Neprihlásené vozidlo ani po 60 dňoch

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

majamayier
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.12.2016 09:21
Zdieľať na Facebook

Neprihlásené vozidlo ani po 60 dňoch

Príspevok od používateľa majamayier »

Dobrý deň,
trošku Vám vysvetlím na začiatok čo sa stalo, aby ste to správne pochopili.

V decembri sme kúpili vozidlo, nebolo drahé, všetko prebehlo v poriadku. Lenže, nakoniec sa z predavajúceho vykľul povodník, ktorý následne po predaji vydiera predavajúcich s tým, že za odhlásenie chce peniaze (oklamal viac ľudí, mám na nich kontakt). Poslal nám doklady dobierkou, čo sme odmietli, podali sme trestné oznámenie. Dlho sa to naťahovalo, mobil si zrušil, nedalo sa mu dovolať, adresu má pochybnú asi na mestskom úrade. Prešlo už viac ako 60 dní, technický mi dnes prišiel, asi si uvedomil, že bez veľkého technického neurobím ani STK...

Pravdaže poslal aj splnomocnenie, ktoré je overené, hore je uvedený on, a moja časť je celá prázdna tak tam viem napísať čo chcem. On je iba dopísaný rukou, teda ON urobil chybu, že vozidlo neprihlásil, ako mal.

Takže ... rozmýšlam nad dvomi viariantami :
a) auto si necháme
b) auto predám na diely ako celok pod cenu


Zaujíma ma preto, čo všetko to teraz bude obnášať. Budem musieť ja zaplatiť pokutu? V akej výške? (niekde som čítala 60€ ale to je iba keď do 30 dní nie je prihlásené a toto je dlhšie) Kontrolu originality? Niekde som čítala, že značky sú zahlásené za kradnuté.







Každá rada poteší ďakujem :-)


P.S Je tam viac ako 15 ľudí oklamaný touto osobou ... choré
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Každá rada je drahá, ale na polícii by som podal oznámenie v znení: podozrenie pre podvod. Policajt ho na ooddelení prijme a postúpi vyšetrovateľovi. Ďalej uvidíš, či vyšetrovateľ oznámenie prijme, alebo odmietne. Ale jednoznačne oznamiť policajtom s potvrdením na papieri.
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

V čom konkrétne spočíva ten podvod?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Kupujúceho uviedol do omylu. Či tam bol úmysel bude otázkou pre vyšetrovateľa.
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Do omylu v čom? Že chce peniaze za odhlásenie? To snáď nie!
majamayier
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.12.2016 09:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majamayier »

Pravdaže trestné oznámenie bolo podané ešte v Januári, ako som písala v prvom príspevku.

Najprv sme si mysleli, nemá čas, veď to je normálne, aj keď nasľuboval odhlásenie na druhý deň, prešlo 7 dní potom 10 potom mu voláme a hrubo nás poslal do ... ako nejaký sedliak. Prešli sviatky, potom volá, doslovne ma vydieral, smial sa mi do mobilu, že keď nezaplatím XY € dobierkou nič nedostanem! Potom číslo zmizlo.
Následne vážne dobierka prišla, čo sme odmietli prebrať. Všetko som zaniesla na políciu, ešte sa mi podarilo vyzistiť, že predal v ten mesiac nelegálne 6 vozov, vytlačila som inzeráty zaniesla aj to na políciu. Ale nejako neverím, ževraj to posunú na kriminálku ... a už je marec a nikto nevolal.


Pánko je známy podvodník, z Partizánskeho spolu s jeho otcom a bratom. Je veľa oklamaných, aj taký čo nevedia dostať papiere aj 2 roky od neho. Kvantum áut, všetko podvod - niekde sa hrá na osobu v technickom a akože originál nechal doma (odfotí si ho mobilom pred kúpou auta, aby neukazoval ten kde je to odhlásené na neho) inokedy ide nastrčený biely kôn...

Akože nejako neverím, že polícia s ním urobí poriadok. Keď to trvá od roku 2015!



Ide mi hlavne o to :
- viem auto predať na náhradné diely ďalej? priložím splnomocnenie od neho, kde si nový majiteľ dopíše seba + splnomocňujem na zošrtovanie ...
- pokuty a KO by mal zaplatiť on nie ja?
- je auto po 60 dňoch zahlásené za kradnuté?
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Neprihlásené vozidlo ani po 60 dňoch

Príspevok od používateľa christiane »

majamayier napísal: za odhlásenie chce peniaze
Ked poslal doklady je v nich auto odhlasene?
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Známy podvodník, od roku 2015... A pritom to bolo také jednoduché vyhnúť sa tomu. Ale asi bola dobrá cena.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Keď slopač je nepoučiteľná. Za tú cenu, no nekup to. Mobil v krabici za päťsto korún, a tam kus tehly. No nekúpim ja kúpi Jano. Neboli to ti z Nábrežnej v PE?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Re: Neprihlásené vozidlo ani po 60 dňoch

Príspevok od používateľa trucker694 »

majamayier napísal: P.S Je tam viac ako 15 ľudí oklamaný touto osobou ... choré
Choré= slovenský národ. A prosím ťa kde ste písali zmluvu na stanici, alebo na OMV ké? Keď má bydlisko mesto Partizánskej , asi bol dôveryhodný občan Patrik Kolompar.
majamayier
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.12.2016 09:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majamayier »

Každý sa učí na svojich chybách, to tu riešiť teraz nechcem, nech si toho pána rieši kriminálka. Moralizovanie nepomôže.

Bola by som rada, keby sa vyjadril niekto, kto mi vie poradiť na moje otázky, ktoré som napísala.




Nie je to človek, ktorého ste spomínali. Auto je stále odhlásene na neho, dal nám splnomocnenie s ktorým to vie zrušiť pôvodný majiteľ, ktorý má záujem spolupracovať, som s ním v kontakte. Tu je ale to čo nevieme - Odhlásením na nás prechádzajú aj pokuty na nás?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Tie pokuty to je otazka na políciu,pokuty budu pravdepodobne na nepredajcovi. Ale za opytanie sa neplatí, tak by som určitevzasiel na DI PZ
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

majamayier napísal: Auto je stále odhlásene na neho,
Ak by sa cokolvek stalo,vsetko pride na majitela.Aj pokuty kedze nie si oficialne majitelom auta.
Pozaduj odstupenie od kupy a nech ti vrati €.Za tie problemy to nestoji.
majamayier
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.12.2016 09:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majamayier »

Ďakujem za pomoc chlapci. Dnes napíšem list, kde odstupujem od zmluvy a pošlem mu to.
Mňa tie rečičky čo hovorí ostatným, že nemá peniaze, nezastavia, dnes sa objavilo zase auto od neho, iné telefóne číslo obsah a štýl ten istý. Na 99% on.

Ako je možné, že ho nikto nevie zastaviť?


Ten sviniar má aj živnosť, dnes som to pozerala, tak mu pošlem na návštevu aj živnostenskú kontrolu ...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Aké to je Ferrari? Či to stálo za tie nervy?
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných