Nehoda so zranenim a vinnik je cudzinec na CR znackach

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ronner
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.11.2012 09:25
Zdieľať na Facebook

Nehoda so zranenim a vinnik je cudzinec na CR znackach

Príspevok od používateľa ronner »

Ako mam postupovat, ked ma nabural ukrajinec (vinnik) na aute s ceskym ECV, mam zlomeninu 2och stavcov a od nehody lezim v nemocnici kde budem min 3tyzdne. Pripad riesi policia. V mojej poistovni kde mam pzp ma po telefone odbili ze oni s tym nic nemaju.
Prosim o radu, kde a koho kontaktovat aby som nic nezanedbal, kedze informacie sa tazko z nemocnicneho lozka ziskavaju. Dakujem.
Moje auto ma len PZP.
valecek1
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.07.2017 19:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa valecek1 »

ako to, že oni s tým nič nemajú? veď je predsa jedno či ťa nabúra slovák alebo marťan, oni to majú riešiť.. a nabúral ťa na slovensku?
ronner
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.11.2012 09:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ronner »

Ano nabural ma na slovensku. Na auto mam pzp v kooperative. Nemam havarijnu. Vraj to mam riesit v poistovni vinnika v CR. Je to 5 dni od nehody a neviem nic ani policajti ma nekontaktovali. Vobec neviem co mam robit
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Keď tam je zranenie, asi to riešili príslušníci DI PZ nehodovkari. Na zaklade rozhodnutia organu DI PZ si dostal , alebo pdpisoval tlačivo o DN s konkrétnym vinníkom. Na základe toho tlačiva im to odovzdáš, a ak by mali v tej .s,k.ur.enej SKLOVSKEJ KOOPERATIVE problem obráť sa na SKP, prípadne na svojho právnika. Ja si platím dasku, a zatiaľ spokojnosť. Akonáhle sa ozvú z tej kancelárie ihneď sa akosi zázrakom všetko začne hýbať.
vokscak
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 10.06.2016 16:04
Bydlisko: Poltar
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vokscak »

nedaj sa odbit tym, ze oni s tym nic nemaju, je pravda, ze ak bol on vinnik tak peniaze by mala vyplatit jeho poistovna ale musi to ist aj cez nich, tie dve poistovne by sa mali dohodnut. ak mas ten papier co pisal trucker tak nech ho tam niekto zanesie a musia to riesit, nemozu sa vyhovorit alebo im potom pohrozit pravnikom
simonides
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 07.07.2016 11:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simonides »

Peniaze ti ale bude vyplacat vinnikova poistovna nie? Ale je pravda, ze oni to musia nejako aj medzi sebou "prediskutovat" takze sa nemozu tvarit, ze sa ich to netyka
p6077
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 20.01.2015 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa p6077 »

Tvoja poisťovňa kde máš PZP s týmto nemá nič, potrebuješ vedieť od polície v akej poisťovni je poistený vinník nehody, potom sa obrátiš na SKP, prípadne si nájdeš na stránke SKP likvidačného zástupcu poisťovne vinníka na území SR a ďalej to budeš riešiť s ním.
EDIT: dobré by bolo mať od polície kompletnú správu o nehode, poisťovňa vinníka bude od teba chcieť určite ešte údaje o vozidle a EČV vinníka, dosť to ale urýchliš tým ak pošleš pošleš poisťovni rovno správu o nehode.
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

To ten inteligent, co v Ziline odpalil za dvojitou ciarou celne naraz dve auta a vraj sa mu este nic nestalo?

A ano, tvoja PZP s tym nema nic - to je poistka, kebyze ty sposobis skodu niekomu inemu, tak platia oni poskodenemu. Ty sa musis obratit na poistovnu PZP vinnika, resp. jej zastupenie.
ronner
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.11.2012 09:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ronner »

Presne, zo 4 ucastnikov jediny nebol hospitalizovany. U mna si to odniesli 2 stavce

Uz som v obraze
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak tak riesi sa to s pojistovnou vinnika.pojistovna preplati nemocnicu,auto,ale ak sa ti poskodili osobne veci napr laptop mobil smola.jedine obcianskopravne konanie.
adam111
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam111 »

Seven, nie je to tak ako uvádzaš. Z pzp vinníka si môže uplatniť všetky náklady a škody, ktoré mu vznikli v súvislosti s nehodou. Aj polámaný notebook, mobil, dioptrické okuliare, bolestné a mnoho ďalšieho. Len v tom treba vedieť "chodiť", lebo poisťovne sa snažia platiť čo najmenej a čo najneskôr.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no asi nie sam vysetrovatel nehody povedal ze prave toto sa z pzp neda.--ze treba v tom vediet chodit---su azda skryte pisma ktore volnym okom nevidiet?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Seven, p6077 mám uzatvorené PZP s poisťovňou XY, tej hlásim skodove udalosti, vinník svojej. A potom tie úhrady tečú medzi nimi. Ak vinník nemá PZP, KASKO tak cez svoju poisťovňu, a následne cez SKP. Ak je problém tak prizvať právnika a médiá.
p6077
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 20.01.2015 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa p6077 »

Ja keď som mal nehodu v zahraničí tak moja poisťovňa kde mám PZP neriešila vôbec nič, riešil som to celé iba s poisťovňou poliaka kde mal on PZP, teda presnejšie s ich zástupcom na SK. Tvoja PZP rieši iba škody ktoré si zavinil ty, ak sa nemýlim.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

trucker694 napísal:mám uzatvorené PZP s poisťovňou XY, tej hlásim skodove udalosti, vinník svojej.
Nemáš pravdu, nie je žiaden dôvod aby v takomto prípade niečo riešila poisťovňa kde máš uzatvorené PZP.
Z tvojho PZP sa riešia tie škody ktoré si ty spôsobil, resp. keby si mal spoluvinu.
V takýchto prípadoch ako je uvedený, to rieši tá slovenská poisťovňa, ktorá mala v čase nehody, resp. v čase ohlásenia tzv. „službu“.
Poisťovne sa v tom striedajú, vždy má niektorá poisťovňa povinnosť riešiť udalosti z cudziny alebo s cudzincami.
Čiže nahlási sa to tej poisťovni ktorá mala v čase nehody službu, prípadne aj organizácii, ktorá zastupuje zahraničné poisťovne na Slovensku (napr. AVUS), ďalej treba postupovať podľa ich doporučení.
Hradia sa z PZP vinníka aj súvisiace a následné škody, ako napísal adam111, ale samozrejme treba sa o svoje práva hlásiť, žiadať úhradu všetkých nákladov ktoré mi v súvislosti s jednaním vinníka nehody vznikli.
Netreba sa diviť že poisťovňa sama neponúka že čo všetko by ešte zaplatila, veď by išla sama proti svojim ekonomickým záujmom, keby vyplácala viac ako od nej niekto žiada.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných