Neviem kam to zaradit? Audi? Truck?

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Neviem kam to zaradit? Audi? Truck?

Príspevok od používateľa trucker694 »

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja by som nevidel v tom veĺký problém , lebo kamion postupne zapajal trakciu , len mu prešmykovali kolesá
a potreboval potiahnuť či postrčiť, potom sa už "chytil" a išiel na vlastný pohon

Nebolo to o tom ,že na kamione vyradil rychlosť a na kopec ho vytiahla ta Audi len vlastnou silou.....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

:2f93: , mna by to nenapadlo
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Rečnícka otázka,keď už tam boli traktory s radlicami,prečo mu nepomohli?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Lebo Česko Slovensko, za Svrčinovcom minulú sobotu nás odstavil český policajt, vraj počkať chvíľu, prehrnu a posolia kopec na Jablunkov. Po chvíli hodine a pol som sa tiež nevedel pohnúť odtrhnúť, tak ujo policajt mi odporučil trakturek za peniaze té mikne. Ja, že polib mi prdel d.ebile, som vytiahol lopatu, soľ, kamienky a o desať minút som sa stveral na Jablunkov.
Laco naprázdno nepomôže žiadna trakcia, ani uzávierka, iba adhezny povrch vozovky.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ja to nevnímam tak, že Audinka to "dala", ale tak, že majiteľ Audinky je Človek, ktorý ochotne pomohol. A to sa dnes teda veľmi cení.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Volakedy velmi dávno som s Shade 120l na asfalte rozťahoval Aviu čo nechcela chytiť. Škodovečka to sice dala, ale celkom nahlas som počul vzadu praskať uloženie motora aj s ťažným. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

No ja som to videl tak ze lano bolo zamrznute a kamion tlacil Audinu co nemohla vyjst na kopec :4012:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

takychto videi co osobne auta tahaju kamiony je plny youtube... prakticky kazda znacka.

Mne sa tusim najviac pacil malinky Suzuki co sa u nas nepredava - 65 koni na motore.
https://www.youtube.com/watch?v=1CH67RSthlo



No a ze tie kamiony moze zo snehu tahat naozaj hocico : https://www.youtube.com/watch?v=hlyDkpYHR70

https://www.youtube.com/watch?v=1fEdQ9XmRaI

https://www.youtube.com/watch?v=s8capgLF0v8


takze to naozaj nie je o stovkach kilowattov vykonu :)




Truckerovi srdce musi zaplesat - zvuk nabuzerovaneho Kenworthu je fakt uzasny https://www.youtube.com/watch?v=pPE2lsSNK_8

a ked uz to jede tak to treba aj hamovať... https://www.youtube.com/watch?v=HDNLccSfHns
https://www.youtube.com/watch?v=tWC98G4aG_o
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Tak tak. Ja sám som ťahal aj súpravu aj 8x4 a mnoho ľudí z nášho klubu má podobnú skúsenosť. Fakt je ten, že tie autá stačí +- trochu postrcit alebo im pomôcť prekonať kriticky úsek kde im chýba to 1-2% trakcie naviac. Inak sa žiadny zázrak nekoná
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Mimo témy, som svojim spôsobom blbec?
Dôvod :nakoľko v našej firme a v iných firmách v danom meste NEPOZNÁM NIKOHO KTO BY MAL K DISPOZÍCII BEZPEČNÚ PLOŠINU NA ODSTRÁNENIE SNEHU A ĽADU Z PLACHTY NÁKLADNÝCH VOZIDIEL. A NA VEREJNÝCH PARKOVISKÁCH Slovenska a ČESKA TIEŽ. Keď mám na korbe naložený tovar na výšku po strechu a zároveň po celej dĺžke návesu tak z vnútornej strany ten sneh a ľad nezhodim. A vyštverať sa v mojom prípade do výšky štyri (4m) nad zemou a postaviť sa na plachtu ktorá má hrúbku cca 2,5 milimetra a priečne tyčky hliníkové tvar Ú tiež hrúbka dva milimetre, považujem pri mojej hmotnosti stokilo ZA HAZARD S MOJÍM ŽIVOTOM!!!
Rebrik štyri metre dlhý nemám, a povedzte mi/ nám tirakom ako to odstrániť. Vo Švédsku s tým problém nie je, tam je rampa podobná lešeniu takmer v každej firme. Aj s potrebním vybavením ohrablo, metla.
Ja osobne sedím na sude s bušným prachom, a čakám kedy sa stane niečo podobné aj mne. Kolega, takto prišiel o vodičský preukaz a bol odsúdený k podmienečnému trestu odňatia slobody a náhrada škody. Po vypršaní trestu si už za volant nesadol. Povedal si dosť, chra. púň majiteľ po udalosti mu vynadal do k.k.ta,a lajdaka ale nič preto majiteľ po nehode neurobil preto aby vodič mohol odstrániť sneh a ľad zo strechy kamióna.
Toť vsjo pre veľmi slabé vysvetlenie.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

To znamená, že poslať 5cm hrubý ľad o rozmere často aj viac ako 50x50cm do čelného skla oproti idúceho auta je lepšie riešenie?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

definitivnu zodpovednost ma ten s volantom v ruke, lebo mohol iba neist s v neporiadku karom a nic by sa nestalo...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

chalani, castokrat ten trucker NEVIE ze takuto malu bombu na navese na streche vezie...

si zoberte ako dnes v noci v Bratislave snezilo / prsalo. Dojdem domov o pol deviatej z potravin, nic, mokra cesta, ani vlocka, total suche auta. O polhodinu kukam von z okna, reku ci som moc nevyslopal - vsetko biele. Auta biele, cesta biela, stromy biele, vsetko biele. Dobre, idem chrapat, pojdeme dneskaj decka sankovat. Precitnem rano, prsi, zo snehu clapkanica. Vyjdem von reku odhadzat auta, ojha ta clapkanica je aj trochu primrznuta.

A teraz mi skuste zderivovat kde je hranica ked trucker nevidi ziadny lad na streche navesu, nema ho ako vidiet kedze nema plosinu / sedemmetrovy rebrik, vysverat sa tam nema ako. Prsi, kukne na teplomer, styri stupne nad nulou, nema byt co zamrznute. Ale ze v noci ked chrapal bolo minus styri, ze mu na navese zamrzlo jazero 40x40cm a teraz je akurat uvolnene kedze uz su styri stupne nad nulou, a ze v prvej zakrute sa z toho stane neriadena neriaditelna smyklava bomba, to proste nedas.

Nie je realne mozne kazdu jednu situaciu v kazdom jednom kamione takymto sposobom preverit. Ja viem ze v idealnom svete by kazdy kamionista kazdu stvrhodinu zastal, vyliezol na naves a skumal ci sa mu tam NAHODOU POCAS JAZDY PRI -0.9 STUPNOCH NEVYTVORILA ZAMRZNUTA ATOMOVA BOMBA... ale ruku na bradavky, naozaj sa toto da ludsky zvladnut ?

Neda.

Alebo ked snezi, to ma kazdu stvrthodinu zastavit a zhadzovat sneh z navesu ?

Nie som kamionista, nikdy som nebol, ale zase nie su tie veci len take cierno-biele... jasne ze nechcem aby moju zenu deti zabila snehova bomba z kamionu, ale dofrasa ako tomu 100.0001% zabranit ?! A nepovedzte ze vyhrievana strecha navesov, to je kravina, okrem ineho technicky nerealne (a samozrejme to nic neriesi ked si v Alpach a za noc ti nahuka 40 centimetrovu čapicu).
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Existuje technické riešenie, sú to vlastne vzduchom nafukované vankúše v strešnej časti plachty. Prezentáciu som videl na stránke výrobcu návesov už pár rokov dozadu. Čo bráni našim zákonodarcom aby vozidlá bez tohto systému nesmeli na cesty??
Je celkom nepodstatné o kolko by to zdražilo kamionovú prepravu, lebo aj jeden jediný zachránený život tú cenu má.
Rovnako by bolo možné legilatívne presunúť kamionovú dopravu na železnice a odlahčilo by to aj cestám. Volá sa to kontajnerový systém.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných