Neprevedena dial.znamka na novú Špz

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Neprevedena dial.znamka na novú Špz

Príspevok od používateľa ma890 »

Ahoj, v oktobri som kupil auto, prepisal do druhého okresu, lenže som zabudol dialničn známku previesť na novú Špz. Teda jazdil som niekolkokrát po dialnici s Špz na ktorú nebola kupovaná dial.známka. S predošlým majiteľom sme sa dopátrali k dokladu o úhrade známky ešte k pôvodnej špz a na eznamka.sk som požiadal o prepis na novú špz. To už je aktuálne spravené. Volal som do Nds, pani mi povedala,že keď mi príde pokuta,že sa môžem pokusit odvolať a predložiť všetky dokumenty a dokladovať,že auto dialničnú malo, len nebola prevedená na novú špz. Ale výsledok je neistý. Neviem,či teda nemám konať ešte skôr,než pokuta príde, neriešili ste niekto takúto situáciu?
Moonshine
Príspevky: 516
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Ja tak isto čakám už rok, či pokuta príde. Menil som pobyt, teda aj EČV, ale ten deň som nahlásil na eznamku zmenu a po 2 týždňoch sa vyjadrili, že som nepriložil 1 dokument. Doložil som a o dalšie 2 poslali potvrdenie o zmene. Takže viac ako mesiac som asi jazdil s novou značkou. Ak vôbec príde pokuta, predložím im papier, že som to v ten deň nahlásil, nech si s tým robia čo chcú...
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jalabert »

Chachá. Riešim podobnú otázku práve:)
Pokiaľ ti ešte neprišla pokuta, ale známku si už zmenil na nové ečv, tak ti neostáva nič iné len čakať.
Ja som sa v apríli presťahoval, zabudol som zmeniť známku a spomenul si len nedávno po 10 mesiacoch jazdenia. Doteraz nič neprišlo, maximum čo som sa dopátral, že som volal na náš okresný úrad, kde mi pani povedala, že práve balila do obálky pokuty za august 2016 (!!!). Takže si mám pekne všetky dokumenty odložiť a potom keď mi volakedy azda o 1-1,5 roka príde pokuta, mám prísť osobne za riaditeľom odboru, vysvetliť, priložiť doklady (teda ideálne techničák so starou EČV a techničák s novou EČV, keď nie, tak aspoň bielu kartu/protokoly z STK, EK) a teda v rámci odvolania mi to možno odpustia.
Inak pre info, pokuta je za každý jeden mesiac, ktorý si vstúpil na diaľnicu, v mojom prípade by to malo byť 10 x 150€, ktoré som odhodlaný nezaplatiť anibohovi. Po prvé preto, že je to idiotský systém, keď mýto vyberá Skytoll, pokuty posiela do NDS, tá na Min.Vnútra a to ďalej na okresné úrady :::
Po druhé preto, že som nič nespravil, diaľničnú auto malo zaplatenú, "len" som ju zabudol prehlásiť. Po tretie lebo nie sú schopní 10 mesiacov ma upozorniť, že jazdím bez známky. A po štvrté lebo nie sú schopní zabezpečiť zaslanie pokuty v rozumnom horizonte.
Nerozumiem autám...
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Tak mi to pani z nds povedala,pripravut si dokumenty a cakat na pokutu. Uz to vidim ako odpoved na moje odvolanie pride za mesiac, medzitym pridem o moznost zlavy z pokuty(ked zaplatim hned), zamietnu mi to a este nejaky správnyvpoplatok narátajú
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Uz ked cez eznamka.sk robi clovek zmenu ecv tak hned ked posles ziadost tak ti system oznami ze pozor nejazdite s touto ecv po dialnici pokial vam nempride oznamenie ze bola ecv preregistrovana. Takze pochybujem ze pochodis kladne. Skusit to mozes ale na tvojom mieste to aj tak najprv zaplatim kedze tam mas do 15 dni zlavu z pokuty a potom im poslem odvolanie. Aj ked tusim zaplatenim pokuty sa ako keby automaticky vzdavas odvolania. Takze ani tak ani tak. Podla mna uz teraz napis na NDS ziadost aby sa ti oficialne vyjadrili ci to uznaju lebo darmo im potom budes vraviet ze jedna teta od vas mi poradila toto a toto
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

keď prišli do komunizmu prvé počítače bol som školák, dnes v dobe o dekády neskôr je nenormálne komplikované spojiť systém polície a nds.
henrike
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04.12.2010 20:07
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henrike »

Nazdar chlapi , nepoteším Vás , to isté som prežil , prepis vozidla z BA do KE , pokuta došla za 1,5 roka , odvolačka išla okamžite aj s dôkazmi .
Odvolačka zamietnutá s drístami typu vodič je povinný si pred jazdou skontrolovať všetky náležitosti , a nepredložili ste doklad o úhrade DZ , len kópiu DZ .
NDS potvrdila , že MV malo v čase spáchania priestupku riadne zaplatenú DZ , len s ečv BA a nie KE .
Po porade s advokátom som do súdneho sporu nešiel , 150 e som zaplatil . Asi tak , hyeny čakajú na akúkoľvek ľudskú chybičku , len aby mohli pre megazlodejov vyberať peníze .
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

hjundai napísal:keď prišli do komunizmu prvé počítače bol som školák, dnes v dobe o dekády neskôr je nenormálne komplikované spojiť systém polície a nds.
Presne tak , bolo by vyhlasit zase niekolkomilionovy tender na program v cene 10000e ktory by ked si clovek zakupi dialnicnu na ecv automaticky pridelil tuto znamku aj na VIN a bolo by po probleme. Sice by to stat obralo o kopu nezmyselnych pokut ale niekto z ,,nasich ludi,, by si pekne zarobil a mohol do alobalu zabalit par euricok na horsie casy
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

hjundai napísal:keď prišli do komunizmu prvé počítače bol som školák, dnes v dobe o dekády neskôr je nenormálne komplikované spojiť systém polície a nds.
presne tak, ale daj primitivom, co poznaju pastny klin do ruky tablet s internetom, on si s nim zas len orech roztlce...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja by som povedal tak ,

stoji tých 60 € za tie komplikacie ??

Keď treba zaplatím a neriešim....
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

laco 10€ davas tomu kto to za teba vyriesi?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Tu nejde o zaplatenie poplatku, tu ide o istú formu výpalníctva zo strany štatnych organizácií. Ty máš povinnosť denno denne tam treba zaplatit dovtedy, tam musíš poslať dovtedy, tam musíš to ta ono. A naš otecko štát?! Navšetko zvysoka j3b3, iba pokuty, sankcie, a musiš sa potkanovi kryse prosiť, za čo,veď je to ich povinnosť. To fakt softver aq xy milionov eur nedokáže online po zaslaní prepisať evč?! v systeme NDS, to by mala byt psia povinnost od fízlov online po prepise mailom na NDS, a systemu PZP, fakt štátny uradnik nohy na stole a občan aj ochujoveť môže.
Do ulíc treba ísť, do tankoch nasadnuť a nie na Budapesť, ale do Bratislavy ten štátnický hnoj spláchnut do Dunaja a ďalej na Balkán do mora poslať!
Laco veď si sveta skúsený a doma ohýbaš chrbát ako ten v filme Pacho hybsky zbojnik, prečo? Daj odpoveď, más navyšše 60eur, ktore uz raz niekto zaplatil? Aj po načerpaní PHM zaplatís dva krat, raz na pumpe cash, a o dva týzdene zaplatís tú istu sumu z faktúry z čerpačky PHM, lebo oni nemaju spárovanu platbu podla kameroveho zaznamu?!
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

autolaik napísal:laco 10€ davas tomu kto to za teba vyriesi?
Ja nepotrebujem nič riešiť v tomto smere, :4012:

len ked som spočital,kolko x som počas roka 2018 zakupil 10 dňovú diaĺničnu e-znamku tak to bol okolo 13x (!)

takže vobec by som neriešil nejaký prepis nejakej dialničnej znamky ...

Ano som hlupy. ::: :angr: . mal som zakupiť ročnú.. :suicide:

Členovia mojho anti-fan klubu dostanu multi-orgazmus...:trunk:

ked prečitaju tento koment :40bd:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

henrike napísal: Odvolačka zamietnutá s drístami typu vodič je povinný si pred jazdou skontrolovať všetky náležitosti , a nepredložili ste doklad o úhrade DZ , len kópiu DZ .

NDS potvrdila , že MV malo v čase spáchania priestupku riadne zaplatenú DZ , len s ečv BA a nie KE .

P.S. Asi tak , hyeny čakajú na akúkoľvek ľudskú chybičku , len aby mohli pre megazlodejov vyberať peníze .
Presne tak, vodič si ma skontrolovať všetky naležitosti, suhlasim.

V obchode tiež ti nepredaju rožky len za dobre slovo, či prísĺub , že pred chvíĺou nejaký Tvoj kamarat alebo kolega za tie rožky zaplatil dopredu a ty si ich teraz len ideš vyzdvihnuť... :40bd:
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

ked kupujes 10€ tak naozaj nemusis riesit prepis. 60€ som myslel tak ze 50€ stoji rocna a 10€ ti tam nejak plavalo navyse

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných