Neprihlásenie NOVÉHO vozidla

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

0948226652
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.05.2019 15:44
Zdieľať na Facebook

Neprihlásenie NOVÉHO vozidla

Príspevok od používateľa 0948226652 »

Zdravím všetkých. Chcem sa opýtať či niekto nemá prehľad v evidencii vozidiel pretože sa chystám kúpiť vozidlo, ktoré súčasný majiteľ vlastní približne pol roka- (vyhral vo v súťaži)- problém je len v tom, že ten pán si nesplnil povinnosť prihlásiť vozidlo do 30 dní od nadobudnutia a tiež som sa dočítal, že po neprihlásení vozidla do 60 dní orgán PZ zaeviduje TEČ vozidla ako odcudzené, ibaže nakoľko je to nové vozidlo, žiadne TEČ to ešte nemá. Je mi jasné, že ak sa rozhodnem vozidlo kúpiť čaká ma minimálne kontrola originality. Otázka ale znie: môžem po prihlásení vozidla dostať pokutu za nesplnenie povinnosti prihlásiť vozidlo aj keď to pokašľal bývalý majiteľ? poprípade môžu byť nejaké ďalšie komplikácie s prihlásením? Ďakujem za rady.
Poprosím len komentáre k veci pretože ako som si všimol je tu dosť chytrákov ktorí vedia písať len - pozri google alebo hľadaj na fóre poriadne. Pre týchto mám odkaz...keby som to už všetko neskúšal tak nepíšem sem!.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Budeš mať zmluvu s dátumom nadobudnutia, prečo by si mal platiť za to, čo sa stalo pred tým dátumom?
0948226652
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.05.2019 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 0948226652 »

Jasné že budem mať zmluvu a samozrejme že nemám dôvod platiť za niečo čo vlastne nie je moja vina. Skôr ma zaujíma či vobec za niečo také je nejaká pokuta lebo už dva dni prechádzam fóra a zákony a nikde sa k tomu neviem dostať
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tažko nájdeš nejakú info, lebo nepoznám nikoho kto kúpil fungláča a neprihlásil ho. Tiež poznám čoveka čo vyhral v Orange novú P207 a tiež nečakal pol roka...

Samozrejme ak nejaká pokuta bude mal by ju platiť majitel nie kupec, ale všetko je o dohode. Ty zaplatíš pokutu / nejaké poplatky a o to ti zníži cenu
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ivko, výhra, asi treba zaplatiť daň z výhry, a majiteľ výherca je švorc. Tak asi preto predaj.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To je jasné, ale na čo čaka s predajom pol roka? Ved to auto len viac stráca na cene aj ked nejazdí
0948226652
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.05.2019 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 0948226652 »

Čakal som že veľa informácií ohľadne tejto témy nebude lebo tiež neviem o prípade kde by niekto neprihlásil nové vozidlo. Tak povedzme, že neberieme do úvahy pokutu za neprihlásenie vozidla, kedže budem mať zmluvu s dátumom a odvolal by som sa na to, že ja som zákon neporušil nakoľko ja nie som prvý majiteľ. Stále je tu otázka, či môžu byť nejaké komplikácie s prihlásením okrem KO samozrejme.
V podstate berme situáciu ako pri ojazdenom vozidle, kedy majiteľ neprihlási vozidlo ani po 60 dňoch a orgán PZ vyhlási pátranie po TEČ . S týmto prípadom sa už niekto stretol? Dá sa takéto vozidlo prihlásiť?
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Radsej chod na dopravny inspektorat, potom na okresny urad odbor dopravy. Pred samotnou kupou sprav kontrolu originality, aby Ti neostali oci pre plac. Su to predsa tvoje peniaze.
goberschicz
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 02.06.2016 09:18
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goberschicz »

ja by som sa o tomto informoval na dopravaku radsej kym by som to isiel kupit aby neboli zbytocne opletacky, aj ked budes mat kupno predajnu zmluvu nevies ci pan ma zmluvu nevies ci je k autu niekde vedene jeho meno co asi nie je a niekde o tom aute nejake zaznamy budu podla mna ....
0948226652
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.05.2019 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 0948226652 »

Takže informoval som sa u známeho na evidencii vozidiel a tiež som písal mail priamo na prezídium PZ. Síce pochybujem, že niekto niekedy ešte bude riešiť tento problém ale ak náhodou tak tu je naňho odpoveď. Z prezídia mi bolo odpovedané, že aj keď vozidlo kúpim a splním si povinnosť podľa zákona t.j. prihlásim ho do 30 dní nehrozí mi žiadna pokuta. V prípade, že by som ho v tejto lehote neprihlásil dopúšťam sa priestupku v zmysle § 22/1l) zák. 372/90 Z.z. ( pre tých ktorým sa to nechce hľadať v podstate to znamená pokutu do 50,- Eur.)
Od známeho na evidencii som sa dozvedel, že dokonca nepotrebujem ani KO, vraj ich systém pusti prihlásiť to, aj bez tohto protokolu, tak uvidíme. Samozrejme to neplatí na jazdené vozidlo.
Snáď to niekomu pomôže.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pokial viem tak na SVK sa dajú prihlásiť aj 10 ročné vozidlá ktoré dovtedy neboli nikde evidované. Jedná sa o autá z letísk a prístavov, najčastejšie z Nemecka.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

To by som si nebol až taký istý, teraz pri prechode na novšiu normu mali predajcovia problémy, že nemohli nabrať na sklad autá so staršou lebo novšia platí pre ZAREGISTROVANÉ od a nie VYROBENÉ od.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Do mája také vozidlá ponúkali
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
N.M.
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 18.01.2010 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa N.M. »

Neviem ako je to dnes, no pred pár rokmi som podobne riešil a nebol problém... Kúpil som na jeseň novú motorku a prihlasoval som ju niekedy v apríli ďalšieho roku. Nikto nič neriešil, techničák som mal, poistku tiež...o pár minút som odchádzal s prihlásenou motorkou... No či je to dnes inak netuším... ale pre zaujímavosť by zadávateľ témy mohol neskôr napísať ako to dopadlo...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nemá to ako inak dopadnúť, pri jazdenke je to jasné - je tam limit dokedy máš nahlásiť zmeny v evidencii, pri ešte neevidovanom nie je čo nahlasovať. Takisto ako pri dovoze...

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných