Nehoda spôsobená neúčastníkom cestnej premávky

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Okopáva kvety čo sú nasadené v záhonoch popri plote , ako všetky baby v uličke. Zo psom je ten problém , že si dokáže aj odomknúť bránu , ale to sa stáva málokedy. Skôr to že otáčam sa s doskou pri dome a zrazu ci boha kde sa tu ten nabral. lol Alebo idem vyniesť smeti a kým otvorím smetiak tak kýbel mi zoberie dodávka.
Nebývalo to časté, ale teraz ako zúri vírus , tak všetci ešte aj chleba kupujú online a tu je premávka jak v BA na obchvate.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Zober si to jednoducho co by si robil ty keby si stretol niekde nieco podobne, trciacu lesenarsku trubku, rebrik, otvorenu branu, keby tak lesenarska trubka trciaca cez plot niekoho nestastne prepichla krizom, niekoho z tvojej strany nie cudzej skus sa pozriet nato komu by si dal za to zodpovednost.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Konkretne odpoveď pre Xentryho - bavíme sa o "komunikácii" širokej 2,5m kde nie je priestor na úhybný manéver. Čo robím v takom prípade ja?? no volím primeranú rýchlosť - čo je v tomto prípade tak 10? - 15km/h pretože rozhlad máš tak 2 - 3m.
Ale napíšem ti aj čo robim na 5km úseku cesty 3 triedy (povolená 90km/h) - ten úsek všetci poznáme a nie je tam žiadna značka. Všetci domáci velmi dobre vieme že je tam naozaj vela zveri - takže tade jazdím na tempomate 50kou. Nemusím sa potom v krčme sťažovať že mi zajac odrazil hmlovku alebo srna dochrámala plechy. Zato sa mi pár krát stalo že som bol tak blízko pri srnkách, že som sa ich skoro mohol dotknúť.
Môj problém nie je problémom - veď sa nič nestalo a kurier to so stiahnutou prdelkou dobrzdil. :40bd: Len som chcel vedieť názory či môže obyčajný človek LEGALNE ovplyvniť premávku vo svojom okolí. Zrejme nie :4012: Takže ostáva Truckerova rada zapíliť dva rezy karbinou krížom a voda a mráz to dokonajú. Alebo to čo som robil ako mladík - zabudnúť otvorenú bránu- veď to je len pár trubiek. :40bd:
P.S.:
co by si robil ty keby si stretol niekde nieco podobne, trciacu lesenarsku trubku, rebrik, otvorenu branu,
Ja aj v ovela menej nebezpečných situaciach spomalujem až na nulu - to bude tým , že starnem lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To nikoho nebude zaujímať čo by si robil v takej situácii ty, že by si spomalil až k nule.
Ich bude zaujímať reálna situácia, vzniknutá škoda, ujma na zdraví...

Neviem, ale pýtaš sa skôr ako niekto čo neustále znepríjemnuje ostatným v ulici život - nevedia si s tebou rady a zistuješ čo si "môžeš dovoliť" aby si z toho nič nemal (zabudla motyku na kraji cesty, bude trčať lešenárska trubka, zabudnem otvorenú bránu do cesty...)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko aj deti hrajúce sa na ceste, husi čo sa pasú na svahu pri ceste , hadice natiahnuté krížom cez cestu , miešačka a kopa štrku na ceste - nič z toho nie je moje ale bežne to obchádzam cestou do roboty. Tí všetci obyvatelia malých dedín robia niekomu zle?
A k tej motyke - keď okopávaš a aj trháš zelinu kam si odložíš motyku. Pripomínam zadok ti stále trčí do cesty.
A ak by si čítal s pochopením tak odpoveď začínala
Konkretne odpoveď pre Xentryho
A doplním ešte raz
bude trčať lešenárska trubka

Ukážeš mi ako otočíš lešenársku trubku 4 - 6m na placi 2m bez toho aby si začiahol do cesty alebo chytil elektrické droty??
Vieš omietky sa zvyknú robiť z lešenia.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

oco daj nejaké foto nejako si neviem predstaviť aby strecha zasahovala do cesty :40bd: u nás na ulici vyriešili podobné problémy tak ze sa tam dala 30ka :4012:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

[img]https://i.postimg.cc/Dmdb360V/CAM00125.jpg[/img]
A ešte by mi mohol niekto vysvetliť ako v tom starom dome ustrážiť deti aby po otvorení kuchynských dverí nevybehli na cestu ktorá je vzdialená meter. :4012: Aha dať gulu namiesto klučky - zvnútra.
Výška toho rohu strechy je o 20cm menej ako Avia s plachtou.
A napravo pri elektrickom stlpe má žena kvetiny.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

No, velice zaujímavé - dom, ktorému tam kde by mal mať dvor ide cesta, si má upraviť strechu pričom na druhej strane je dom s dvorom, z ktorého by mu hádam jeden meter nechýbal. A ešte keby sa presunul ten el. stĺp. Ale to už by som chcel veľa.

By ma zaujímalo aj ako došlo k tejto situácii - kde sa tam vzal dom, kde sa tam vzala cesta, kde sa tam nevzal dvor... :41c2:

BTW, u nás vo firme máme pred vstupmi do haly zábradlie - aby si nevošiel rovno pod káru napríklad. To by sa hodilo aj tu keby tam boli malé deti čo teraz asi nie sú...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie nie, sú bývala tam stará pani , ale aj tá už je na pravde božej.
A napíšem aj ako k tomu došlo :4012:
Ulička nebola vždy uličkou, boli to len dva domy - tento a rovnaký na mieste tej kocky v strede fotky. K tomu vyššie sa išlo cez dvor tej starej panej. To bolo asi tak v časoch vojny. Potom tí hore umreli a ich deti rozdelili pozemok na troje a už tam boli tri domy. Stále sa ale chodilo cez dvor starej panej. Niekedy v 70tych rokoch keď už bolo hore zo 10 domov, ale ku každému išiel takýcto chodníček cez dvor niekoho, dostal predseda MNV genialny nápad. Ráno sa babka zobudí na rachot a pred kuchyňou jej finišer ťahá asfaltku. Protestovať bolo zbytočné, a tak babka chodila vypúšťať sliepky cez ulicu na vlastný dvor.
Že to vlastne nie je cesta sa zistilo až keď vodári a plynári odmietli ťahať tade potrubia, pretože cesta nie je obecná.
Dom na druhej strane cesty už s plotom velmi hýbať nemôže, lebo hneď za ním je žumpa a tá ledva udrží pešieho. Elektrikári stlp neposunú - oni na to nemajú dôvod. A dokonca telekom zapichol svoj stlp do hnojiska za tým starým domom. :40bd: Kedže je v hnojisku tak im aj padá , ale nič sa nedeje - ešte nespadol celkom. :40bd:
Ja už aj riešenie mám - len musím ešte vymyslieť značku - zákaz vjazdu nízko letiacim dodávkam. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

VLADAP Dolný Ohaj pol kubik /0.5 m3 betónu cena cca 30 € plus 20 € doprava,a máš problém vyriešený. Dvadsať cm vysoký,dvadsať široký retarder nikto nikdy, maximálne raz za svoj zivot prejde rýchlejšie ako krokom.
Omylom sa mu otvoril šúber,a ty si práve nebol doma, a práve si tam mal šesť štvrtkovú rúru pripravenú k odvodneniu ulice.
Na lóte bývajú prudké lejaky,a voda z okolitých pozemkov ohrozujú môj a susedovi majetok.,....ja to neviem inak odstrániť. A ešte pol cesty je mojej....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď už sa tam ten betón náhodou bude vylievať tak by som ho zo pol kubíka náhodou vylial aj do náhodou pohodeného šalungu akurát na rohu toho domu - aby sa tam žiadne nákladiaky ani nepokúšali prepchať... :-\
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trucker celá - ale je na mene svokrovej mamy a jej sestier , kde posledný zápis bol ešte v 1947. Kúsok nad tým mám záhradu , kde 5 árov malo 16 parcelných čísel. A s tými lejakmi máš pravdu syn nameral pri búrke 10cm hlboký potok tečúci stredom uličky.
Toto miesto nie je nebezpečné dolu, ale hore. Roh strechy sice utrpí ale menej než plachta a jej konštrukcia.
A ono nebezpečné je to len ak je kombinácia cudzí šofér a ponáhlam sa lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Babke s trvalým pobytom miestny cintorin ,treba spravit nálepok chodník 20 cm okolo pôdorysu strechy, s odtokovým jaročkom
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ešte za bžvalého režimu mali šoféri "embéčkari" taký dobrý zvyk - dolu na začiatku tri krát zatrúbiť - lebo v zime sa tam deti sánkovali a v lete spúšťali na káričkách. A to nie dvaja traja ale pol dediny tu bývalo.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

A čo tak obyčajnú lešenársku trubku na zvislo od rohu strechy priamo do toho retardéra a na ňu navariť roxorové kvazi stupačky ako na tv stožiar 25 cm obkročmo na stred? :40bd:
Aj by som ich omaloval čierno žltou farbou aj zvislo trubku, aj horizont retarder :40bd:

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný