Neprepísané vozidlo

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miki113
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.04.2021 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miki113 »

Asi som skôr nevedel či niečo mám riešiť alebo nie. Ako to s tým vlastne je a pod.

V roku 2018 mu aj skončila stk, ek aj poistka a podľa informácií z tej stránky už žiadná nebola. Ak by to niekto riešil tak to by ma aj majiteľ vtedy nejako kontaktoval tipujem. Kebyže je dočasne vyradené tak by asi dotyčný majiteľ platil čo som čítal.
A ak by som v tom bol nejako zapísaný tak asi by sa to aj so mnou niečo riešilo.
Ale keďže 3 roky nič a je písané že vyradené z toho mi vyplýva že asi netreba nič.
Môže byť ?
bosston
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 15.10.2019 18:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bosston »

christiane napísal:
pepo64 napísal:A to všetko bez pokút?Pochybujem, neverím!
Pokutou je to ze sa ti vyradi aj keby pojazdne auto.Po nespraveni emisnej mas na opakovanie 3 mesiace a dovi dopo.Si bez auta.
Takze chces povedat ze ak sa chcem zbavit auta staci ak pojdem na stk,neprejdem,viac sa tam neukazem a auto je vyradene???To mi vysvetli?Mas s tym realne skusenost ci sa len domnievas?
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Bosston,som si nasiel v papieroch doma ten zakon a je to 60 dni,nie 3 mesiace.Doteraz bolo auto po stk sposobile alebo nesposobile.Podla noveho zakona uz je sposobile-docasne sposobile-nesposobile a citujem:Vecsina chyb ktore doteraz diskvalifikovali vozidlo z premavky prejde prave do novej kategorie .V takom pripade musi vozidlo do 60 kalendarnych dni absolvovat opakovanu emisnu kontrolu.Ak sa pri opakovanej kontrole zisti rovnaka vazna chyba alebo vodic nedodrzi 60 dnovu lehotu,vozidlo sa automaticky stava nesposobile :Cize ludovo povedane,papierovo sa vyradi z evidencie motorovych vozidiel.Ale musis na stk,inak ti pride pokuta.Ja mam napriklad aj jedno auto docasne pozastavene na 80 rokov.Ze to nie je mozne?Technicak mam stale doma v ktorom je to tak zapisane :4012:
Som zabudol dopisat.Este k tomu pozastaveniu,stalo to v kolkoch 100 korun slovenskych,cca 3,30 €.
Naposledy upravil/-a christiane v 16.04.2021 21:23, upravené celkom 2 krát.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

vozidlo sa automaticky stava nesposobile :Cize ludovo povedane,papierovo sa vyradi z evidencie motorovych vozidiel.
Na toto si ako prisiel, ze ak auto neprejde EK/STK tak sa vyradi z evidencie?! :41c2:
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Precitaj si to co som pisal vyssie.Ale je aj ta moznost, zalezi ci ho aj chces vyradit.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No ja vás doplním - ak neprejde a nejdeš dobrovolne, OU odbor dopravy je povinný okrem pokuty, ťa písomne vyzvať k absolvovaniu. Ak to nespravíš auto sa ADMINISTRATÍVNE vyradí z evidencie a odbor dopravy vec postúpi odboru životného prostredia. Tam je poplatok za neodovzdanie vozidla na ekolikvidáciu 500eur a pokuty za neoprávnené nakladanie s nebezpečným odpadom v tisícoch.
Lehoty presne neviem, ja som si to po vysvetlení od pani na OU velmi rýchlo rozmyslel :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Ved som si to precital a nie je mi jasne ako si prisiel k takemu zaveru, ze nesposobile = vyradenie z evidencie!
Ak sa pri opakovanej kontrole zisti rovnaka vazna chyba alebo vodic nedodrzi 60 dnovu lehotu,vozidlo sa automaticky stava nesposobile :Cize ludovo povedane,papierovo sa vyradi z evidencie motorovych vozidiel.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

tak tu si veľa ľudí mýli dojmy a pojmy. Nechoď na STK a zahoď tabuľky, auto rozober a vydrbal si zo systémom ta ne? :40bd: ta taký strýkov kkt jak by u nás povedali :d :D
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

:suicide:
miki113
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.04.2021 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miki113 »

Prosím vás a neviete ešte nejaký spôsob ako by som si overil či je auto vyradené z evidencie poprípade či bolo odhlásene na mňa keďže mal splnomocnenie ?

Napríklad ten inšpektorát ? Alebo to možno už teda ani nemá cenu riešiť po toľkom čase ?
suzuki-prevodovky
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.04.2020 04:59
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa suzuki-prevodovky »

Napíš odkial si, aspon okres. Dá sa to zistiť. BB
suzuki-prevodovky
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.04.2020 04:59
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa suzuki-prevodovky »

Na Slovensku môžeš dostať pokutu aj po 2-3-4 rokoch.
Hlavne z Obvodného úradu - odbor dopravy.
Ten prepis bol asi v rámci jedného okresu, či??
Ak chceš, na bazos.sk si nájdi inzerát č. 123806120 a zavolaj mi, skúsim niečo vybaviť.
suzuki-prevodovky
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.04.2020 04:59
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa suzuki-prevodovky »

Dalo by sa to zistiť na týchto úradoch:
1. Okresný úrad - odbor dopravy.
2. STK podla spz.
3. na polícii - odbor dopravy.
Musíš tam mať známeho!
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

hjundai napísal:tak tu si veľa ľudí mýli dojmy a pojmy. Nechoď na STK a zahoď tabuľky, auto rozober a vydrbal si zo systémom ta ne? :40bd: ta taký strýkov *** jak by u nás povedali :d :D
A ešte aj bez pokuty, :3dcline: :3dcline: hjundaj,presne tak som to myslel.
bosston
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 15.10.2019 18:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bosston »

hjundai napísal:tak tu si veľa ľudí mýli dojmy a pojmy. Nechoď na STK a zahoď tabuľky, auto rozober a vydrbal si zo systémom ta ne? :40bd: ta taký strýkov *** jak by u nás povedali :d :D
Presne nato som myslel,to by bolo vrakov a aut na diely a vsetko legalne bez pokuty...,ale neviem mozno to niekde naozaj takto ide...

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných