Nerovnomerne opotrebovane pneumatik

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Nerovnomerne opotrebovane pneumatik

Príspevok od používateľa Sprtos »

Citroen DS4 1,6 HDI

Viete mi poradit? Na prednych kolesach, rovnako na jednej aj druhej strane, sa mi vyraznejsie opotrebuvavaju pneu s vnutornej strany. Nepocitujem ziaden problem pri jazde. Geometria je v poriadku...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Určite je dobrá geometria?
Nie len zbiehavosť, ale aj odklony?
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Geometria je na beton dobra.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Disky nemáš nejaké aftermarket s rozdielnym ET ako origo?
Lebo inak si to neviem vysvetliť, alebo ešte by to mohla byť vôla v uložení ramien - mäkké, ktorá sa pri statickom meraní geometrie neprejavuje
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

Skontroluj čapy.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Za jak dlho opotrebovanie? Az je to za 30 tisic km, tak by som neriesil, za ten cas si natankoval za tisice eur, gumy za 200 sa schovaju
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Nie v diskoch to nie je, su original od noveho auta. Auto mam od nova...zhorsovat da to zacalo za poslednych cca 20000 km. Je tam urcite nejaky problem...
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Na firme sme mali dva starsie berlinga a na oboch to iste robilo a hlavne na zadnej naprave.Tak sa nastvali a kupili novsie troj rocne a po par mesiacoch predne gumy ako sliky na vnutornych stranach.Geo tiez ok.Hla Citroen.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

take opotrebenie je problem v naprave ak je geometria ok.ja s tym zijem cez 10 rokov.po kupe jazdenky neustale opotrebenie vnutornej hrany pneu alebo vibracie vo volante alebo zvlnene kotuce u aut ktore maju okolo 200 000km.ale jazdim dialnice SK A D od 150km/h az do max kolko auto da.

vadne loziska unasace alebo nieco na naprave vytlcene unavene silenty ramien napravnic alebo tlmica.jedine origo diely funguju spolahlihvo dlhodobo.

mal som aj kvalitnu druhovyrobu no nad 160km/h to nezvladalo drzat stabilnu geomtetriu a naprava sa triasla rozhadzalo to aj vyvazenie kolies do 800km trate.pri dialnicnych jazdach aj vola v riadeni sposobi take veci.staci ak na aute klopka riadenie pri vypnutom motore.

preto nikdy nekupujem jazdenku kde su nezjazdene pneu -- je to podozrive--- a pri skusobnej jazde mi zakmita volant.


no to neznamena ze s tym je klud naveky.kazde auto ktore uz taha od 250 000km a viac sa to prejavi na nemeckom autobahne.musi sa vymneit vsetko naraz za original a potom to ide znova dobre.

jazdil som aj 1,5 rocnym superbom 35000km skodovka este v zaruke a volant na dialnici od 150k-170km/h v zakrute kmital.ale tam to bolo stastie ---- vadna geometria.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Ja nemam ziadne vibracie ani na volante ani pri brzdeni. Nemozem sa uspokojit s odpovedou,ze je to tak. Je tam nejaky problem a potrebujem zistit aky. Na predoslej sade pneumatik bolo opotrebenie uplne sumerne...
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Choď na DRUHÚ geometriu.
Ale nie na tú istú, samozrejme. Chlapec nemusel vedieť, čo robí.
Mal som ten istý problém na 406.

Nové auto, dal som si ako uvedomelý zákazník urobiť geometriu...v of servise.

Pneumatiky mi zožralo presne ako píšeš.

Išiel som do iného, tuším s laserovým snímačom, nepamätám presne.

A prestalo...
Odvtedy, s geometriou nebabrem, keď sú ok pneumatiky, ani 200-300.000 km.

Možno potrebuješ mať zaťažené auto pri meraní.

Edit: práve som si spomenul, že takto, ZVNÚTRA, sa mi zjazdili iba jediné pneumatiky, Goodyear , špeciálne na vodu, tzv " Žabky", na vode boli perfektne, kým boli nové. Hit pred 20 rokmi.

Potom, čim ďalej, tým väčšia katastrofa.

Či na to nebude mať vplyv aj nekvalita pneumatík...

Osobne, asi by som hneď po kúpe nových išiel na geometriu.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Tiez mam Goodyerky...predosle mischelinky sa mi opotrebovali rovnomerne...zeby bol problem tu? No neviem...
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Michelinky používam posledných 20 rokov, Asi práve po týchto Goodyearoch, často zoderiem až do drôtov..., Ale km výkon je najlepší zo všetkých top značiek, aj REÁLNA úspora na PHM robí okolo 0,3-0,5 l
Okrem tu a tam poškodení, sú zjazdene pomerne rovnomerne.
Na aute som ešte geometriu nerobil, 300.000 km.

Držím palce, možno je to fakt iba pneumatikami.
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Vysoka pravdepodobnost, ze je to dane pneumatikami vzhladom k najazdu to ine byt moze iba vynimocne, Mal som podobne, nove auto po 30tk zvnutra zozrane, geometria kontrola naprav vsetko ok. Kupil som michelin 60tk vsetko rovnomerne zjazdene, fakt zaujimave ako to nadimenzuju vo fabrike, pisem sice o citlivejsom rozmere 235 40 19, ale pokojne to tak byt moze, od nova boli continental.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nemusí to byť značkou pneu, ale jednoducho vekom pneu
Už nemá ten svoj "tvar" ako z výroby, je "natiahnutá" ale stále nie potrhaná na to aby sa porobili bubliny

Neviem kolko tam máš vzorku, ale ak to je 4mm a menej tak by som to neriešil, jednoducho sú to staré gumy

Ja som na svojom aute kedysi dral staré Conti, hrany už také všelijaké, ale že ich ešte doderiem do zimy. Len si človek všimol že pri brzdení ABS kopalo o 100šesť
Takže nasledovala výmena za bežné lacné fungláče Barumky a brzdenie zrazu celkom iný level, žiadne kopanie do pedálu
A tiež nemali žiadne bubliny pri vyhadzovaní, akurát tie hrany - u mna vonkajšie, neboli pekné, ale aj tak stáli akurát tak za k****

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní