Nejde mi niekedy naštartovať Octavia 2

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Lukas31395
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27.05.2019 17:59
Zdieľať na Facebook

Nejde mi niekedy naštartovať Octavia 2

Príspevok od používateľa Lukas31395 »

Zdravím, chcel by som poprosiť o radu. Mám auto Škoda Octavia 2 Facelift (2009) 103kw. Problém je taký, že auto niekedy nechce naštartovať, ale vždy po minúte, dvoch chytí. Auto mi niekedy stojí 3 dni a naštartujem na prvý krát bez akéhokoľvek náznaku poškodenia a niekedy mi stojí jeden deň a nenaštartujem, čiže otočím kľúčikom, 5 sekúnd točím, prestanem a zas znova. Toto spravím tri, štyri, možno 5 krát a auto chytí. Vždy je problem len to prvé štartovanie. A keď mi už auto chytí, tak som skúsil hneď na to následne vypnúť motor a opäť naštartovať a ani známka chyby, že by s tým niečo bolo. Hneď pekne naštartuje. Palivový filter vymenený, čerpadlo pretesnené a následne aj výmenené, keďže to nepomohlo. A stále mi to robí. Keď ale už teda nastartujem, tak motor ako keby mal nepravidelný chod a fúkal no to sa po chvíli ustali a ide úplne normálne ako má. Viete mi niekto prosím poradiť?
michalssss
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13.07.2019 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalssss »

a co hovori VCDS?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

lukas-facelift nie je dolezity,ale kod motora urcite ano,co si ani nahodou nenapisal.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na palivový filter aj tandem sa môžeš vyprdnúť,buď tlak potrebný urobí,alebo nie,to jediné je dôležité,nie pretesńovanie a výmeny.Aké sú štartovacie otáčky,je to jedna z podmienok.Aká je synchronizácia kluka/vačka,z toho sa dozvieš či nevypadáva signál vačkovice,vtedy môžu byť dlhé štarty.Aké sú km,ako porucha vznikla,prišla a povedala tu som ? Je možný súvis zo servisnou históriou ? množstvo porúch súvisí z vecami čo si ľudia sami porobia systémom - raz sa trafím !
Ako keby treba nahradiť presnejším...ide pravidelne alebo nejde.Fúkal sa môj vnuk ak sme mu odopreli počítač,u motora to neviem čo znamená
Rubbi
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31.05.2005 11:13
Zdieľať na Facebook

Re: Nejde mi niekedy naštartovať Octavia 2

Príspevok od používateľa Rubbi »

Ahojte ,

Mam podobny problem.

Auto islo po dialnici, zacala svietit kontrolka motora a blikat kontrolka zhavenia. Motor isiel do nudzoveho rezimu. Po zhasnuti nejde nastartovet. Octavia 1,9 Tdi BXE s DPF.

Dakujem
fzubaty
Príspevky: 1559
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Nejde mi niekedy naštartovať Octavia 2

Príspevok od používateľa fzubaty »

a čo hovorí diagnostika?
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: aristoteles, cicmanec842, lubos zimovcak, tatkotom a 56 neregistrovaných