Nehoda na parkovisku vs. poistovna

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Nehoda na parkovisku vs. poistovna

Príspevok od používateľa mastik29 »

Kód: Vybrať všetko

http://auto.sme.sk/c/6628633/poistovna-nechce-platit-za-auto-s-vypnutym-motorom-a-otvorenymi-dverami.html
Po precitani toho clanku sa mi z tych poistovni obracia zaludok...
To si uz fakt nic ine nemohli vymysliet ako dovod na nepreplatenej skodovej udalosti?
Zaparkovanie a nasledne vystupenie z auta nie je prevadzkou vozidla? Akoze, pokial nieje motor v chode, tak sa na skody sposobene autom nevztahuje PZP?
Co privesne voziky a podobne? Nemaju predsa motor. Tak preco musia mat PZP?
Ze motor nebol nastartovany? Dnes velka cast novych aut ma system Stop/Start a tak pokial by niekto s autom len dojazdal, vypol sa mu pri tom motor a niekoho by narazil, tak v tom pripade by to nebola skodova udalost ktoru by malo kryt PZP a majitel by musel platit z vlastnej penazenky?
Hnus velebnosti, chce se mi z toho b...
Aku stupiditu si niekto moze vymysliet...
nio194
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 24.04.2008 22:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nio194 »

Zdravím. Mal som podobnú nehodu. Vchádzal som na voľné parkovacie miesto a v tom mi ,, osoba X" z vedľastojaceho auta tak rýchlo otvorila dvere, že som ani netušil, čo sa stalo. Výsledok?.....Mne poškodilo obe dvere, stredný stĺpik, jedno sklo. Osobe X zadné dvere otočilo tapacírom vonku a stredovy stĺpik o cca 90 stupňov,preliačilo predné dvere. Poistovne v pohode, vinník to uznal. Preplatené do cca 3 týždnov bez akýchkoľvek problémov rozpočtom(750 EUR).
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď sa tu opäť zaregistruje bobor tak ti vysvetlí to čo by som ja len citoval zo zákona...
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

hlavne že treba stk a a ek aj keď auto stojí doma lebo to je prevádzky schopné
ach jaj...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

či sa poisťovni chce alebo nechce platiť, nie je až tak podstatné... Neviem, prečo sa všetci tak boja ísť s nimi do sporov. Poisťovne všetky súdy prehrávajú - len ich treba aj zažalovať.
Je to typický "princíp 90%" - oni proste vedia, že 90% ľudí si zanadáva, napíše na fórum, kopne do dverí, buchne po stole..... - a nechá to plávať.
No a tých zvyšných 10% to dá na súd a tým to potom aj vyplatia.

S poisťovňami som sa súdil 5x a 5x som vyhral. Bez právnika a ani ja nie som právnik... Jeden prípad bol taký jasný, že sudkyňa dokonca povedala právničke poisťovne, že či to nechcú vzdať ešte pred pojednávaním, aby neplatili súdne trovy, lebo nemajú šancu to vyhrať.
Odpoveď právničky poisťovne nikdy nezabudnem:
"Ja nemám mandát sa dohodnúť. Musím priniesť rozsudok, aj keď bude v náš neprospech".

Neviem, prečo ľudia berú poisťovňu ako nejakého pánaboha. Poistné plnenie nie je nijaké milosrdenstvo z ich strany - je to ich zmluvný záväzok.
dekastar
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 04.12.2012 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekastar »

Koncom minulého roku som tu čítal podobnú tému, neviem ju však nájsť. Ak to niekto vie lepšie ako ja nech to sem dá. Jeden chlap v nej vysvetloval, kedy sa jedná o dopravnú nehodu a kedy nie. Tiež sa tam jednalo o otváranie dverí na parkovisku. Písal tam niečo také, že to nie je dopravná nehoda lebo vozidlá neboli v pohybe a preto sa to s PZP neprepláca.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

dekastar
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 04.12.2012 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekastar »

Presne toto som myslel. :hero:
diag
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diag »

tak sme opat o nieco mudrejsi, pri hlaseni udalosti jednoducho treba spisat papier tak, ze auto bolo nastartovane a skodca si napr chcel vyvetrat lebo jedol fazulovicu...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

dekastar napísal:Koncom minulého roku som tu čítal podobnú tému, neviem ju však nájsť. Ak to niekto vie lepšie ako ja nech to sem dá. Jeden chlap v nej vysvetloval, kedy sa jedná o dopravnú nehodu a kedy nie. Tiež sa tam jednalo o otváranie dverí na parkovisku. Písal tam niečo také, že to nie je dopravná nehoda lebo vozidlá neboli v pohybe a preto sa to s PZP neprepláca.
Myslím, že aj pohyb dverí je pohyb... Dokonca, ak je zle zaparkované auto príčinou spoluviny pri dopravnej nehode (stáva sa), aj vtedy sa platí z PZP zaparkovaného auta pomerná časť sumy.
Čiže ako vždy, poisťovňa sa zasa len skúša vykrútiť zo svojich zmluvných záväzkov.
Skúste niekto povedať poisťovni, že za dni, keď auto nie je v pohybe, nezaplatíte PZP, ako budú štekať... Pritom je to to isté, nie? Načo je vám PZP, keď auto stojí?
dekastar
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 04.12.2012 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekastar »

Prečítaj si tú tému od predposlednej strany.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

dekastar napísal:Koncom minulého roku som tu čítal podobnú tému, neviem ju však nájsť. Ak to niekto vie lepšie ako ja nech to sem dá. Jeden chlap v nej vysvetloval, kedy sa jedná o dopravnú nehodu a kedy nie. Tiež sa tam jednalo o otváranie dverí na parkovisku. Písal tam niečo také, že to nie je dopravná nehoda lebo vozidlá neboli v pohybe a preto sa to s PZP neprepláca.
Ako sa môžu vozidlá zraziť alebo teda poškodiť jedno o druhé, ak by neboli v pohybe....A že jedno bolo v pohybe a druhé nie...také nehody sa stávajú aj na križovatke...aj to nepreplatia potom ak stojím a zo zadu dakto nedobrzdí???
dekastar
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 04.12.2012 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekastar »

Prečítaj si tú tému.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Tie vymahacske spolocnosti uz niekto skusal? Co tu tak citam, tak to pri najblizsej (snad nebude) prilezitosti skusim...
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Bandit ,ale aj tam treba dávať pozor , sestra robí v poisťovni, a vravela že jedna z týchto , neviem teraz ako sa volá ,dáko na V , dosť ľudí ojebabráva , správa sa pomaly horšie ako poisťovňa.

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných