Nehoda bez pzp

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

braga napísal:poistovna stejne nacenuje auto podla originalnych dielov a cenu prace podla danej znacky v autorizovanom servise
Braga neviem či máš reálne skúsenosti.
Do mňa nedávno jeden narazil, tak som teda po všetkých vyplnených písomnostiach išiel na obhliadku, tam mi obhliadajúci mládenec navrhol opravu dverí o ktorých som predpokladal že sú na výmenu.
Keď som protestoval, tak mi oznámil že on má taký názor a keď pri reálnej oprave opravovňa zistí že nie sú opraviteľné a treba ich vymeniť, tak si vyžiada doobhliadku a oni rozpočet upravia. Aj keď som spočiatku uvažoval o likvidácii škody podľa rozpočtu poisťovne, rozhodol som sa pre vykonanie celej opravy v servise.
No a keď mi o pár dní oznámili z poisťovne že opravu vykalkulovali na nejakých 550 euro, tak bolo jasné že som sa rozhodol dobre, pretože to je cca 25% zo sumy, ktorú mi predbežne povedali v servise že to bude stáť. Takže teraz je auto v servise, keď som sa včera pýtal či už to je hotové, bolo mi oznámené že nie, čakajú na schválenie rozsahu a ceny prác poisťovňou. A to som naschvál nešiel do toho najdrahšieho autorizovaného servisu.
Takže snenie o tom, že poisťovňa naceňuje škodu podľa práce v autorizovanom servise je len blúznenie. Aj pracovník poisťovne mi v rozhovore potvrdil že najprv naceňujú opravu podľa najnižších existujúcich cien, a až na vyžiadanie a po doobhliadke zvyšujú úroveň plnenia. Skrátka chovajú sa trhovo, minimalizujú vlastné náklady.

Barak007 – tvoje reči o tom že sa ti nepáčilo jednanie poškodeného a že na teba húhal, len svedčia o tom že si nedozretý hajzlík. Uvedom si že keby si bol mal zaplatené PZP, tak by si to bol ohlásil v poisťovni a tým by to pre teba naveky zhaslo. Ale pre toho poškodeného, do ktorého Auta si narazil a ničoho zlého sa nedopustil, ešte len začínajú starosti, okrem vyplňania hlásení a formulárov chodiť na obhliadku, vybavovať servis, prísť o auto počas opravy a nakoniec mať len opravené auto, ktoré obvykle už nie je to čo bolo pred poškodením. Tak sa nečuduj že po tebe húkal. A ešte sa ti ani nepáči že ťa to bude niečo stáť.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

dobra rada je, stiahnut ocas a byt rad ze si rad, ked narazis na slusnych ludi, co budu mat zlutovanie, kolko to bude stat uz zober ako dan z blbosti a skolne, v zasade hrajes prehratu partiu, ci uz s poskodenym, alebo s poistovnou, porusil si zakon ako neplatic a este ani nevies jazdit, skus este teraz machrovat :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Jazdiť bez pzp odvaha...Ak by si mu spôsobil nedajbože zdravotné problémy poisťovňa zdravotná by z teba tie prachy vytrieskala... a okrem tej škody čo si spôsobil ako si spomínal že asi náprava tak s 1500 eurami veľa vody nenamútiš...mne nacúval chlapík na Golfe 6-tkovom predný blatník že šiel komplet na výmenu plus prestriekanie 850 eciek origo servis VW. ...len jeden blbý plechový diel
Naposledy upravil/-a cobo77 v 12.08.2017 19:25, upravené celkom 1 krát.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

na toto sa neda nic slusne povedat...mal som tolko havarii a len jednu som sposobil ja na mieste, kde ma nikto nevidel /nemozem prezradit, co sa stalo, lebo by ma znami spoznali/, ze pri poslednych som sa uz vobec nevadil, postup je jasny, ale tie behacky a vybavovanie cloveka nase...ie..... nezaplatenie pzp je neospravedlenitelne, je to zakon a slusnost voci inym vodicom a myslim, ze to svedci len o tom, ze je strasne vela aut, su velmi lacne, tak, ze ludia zabudaju a bagatelizuju veci, ako pzp , stk a pod. ..... ze politici ignoruju zakony, to patri k ich popisu prace, ale, ze aj bezni ludia, tak to hranici u toho naroda viete s cim.......
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

oco13 napísal: Môjmu synovi blbá 50eurová pokuta narástla na 10 násobok , a mám ešte hodne príkladov.
to je zlý priklad.exekutor na 10nasobokk to nevytiahne.musi dokladovať tu sumu.a postupovať podľa platných zákonov.za tých 50euro si môže tak narukovať na 40euro jeho odmena vypísanie upomienky výzvy do 8euro za jednu obálku a korešpondencia.nemoze to posielat kazdy den.max to môže byť za 5rokov 130 euro.za 10 násobok ho zotrie krajský súd dole.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Seven paušalna odmena exekutora bola v tomto pripade 330eur. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Tak to niekto preklepol to má byť 33euro
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

qwertzuiop napísal:On sa moze sudit akurat tak s poistovnou co tento pripad riesi. Nie s tebou.
Neviem odkial sa beru tieto famy, ze uzavriem PZP v nejakej najlacnejsej nevyplacajucej poistovni (Kxxxxxxxxxx alebo Kxxxxxxxx), rozmlatim co chcem a za kolko chcem a hotovo, mam navzdy pokoj. Nehovoriac, ze zadavatel temy to PZP zrejme* nemal uzavrete.

Praveze sudit moze teba osobne ako skodcu a to dokonca aj v pripade, ze tu PZP mas riadne uzavretu, zaplatenu a poistovna skodu [do nejakej miery] zlikviduje. Sudil by sa priamo s tebou ako "zalovanym v prvom rade" a poistovna by na sude sedela s tebou ako "zalovany v druhom rade".

-----

* Ad povodna tema - dolezite je, co sa mysli tym "nezaplatene PZP". Nebolo PZP uzavrete vobec? Alebo bolo uzavrete a nebolo zaplatene prve poistne? Alebo predtym bola poistka zaplatena a nebolo zaplatene dalsie poistne? Ma to zasadny vplyv na to, ci zmluva vobec ani nevznikla (potom si na tom blbo) alebo najskor existovala a az potom bola kvoli nezplateniu vypovedana poistovnou - potom tam bezi vypovedna lehota, pocas ktorej poistka plati. Cize poistovna si od teba nezaplatene poistne vymaha, ale skodu likvidovat moze.

Ohladom "arogancie" poskodeneho sa da len suhlasit s ostatnymi - niekomu nieco poskodis (a opravene burane auto uz nikdy nebude mat hodnotu noveho), nemas ani zakonnu poistku a niekto je arogantny v tom, ze sa neuspokoji s tretinou sumy, ktoru ti poradil nejaky kamarat... No comment. Pre info, oskrety bok auta - lakovanie viacerych dielov, vymena klucky, puklice = 1100 eur v autorizaku, obycajne ludove auto. Tak sa necuduj, ze ked sa niekomu lepis na rit, rozmlatis zadok aj s vozikom a taznym, ze to nie je za 500 eur ako by si si predstavoval...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ja viem tiez že ak mi pojistovna ukráti cenu tak zvyšok na súd a rovno od vinníka doplatiť plnú sumu.ale na tomto fóre sa to berie mám PZP dovi dopo poškodený máš smolu.takto to robil aj kolega kamión mu rozmlatil auto za 40000euro pojistovna že je to totalka dal si to rozpočtom veď auto malo sotva 40000km dal to do autorizaku a zvyšok mu platil šofér kamióna 5rokov na splátky.
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Ak by došlo k súdnemu sporu, tak predmetom konania by bola výška škody. Ak by poškodený preukázal, že škoda bola vyššia, ako uhradené plnenie od poisťovne, tak rozdiel doplatí poisťovňa. Je však povinnosťou vinníka, ak bol žalovaný, oznámiť podanie žaloby poisťovni, ktorá vstúpi do súdneho konania.
Stručne povedané, mám PZP, poisťovňa kryje celú škodu, aj v prípade, že sa neskôr preukáže, že škoda bola vyššia. Vinník teda nedopláca z vlastného.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ale ak pojistovna uzná totalku a majiteľ sa nechce auta vzdať ale opraviť ho potom čo

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných