Neposkriabatelny odolny lak

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Neposkriabatelny odolny lak

Príspevok od používateľa niveaman »

Zdravim.
Mate niekto skusenosti s nejakym neposkriabatelnym lakom?
Teda lepsie povedane lak odolny skriabancom od kief na umyvarke?
Jedine co som nasiel ze Peugeot 208 ma nejaky odolny texturovany lak. Mate niekto skusenost,vydrzi to aspon 3 roky caste umyvanie na kefach?
Dakujem
mircoo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 15.06.2016 11:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mircoo »

A co takto nechodit na kefy ale na rucne auto umyvarky. Podla mna by to bolo lepsie riesenie ako si davat auto prestriekavat
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Všerky tieto zázraky sú podla mna skorej len na to aby výrobca viac zarobil a asi tak možné len v rovine teoretickej a rozdiel oproti bežnému laku bude možno lepšia odolnosť o 10-20? percent a nie že to nebude vidno vôbec . Neverím že tem Pežot ozaj nebude vidno že chodí na kefy a vôbec nechápem čo riešiš nejaké auto, ak potrebuješ mať auto že sa musí lesknúť jak psovi gule dávaj ho leštiť a umývať ručne . Bežné auto je spotrebák pre väčšinu z nás má slúžiť majitelom a nie majitelia autu. Osobne som nikdy nič podobné neriešil a mám šťastný a spokojný život .
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Chlapi nejde o auto. Ziadne prestriekavanie,ale prvovyroba a je to poziadavka zakaznika a na kefy bude chodit.
Zhanam skusenosti s takym lakom,alebo keramickym lakom,ze kolko to realne vydrzi.
Rady ohladom umyvania a starostlivost o auta nezhanam,to ovladam.
Dakujem
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Ten Peugeotacky lak je hlavne MATNY a akoby texturovany. Trochu som to nedavno obzeral u nas na ulici na jednom.
A este sa mi mari, ze niekde na TA3 alebo kde sa to pokusali poskriabat klucom a neuspesne. Tak kefy by to vydrzat mohlo.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

a o ochrannej folii neuvažoval? Určite vydrží dlhšie aj keď nie nekonečne a ochrana bude účinnejšia... samozrejme asi aj cena...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

netreba tam jazdit v zime tie kefy maju v sebe piesok.alebo to cistit rucne.ja som na kefach bol len asi 3x v zivote oplati sa to po zime nech osucha z auta zazratu spinu.inac to teraz nic neriesi ani na tych akoze bezdotykove umyvarky aktivna pena.su aj take praskove ale to vsetko co mechanicky drie spinu z auta bude aj poskodzovat lak.ja auto umyvam rucne spongia vedro cista voda a potom nejaka masticka.po zime lestiskou rozlestim cele auto a cely rok to staci udrziavat nejakou somarinou za 20 euro rucne.ale takou co neofarbuje do biela gumy okolo okien a plasty.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

všetko pekné ale tam je zadanie že kefovať bude... predpokladám vedierkovať nechce.... asi chce prejsť umývarkou a dovidenia... čisté ruky, suché nohavice aj topánky... zrejme drahšie sako a topánky
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Si trafil. Proste su zakaznici co maju nejaky vozovy park,dost velky ( auta,kamiony,autobusy ) a na hranie sa s vedrami nie je cas. Proste po jazde pod kefy a hotovo. A preto chcu taky lak co to vydrzi a hodne dlho. A ja ho musim zohnat a dat zaruku. Chapeme? Tak ak ma niekto realnu skusenost,budem rad.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Neviem ale požiadavku na solidnu ochranu a dlhú výdrž splňa asi len folia... žiaden lak nebude tak odolný a nejaký lak bude treba často obnovovať - peniaze plus čas...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Keď som si zadal do gugla heslo "odolný lak karosérie" tak mi to našlo nejaké prípravky, ak by to bola pravda čo tam tí predajcovia uvádzajú, tak je to presne to čo potrebuješ.
Keďže ja som také nekupoval ani kupovať určite nebudem, nemôžem poslúžiť vlastnou skúsenosťou, ale urobíš dobrý skutok ak to prípadne vyskúšaš a dáš aj nám tuná vedieť že ako to dopadlo.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

tiež na kefy moc nechodim... osbne radsej kefujem.je to prijemnejsie a potom lepsie zaspim. :40bd:
petrox
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26.06.2017 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petrox »

zo zadania teda vyplyva, ze jedinou moznostou bude dat na auta len foliu, nieco ako plasti dip, len priesvitne, no to uz podla mna bude cenovo trocha ina palka
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Lak bude urcite najlacnejsia varianta,ale asi aj najmenej odolny. A ci folia alebo plasti dip,to zalezi na trvacnosti. Skusenosti s tym nemam a profi firmu nepoznam. Ak viete poradit,budem rad.
simonides
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 07.07.2016 11:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simonides »

Ono asi to najtasie co moze v takychto pripadoch je vybrat si spravnu firmu. Aj to, ze si vypyta viac ako ostatne, este nemusi znamenat to, ze bude aj lepsia a ich produkty viac vydrzia. Ja som len tak pocekoval net a fieriem je plna ...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: davopalo a 80 neregistrovaných