Netesnosť motora PSA 1.5HDI 96kw

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jano1111
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.02.2008 13:43
Zdieľať na Facebook

Netesnosť motora PSA 1.5HDI 96kw

Príspevok od používateľa jano1111 »

Ahojte, mám nasledovný problém ak sa to tak dá nazvať, skôr by som chcel poznať názor odborníka na motory, jedná sa o pomerne nový motor od PSA 1.5HDI 96kw momentálny nájazd 20tisíc za necelé dva roky, vozidlo používané rodinou v rámci bežného použitia žiadne preťažovanie a podobne, jazdím len ja a snažím sa ho šetriť, už istú dobu pozorujem ľahký únik oleja v jednom mieste pod vačkovou skriňou, doteraz som to vždy utrel a očistil ale postupne sa to objavuje stále, čiže som minulý týždeň navštívil autorizovaný servis, aby sa nato pozreli čo stým teda budeme robiť, dohodli sme sa že to očistia umyjú a aby som prišiel keď to bude tiecť a jasne ukázal odkiaľ si myslím že to uniká nakoľko podľa prvotného názoru sa podľa technika môže jednať len o rozliaty olej popri mieste otvoru na nalievanie oleja hovorím si OK, zjavne si technik musel pomyslieť že riešim hlúposti a zbaví sa ma, ale ako som už písal a hovoril aj technikovi že to mám už odpozorované, tak som teda dnes servis navštívil, od toho ako to pozerali minulý týždeň som najazdil cca 200km čiže nie veľa, zobrali auto aby to teda pozreli, technik teda po prehliadke uznáva že je tam únik ale podľa jeho vyjadrenia je to bežná vec a on by to neriešil a asi ani nešiel dotoho osobne nakoľko je to robota na 2dni a veľa rozoberania, ale že pokiaľ to chcem ja riešiť tak to pretesnia, chcel by som poznať názor fakt odborníka na motory či to má význam riešiť, ľahký únik oleja VS. značné rozoberanie a zásah demontážou a montážou do motora, iný problém motor nemá ide zatiaľ pekne, skôr sa bojím len tej demontáže a následnej montáže nakoľko to má len 20tis km. riešiť alebo nie?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nakopat do riti hentakeho odbornika... auto ma 20.000km, predpokladam ze olej NEBOL vobec meneny takze o akom DOLIEVANI sa chce bavit ?

hajzli svinski... nech si laskavo riesia svoje zasrane lacne cenovo ošálené chrápy ktore nevedia robit poriadne. Nech nepredavaju sracky ludom, potom nemusia riesit na uplne novych autach [!!!] taketo veci - povedz mu, ze na mojom 2001 milion kilometrovom aute nic neslzi a netecie. A ze to iste ani na 2004ke co ma len 300.000km.

Ked od teba chceli zaplatit ten tragac, tak chceli krasne rovne nepokrcene nepotrhane bankovky. Tak nech ti daju taky tragac co laskavo netecie a neslzi. Dozaduj sa svojich prav, skonci ti zaruka, nieco ti prdne lebo ti utecie olej a potom pokrcia plieckami ze "aha pozrite, tu mame novy motor len za 8.999,-".
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To si kde zobral ten svetoborný nápad písať červeným ? kým som dočítal mám kruhy pred očami.
K téme...Ani srnky netušia kde presne ten únik je a tým zaniká každá šanca na pomoc.Na samotné rozhodnutie áno/nie by som v živote o pomoc nežiadal kvantum ľudí z fóra z ktorých polovica ti škodoradostne veci ujasní v zmysle...ja by som
Nafoť dla možnosti z väčšej aj malej vzdialenosti miesto úniku,potom sa dá radiť.
Ak je to už znova rozlezené po okolí,chce to kúpiť jeden sprej na čistenie brzd,pekne to očistiť a zachytiť prvú (!!!) uniknutú kvapku.Keby to nešlo to nepíšem,takto to musí byť.Ten prvý presak vyfotiť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ja som tiež raz takto podcenil "špinenie" - malý únik oleja, že pôjdem,pôjdem... až raz počas dialničnej jazdy sa z malého úniku stal totálny, ešte to šoférovla žena takže to skončilo zadretím... odvtedy kukám poctivo pod kapotu a riešim hneď.
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Jano!!!! prepíš to normálne ,naj sa to dá čítať, takto sa to nerobí, do psej matere!
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

mhlavaty napísal:To si kde zobral ten svetoborný nápad písať červeným ? kým som dočítal mám kruhy pred očami.
lahke riesenie je text oznacit a hned je to lepsie :d :D

a jednoznacne: Reklamovat! A od vsetkeho si vzdy pytat papier, aby bolo uvedene, ze si to nahlasil atd.
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Lahke riesenie je napisat to ako clovek a nie ako debil. Keby som aj hned vedel tak takemuto ignorantovi neporadim uz z principu.
jano1111
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.02.2008 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jano1111 »

Ospravedlňujem sa zato že zo je červeným, nechtiac som to tak zadal nebolo to naschvál aby to udrelo do očí, mám to aj nafotené plánoval som aj hneď vložiť fotky, žiaľ netuším ako...poprípade ak sa dá do SS?

Olej bol menený už dva krát vždy po roku, po druhej výmene som to kontroloval a nič okolo viečka ani popri nebolo rozliate, dávam si nato pozor, pravidelne to kontrolujem nakoľko sa jedná o moje prvé nové auto.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

riesenie situacie--nahlasit to ako reklamaciu, nech to zapisu aj do servisky...
cas bezi, treba to riesit kym je zaruka.


mp3turbo napísal:
Ked od teba chceli zaplatit ten tragac, tak chceli krasne rovne nepokrcene nepotrhane bankovky. Tak nech ti daju taky tragac co laskavo netecie a neslzi. Dozaduj sa svojich prav, skonci ti zaruka, nieco ti prdne lebo ti utecie olej a potom pokrcia plieckami ze "aha pozrite, tu mame novy motor len za 8.999,-".
len si sa strapnil a ukazal ze si nikdy nekupoval nove auto.
cely zivot sa vozis na vydojenych crepoch z druhej ruky a teraz ides davat akoze rady...
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Kde to uniká??
Olej Púšťa prakticky každý motor od PSA, hdi hlavne gufero na prevodovku, tam púšťal zatiaľ každý motor, ale tak až po 150-200.000 km.

Ak niekde inde, radsej pretesnit.
Je to ešte v záruke, nie??
jano1111
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.02.2008 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jano1111 »

áno rieši sa to vrámci záruky, únik je len v jednom mieste a to zrovna pod miestom kde je umiestnené viečko nalievania oleja, keď stojíš pred autom tak na lavej časti je tuším zatým rozvod, na inom mieste to nevidno len na jednom, v podstate sa mi jedná len oto či ten zásah nebude mať vplyv na motor, skrátka sa bojím toho aby to dobre zložili, prípadne vymenili všetko tak ako majú nakoľko to nieje len o pretesnení toho jedného miesta, keď to budú robiť fyzicky nebudem pritom nakoľko podľa vyjadrenia to je robota na 1-2dni, nerád by som plakal za krátky čas že servis niečo...pri skladaní alebo podobne. auto som kupoval stým že minimálne 6rokov budem mať pokoj čo sa tohto týka. čo mi technik hovoril tak musia aj vačky ísť dolu čiže aj rozvod, neviem odborník žiaľ niesom.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

No neviem, čo je na tom 2 dni roboty??
Aky je to motor?? Spotreba nafty, aká prevodovka, v akom aute??

Dík.
Je tichý, pružný?? Prosím krátku recenziu :300f:...

Hm, fakt neviem, či to má zmysel, je tam viditeľná prasklina??
jano1111
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.02.2008 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jano1111 »

je to vozidlo citroen c4 grandspacetourer obsah je 1499 a výkon 96kw prevodovka je manuálna. motor je podľa môjho názoru dobrý čo sa týka výkon a spotreba, zvuk ako PSA, dlhodobú spotrebu mám 5litorov na krátke trasy to nepoužívam nato mám druhé benzínové, auto jazdené prevažne piatok-nedeľa cez týždeň stojí a gro jázd tvorí trasa BB-Liptov cez horské prechody, na moje potreby mi to plne postačuje, viditelná prasklina nie, ale keď prejdeš prstom v mieste presaku na prste máš jasnú stopu čierneho oleja, dva dni robotý asi preto že to je údajne na tmel nieje tam tesnenie ale len hmota, asi to tvrdne po zložení neviem. Osobne ma to prekvapilo, nemyslel som že po takom krátkom čase budem riešiť takýto problém, predchádzajúce autá boli 2x passat v nafte a tam som toto neriešil, síce kopou iných vecí ale nie únik oleja, a to mali cez 300tis...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> len si sa strapnil a ukazal ze si nikdy nekupoval nove auto. cely zivot sa vozis na vydojenych crepoch z druhej ruky a teraz ides davat akoze rady...

kludne si kupuj nove superauticka nech ti tecu. Ja s tym problem nemam.

Poradil som dost jasne a presne rovnako ako ostatni : nenechat sa odbit v autorizaku LENIVYM PRETAZENYM personalom, ich sproste auto ktore zastupuju jednoznacne ma problem tak nech ho laskavo najdu a odstrania. Mna by taketo spravanie autorizaku NAMIESTO UCTIVEHO UKLANANIA SA AKO V JAPONSKU A OSPRAVEDLNOVANIA ZE PREPACTE CO SME VAM TO PREDALI ZA NEPODAROK urazalo, doslova a dopismena urazalo.

Tebe sa spravanie ake predviedli v autorizaku moze pacit, ja viem preco tam nechodim. Holt hlavne preto lebo taketo stupidne problemy nemam na tych crepoch co si spomenul - ked budu mat tvoje auta 20 rokov a 16 rokov a nebudes s nimi lietat po servisoch a DOPROSOVAT sa odstranenia problemu a nechavat so sebou vyje----bavat dvere, potom mozes kludne pisat o strapnovani.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

makrela napísal:Jano!!!! prepíš to normálne ,naj sa to dá čítať, takto sa to nerobí, do psej matere!
Presne tak,ja som to ani neprecital.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tono-tonci-toncousky a 2 neregistrovaní