviem vybrať kľúč zo spínacej skrinky

Príspevok od používateľa trucker694 »

Zdravím všetkých na fóre.
Mám prosbu-otázku na odborníkov ohľadom automatickej prevodovky.
Po vypnutí motora MB ML 2,7 cdi rv 01, mám páku v polohe P, niekedy sa nedá vybrať kľúč zo spínacej skrinky. Chýba mu cca 1-1,5mm na otočke v proti smere hodinových ručičiek aby sa dostal von. Nerobí to pravidelne, bol som v servise MB Nitra, N.Zámky,kde závadu nezistili.Závada nie je ani v pamäti, ani mechanicky sa v danú chvíľu neobjavila.
Mám dojem subjektívny, že prevod od tiahla radenia voliča prevodových stupňov nedotlačí do spínačky na kolík, a ten neuvoľní kľúč za skrinky.
Ale nie som úplne v obraze ako to presne funguje, tak preto tá otázka o radu, prípadne odborná pomoc. Som kúsok od Nitry,zavolám, príp prídem ak by ste vedeli poradiť/pomôcť môžte SS.
Ďakujem za odpovede :300f:
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Určite to má nejakú spojitosť, ale či to je tiahlom alebo nejakým iným systémom od voliča polôh neviem, ale v MB by mali vedieť na akom príncípe to funguje a na základe toho vedieť odstrániť príčinu toho problému
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

keď to budeš mať vonku skús do zámku nastriekať nejaký olej,, WD a pod...a pootáčaj klúčikom nech to poriadne premaže
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Olej alebo iná mastnota do zámku? Obrázok
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

mechanické časti premazať...som to robil nie raz...v jednom nemenovanom obchodnom reťazci sam-tam majú taký olej na reťaze, do čoho sa nelepí špina, necháva to nelepivý ale klzký povlak...W5 Chain Spray...tak isto aj do zámku dverí...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Píšeš ale nejaký olej alebo WD...
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

kým som nemal tento,resp. WD poruke, nejaký jemný olej tiež urobil svoje... napr. aj taký olej pre šijacie stroje...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ešte raz - do zámkov nepatrí nič mastné na čo sa lepí špina pretože krátkodobo to môže pomôcť, ale dlhodobo to môže urobiť viacej škody ako úžitku pretože sa na to lepí bordel! Do zámkov patrí grafit a podobné veci na to priamo určené...
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

mal by tam ísť grafit...ja preventívne každých cca.pol roka to premastím-nastriekam a niektoré auto ide už roky a zámok sa nezasekáva...
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

http://www.maxmoto.sk/index.php/shop/32 ... mos2-250ml

Dá sa zaobstarať aj grafitový olej...len hladať treba...
Možno to bude mať súvis s tou automatickou prevodovkou každopádne preventívne premazanie tomu neuškodí...veď ako sa hovorí kdo maže ten jede...
027
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.02.2009 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 027 »

vymen jezka........a pojde to
zuzu2
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzu2 »

Mal som podobny problem na CL 600. Na vine bola spinacka. Netvrdim, ze je to aj tento pripad, ale mne pomahalo, ked som ho pri otacani tlacil mierne dovnutra.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Chlapi ďakujem za rady, ráno tam vstreknem WD, tuším ho tam aj vlani synátor vstrekol. V nemenovanom stavebnom červenožltom reťazci majú origo grafitový spray, zájdem tam a kúpim ho.
Potešili ste ma, že tam nie veľká súvislosť s prevodovkou.
Ešte raz ďakujem za rady :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných