nehoda a vymahanie penazi ked poistka vyplati malo

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martinn27
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.11.2012 13:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinn27 »

ešte jedna taka vec,policajt mi vypis o nehode nedal lebo budem predvolany,servisak mi čišlo na majtela tiez zatial nedal aj po tom čo som ho o to požiadal,majtel vraj na tom forde chodi na tyždnovky do Prahy a že vraj bude nedostupne a teraz do prece chodi servisakovim autom.ešte mi bolo povedane že auto bolo v "tip-top" stave tak potom neviem prečo muselo byt v servise,,,pri nehode bolo povedane policajtovy že sa tomu auto stalo niečo s kolesom na dialnici a peto ho opravovali,,,
aapalo
Príspevky: 285
Dátum registrácie: 03.01.2008 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aapalo »

Tak po 1.) škodu na vozidle si môže nárokovať majiteľ vozidla, nie nejaká tretia osoba, pokiaľ nie je splnomocnená majiteľom na riešenie. 2.) šofér toho vozidla si môže uplatniť z tvojho PZP aj zdravotné škody, ale to musí mať tlačivá obodované od primára, môže si uplatniť bolestné a pod, a môže si nárokovať aj ušlý zisk, ale najprv ho musí preukázať a zdokladovať...

A hlavne si toto všetko musí vybavovať v tvojej poisťovni a nie s tebou. Tvoja zákonná povinnosť je to akurát nahlásiť do 15 dní od nehody.
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

ZBYTOCNE SI TO KOMPLIKUJES A ROBIS SI STAROSTI!

Chod na poistovnu, kde mas uzatvorene PZP, nahlas poistnu udalost na prislusnom "okienku", uvedies vsetky nalezitosti (priebeh, ze si vinnik, setrenie policiou...), este navstivis policajtov, kde asi dostanes pokutu.

O ostatne sa postara poistovna.

To, ze nemas udaje o skodcovi je sice chyba, ale likvidator (poistovna) si vyziada spravu z policie, kde tie udaje budu. Ty si hlavne spln svoju povinnost a do 15 dni (tusim 15) to chod urcite nahlasit, inak sa moze voci tebe uplatnovat regres, ale to teraz neries a CHOD NA SVOJU POISTOVNU!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

fiesta 2001 za 3500eur na ktorej jazdi do Prahy ?



Vies co, minule som videl Audi A6 orat na poli. A tahala sesttonovy naves za sebou.
guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

http://www.mojevideo.sk/video/11898/sil ... iakov.html

ale len bez navesu.. a neviem ci to neni 4ka..
goran333
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 29.10.2012 09:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goran333 »

jurigad napísal:Ty máš úplne iné starosti , ako máš mať, teba by malo zaujímať , ako dlho bude PN , kôli zraneniu, ktoré si mu spôsobil, lebo ak to bude viac ako 7 dn,í nespôsobil si konaním priestupok ale prečin. To čo ťa pôvodne zaujímalo nechaj na poisťovňu-zákonom chránenú a štátom podporovanú, podvodnícku organizáciu .

môže kľudne aj dva týždne PNkovať. tie zranenia aj tak bude zhodnocovať posudkový lekár. Koľko krát sa už stalo, že chlapík si ležal 3 týždne doma a potom nechápal prečo to je priestupok.... lebo lekár. Umelé naťahovanie PN je bežná vec....
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

dialnica do prahy a cela cesta v pravom pruhu, to moze ist v tej prahe rovno na vymenu tlmicov.................ak sa to auto na tej panelke nerozpadne este niekde po ceste......
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Narazil si do špekulanta, ktorý vymýšľa... bohvie, či vôbec šoféroval s vedomím majiteľa.
Ostatok už napísali chalani predomnou.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Tak ako napísal Jerguško-ktovie kam bez vedomia majiteľa šiel a ešte by ma zaujímalo,či ťa nechce odrbať preto,lebo auto nebolo na platných ŠPZ a bez Zákonného poistenia...To si nenapísal-alebo som to prehliadol ???
...A k tej cene-ten rok výroby 2001 a 3.500 eur vidím tak na slušný Passat v plnke...
capo11150
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.12.2010 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa capo11150 »

v prvom rade do 15 dní nahlásiť nehodu na tvoju poisťovnu. nepíšeš ako došlo k nehode, či prednosť, vzdialenosť, pozornosť a pod. ak je nehoda zavinená závažnejším spôsobom / pozri zákon 8/2009 z.z./ stačí na tvoje trestné stíhanie, ak bude vodič -poškodený práceneschopný 7 a viac dní, do 42 dní. nad 42 dní je to ťažká ujma. ak nehoda nebola zavinená závažnejším spôsobom, poškodený môže byť prácenechopný do 42 dní a stále to bude priestupok a bude ťa prejednávať dopravný inšpektorát. v žiadnom prípade poškodenému nič neplať. ak máš pochybnosti, že poškodený naťahuje práceneschopnosť, pri výsluchu na polícii trvaj na pribratí znalca z odboru zdravotníctva za účelom určenia dlžky pn. pribratie znalca neplatíš ty, ale štát.
martinn27
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.11.2012 13:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinn27 »

dakujem vam všetkym,auto bolo na značkach a všetko s papiermi by malo byt v pohode akurat ze som ich nevidel,dnes mi poslal udaje o vozidle,podla vin čisla som si našiel na nete ze bolo vyrobene v decembri 2000 tak neviem či neodrbal aj v tom že to ma byt vraj 2001 mal som kedysi 206 a bola vyrobena uplne na samom konci roka 1999 a aj tak to bola 1999,, neviem ako to je s fordmi či už nebol zaradeny ako novši model,,to by som zistil keby som videl tie papiere ale vyzerato tak že ich ani neuvidim,najlepšie je že ten servisak bol v aute aj s jeho otcom,ten otec bol šofer,dnes som po znamosti zistil že tomu servisakovy zobrali vodičak že mal tiež niake patalie neviem presne ake,,a mna bude poučovat že neviem karovat že mam ist 35Km/h ked neviem karovat,
johny2011
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.12.2011 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny2011 »

za 3500 taký ročník a taká haraburda....môj ty bože...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale ty vobec neries ci to bol rok 2001 alebo 2000 alebo 12095, proste nahlasis standartnu havarku na poistovnu a vymalovane.

Takisto neries kto soferoval a kto nema vodicak, proste ty si do niekoho capol, nahlasis poistnu udalost, hotovo, mozeme zhasnut.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čo ťa po roku výroby, čo ťa po tom či máš telefón na majiteľa? Spísali ste Záznam o nehode, zavolali policajtov, tvoje povinnosti končia nahlásením PU vo svojej poisťovni v stanovenej lehote...
dragoo
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 08.06.2008 15:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dragoo »

Jezis chlapci ti to milion krat uz povedali a ty si trepes dalej svoje...aj keby to bolo najnovsie ferrari moze ti to byt jedno, nahlas to a padla...

keby na mna nieco taketo skusa niekdo tak ho poslem dokelu ani by sa vykoktat nestihol...

ako ok ze si buchol je tvoja chyba ale zvysok je cisty nezmysel, tak ako aj vsetko co tu riesis..nahlas to na tu poistovnu a vybav si zelenych.. nejaky spekulant sa snazi vytrieskat s teba peniaze a ty snad esta mu ich aj po "slovensku" das..

inak dufam ze soferoval bez vodicaku ten servisak, resp ze ho ma zobraty...ak je to tak nedostane ani korunu ani od poistovne (aspon myslim ze by to tak malo byt, nebere sa tym padom ako automaticky vinny?)

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných