nehody - kamerový záznam

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jolo14
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.02.2020 11:59
Zdieľať na Facebook

nehody - kamerový záznam

Príspevok od používateľa jolo14 »

Zdravím, mal by som otázku. 3.2.2020 som mal malu nehodu, na križovatke som nedal prednost a tukol som sa s iným autom. Spísali sme správu o nehode s tým že ja som bol vinník, políciu sme nevolali. Ale kedže stále nad tým musím rozmýšlat ako sa to stalo atď. stále mám pochybnosti či to naozaj tak bolo. A či náhodou vinník nie je to druhé auto. (stálo sa to rýchlo, v noci a nepamätám si presne priebeh nehody...) Nehoda sa stala v blizkosti benzinky kde maju na tu križovatku kamery a teda z kamery by bolo jasné čo sa stalo. Ked som sa pýtal či mi ten záznam možu ukázat / dať povedali, že na to potrebuju papier od polície. Otázka oplatí sa mi ist na políciu a povedať že nie som si istý priebehom nehody nech si vyžiadaju záznam ? čo ak bude na kamere vidno že ja som bol naozaj vinníkom, možem mať z toho dodatočne problémy (pokuta, odobratie VP) ?
Naposledy upravil/-a jolo14 v 05.02.2020 15:33, upravené celkom 3 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nedal si prednosť (tá je jednoznačne daná dopr. značkami, semaforom alebo ju má vozidlo prichádzajúce sprava), čo iné chceš ešte vidieť na kamere? :::
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Aku si mal škodu na aute?
Mal by si ten záznam získať bez polície lebo ak sa ukáže že si bol vinník pokuta Ťa neminie :4012:
jolo14
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.02.2020 11:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jolo14 »

CICMAC : No nie celkom. Bola to normálna X križovatka a on mal údajne ist z lava po hlavnej. Ale mám podozrenie že nešiel z lava po hlavnej ale išiel oproti a teda odbáčal dolava. V takom prípade by som ja odbáčal doprava, on dolava, abaja by sme boli na vedlajšej a teda ja mám prednost. Preto má to máta lebo som si istý že pred križovatkou som sa pozrel dolava a jeho som nevidel...
jolo14
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.02.2020 11:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jolo14 »

Mateusz737 napísal:Aku si mal škodu na aute?
Mal by si ten záznam získať bez polície lebo ak sa ukáže že si bol vinník pokuta Ťa neminie :4012:
škodu ešte neviem, dnes som bol na obhliadke, odhadujem do 1500 eur.
Tiež by som ten záznam rád videl ale benzínka sa vyjadrila že bez papieru od polície mi ho nedajú ani len pozrieť
cerov
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 27.08.2009 10:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cerov »

Opravte si rok mate 2019. Ked ste boli obidvaja na vedlajsej ceste jeden odbocoval do lava a druhy do prava na hlavnu cestu mozete ist sucasne.Pripadne sa dohodnete kto ma prednost lebo pravidlo pravej ruky nie je mozne uplatnit.
hanzlik
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 13.07.2017 08:49
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hanzlik »

jolo14 napísal:
Mateusz737 napísal:Aku si mal škodu na aute?
Mal by si ten záznam získať bez polície lebo ak sa ukáže že si bol vinník pokuta Ťa neminie :4012:
škodu ešte neviem, dnes som bol na obhliadke, odhadujem do 1500 eur.
Tiež by som ten záznam rád videl ale benzínka sa vyjadrila že bez papieru od polície mi ho nedajú ani len pozrieť
ten by si mohla vyziadat aj poistovna, tam si sa na to nebol pytat?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Bohužial, po posledných dvoch PU, ktoré sa stali na mojich vozidlách/ prvá PU na parkovisku sa otáčalo vozidlo, poškodilo mi cabriolet, vraj nechal listok v schránke, volala mi suseda, niekto Ti nabural auto /, manzelka mi napísala číslo z lístku, tak som mu volal,že nie som doma, som vo Svedsku,nech vráti a zavolá on políciu a oznámi PU na vozidle neznámeho vlastníka, že spôsobil škodu, inak to budem považovať za útek z miesta nehody. Zrazu sa pánko neponáhlal, vrátil sa z TO do Vrábel.
Druhá PU, ch.ruňo cúva z parkoviska do hlavnej cesty, a bum do mlka, ľavý predok a bok v prdeli, on mojej gazdinej vravi, dám Vam dvesto ojro, tá mi volá čo sa stalo, reku hneď som tam. Pánko vykrúcačky, vraj oné, hento toto, náhodou išla okolo hliadka PZ SR, tak som ich stopol, vraj pán má problem, nech zavolaju nehodovku. Hneď bol pánko pri zdravom rozume, pri mne hlásil PU,a škoda bola 2300€. Keď mám akékoľvek podozrenie, volám políciu, nech rozhodnú. Voči ústnej dohode pri nehode prípadne PU može mať poistovňa námietky, záznam o PU, nehode od PZ má inú vážnosť. :4012:
jolo14
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.02.2020 11:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jolo14 »

Tu je nákres tej krizovatky

https://imgur.com/6D3hOvE , auto 1 som ja, auto 2 on, žltým je nakreslená alternatíva auta 2.

Teda on vyzerá že išiel po hlavnej, odo mna zlava, jasne že mu dám prednost kedže jena hlavnej. Ale nechce sa mi verit že by som taký slepý a nevidel ho, a som si istý že som sa dolava pozrel a nevidel som ho. Možne je že neišiel po hlavnej ale ako som žltou naznačil, a teda on mne mal dat prednost kedže on odbočuje do lava a sme obaja na vedlajšej
cerov
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 27.08.2009 10:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cerov »

Podla toho nakresu keby ste boli obidvaja na vedlajsej a obidavja odpocujete do prava ano mate prednost vy. Skuste si spomenut keby isel po hlavnej musel by prudko brzdit pripadne ked vas videl na poslednu chvilu nezda sa to bola by to rana.Som zazil pri takej nehode zachytil auto z bocnej cesty posunulo cely stredovy stlpik.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Neviem kam a ako si sa díval, ale ty si nevidel žiadne auto ani zboku ani oproti. Už len to je na zamyslenie...
jolo14
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.02.2020 11:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jolo14 »

no lahkko sa to teraz hovori.. A pochybujem ze by sa niekto v mojej situacii pozeral oproti. Pozrem sa tam kam mam dat prednost teda dolava, ak nic nejde odbocim doprava a pozeram doprava kam odbocujem. A kusok predomnou odbocoval kamion dolava. Preto by som chcel ten zaznam aby som vedel ci som naozaj spravil chybu ja.
jolo14
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.02.2020 11:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jolo14 »

cerov napísal:Podla toho nakresu keby ste boli obidvaja na vedlajsej a obidavja odpocujete do prava ano mate prednost vy. Skuste si spomenut keby isel po hlavnej musel by prudko brzdit pripadne ked vas videl na poslednu chvilu nezda sa to bola by to rana.Som zazil pri takej nehode zachytil auto z bocnej cesty posunulo cely stredovy stlpik.
neviem aky by bol rozdiel v skodach keby by isiel po hlavnej alebo oproti. Ja som mal poskodenu lavu stranu, lava strana predneho naraznika, lavy predny svetlomet, lavy blatnik, kapota. On mal poskodene spolujazdcove dvere a znicenu bocnu pravu smerovku.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Uz sa v tom tolko neryp.Zaznamy ste spisali,skodovu udalost nahlasili a auto si oprav doma.Poistovne to doriesia.Do mna na krizovatke nacuvalo auto,on skoda 860 € ja skoda trochu oskreta farba na prednom rame.Buhuzial som este nemal kameru a nemal ako dokazat ze na krizovatke si chlapik pomylil rychlost a dal spiatocku.Ani mi nedvihli poistku.
jolo14
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.02.2020 11:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jolo14 »

ak by zaznam ukazal ze je on na vine , opravu by platil on z PZP.. a nie ja z vlasteho co je rozdiel.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných