nehoda a vymahanie penazi ked poistka vyplati malo

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martinn27
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.11.2012 13:24
Zdieľať na Facebook

nehoda a vymahanie penazi ked poistka vyplati malo

Príspevok od používateľa martinn27 »

zdravim,chcem sa s vami podelit s tym čo sa mi stalo a aby ste mi poradili na zasneženej ceste som dostal šmyk moje auto narazilo do auta ford fiesta r.v 2001, auto šoferoval servisak čo ho opravoval a nemal pri sebe ani papiere od auta.bol som s nim a povedal mi že majtel dal zan 3500 € a že bolo dovezene,že ak to dam na poistku a auto pojde pravdepodobne na totalku a ze zan majtel dostane takych 500€ čo je prenho nepripustne ked si dal auto opravit a dostene šrot a 500€,servisak bol v nemocnici a ma natiahnute svaly na krku a trochu aj stavce nič vazne a ostal doma.oprava ma stat cca 1700€ a za to ze on teraz je doma a nezaraba chce ešte 700€ neviem kolko chce byt doma... pn asi nema lebo to je jeho servis a sam sebe si ju nedal.nechcem mu platit 2400€ ked si platim PZP a zas ked ma da na sud či nahodou nedopadnem ešte horšie
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Na súd za čo? Jedine tak za ťažké ublíženie na zdraví ako bude maródiť dlhšie ako treba. Ozaj, tebe ako zamestnanému človeku dáva PN zamestnávateľ?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A malo to auto vôbec EČ ? Bolo dovezené kedy ? Dožaduje sa ušlého zisku preto, lebo si platí asi minimálne odvody a kolko odvedieš tolko aj dostaneš.
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

PZP (poisťovňa) podľa zákona kryje nároky poškodeného a ten sa v prípade nespokojnosti s plnením môže naťahovať s ňou.
Je však možno len otázkou času, kedy niekto dotiahne spôsob odškodňovania z PZP na Najvyšší resp. Ústavný súd a podobne ako v ČR uspeje. Problém sa točí predovšetkým okolo amortizácie, ak nejde o totálku. Argumentácie o nutnosti uplatnenia amortizácie v prípade výmeny dielov (=na nehodu dopláca poškodený, keďže servisu zaplatí viac ako dostane od poisťovne) už české súdy v niektorých prípadoch zmietli zo stola. Odôvodnenie je, že k zhodnoteniu vozidla výmenou poškodených dielov za nové nedôjde, keďže už len kvôli havárii je vozidlo ťažšie predajné, čo vplýva na jeho cenu. Bola by možná aj argumentácia, že poškodený výmenu dielov nevyvolal, ale že iný spôsob uvedenia do pôvodného stavu neexistuje. Každý prípad je však individuálny.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> ford fiesta r.v 2001, auto šoferoval servisak čo ho opravoval a nemal pri sebe ani papiere od auta.
>> bol som s nim a povedal mi že majtel dal zan 3500 €


wahahahahaaaa waaaahhahhaahahaha tak dobre som sa uz dlho nenasmial. Za 2001cku Fiestu 3500eur, jasna vec, a styri zlate tehly k tomu ze ?

Si pozri inzeraty a potom sa budeme bavit dalej. Rocniky 2005 a 2006 je problem predat za 3500eur, nieto este dovoz !!!!
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Chce ta len dobre natiahnut http://ford-fiesta.autobazar.eu/?year=2001 a kludne mozes pozriet aj novsie. To, ze kedysi mohla stat aj 10000EUR je jedno, ak ma teraz realnu hodnotu 1-2000EUR. Oprava je pre neho velmi dobry biznis, na ktory ta chce dostat. Urcite by som to neriesil mimo poistky a majitel auta nech sa sudi s tvojou poistovnou ak chce viac. Platis poistku, tak to nechaj na poistovnu.

A k zreneniam - ked nebol u lekara, nechcel policajtov /pri zraneniach to nieje povinne?/... asi by nepochodil. Z ineho portalu:

"Vinník nehody,sa može obratiť na svoju poisťovńu ktorá ho bude zastupovať ,lebo ak to bola dopravná nehoda,tak všetky škody sa uhrádzajú zo zákonneho poistenia vozidla. Pre tento účel bolo PZP zriadené. Preto liečebné náklady, bolestné a ušly zárobok preplatí poisťovńa."
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

...na zasneženej ceste SOM dostal šmyk moje auto narazilo do auta ford fiesta r.v 2001, auto SOFEROVAL SERVISAK čo ho opravoval...
Tak asi soferovali obaja naraz. Viac sa k tomuto nevyjadrujem
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

aj keby tomu servisakovi ruky polamalo pri tej nehode a mal marodku aj 2 mesiace ty mu das holy prd.vsetko ide z pojistky.a ten vrak ti moze byt ukradnuty.
aapalo
Príspevky: 285
Dátum registrácie: 03.01.2008 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aapalo »

Kua, chlap si to ešte ani neuplatnil, ale už vie, že poisťovňa vyplatí málo..Tvojou povinnosťou je to nahlásiť do svojej poisťovne a o viac sa nestaráš, škodu si musí uplatniť poškodený..Stači ti to takto???
martinn27
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.11.2012 13:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinn27 »

Chlapy dakujem vam moc.aj mne sa zda že ma chce okradnut.dam to na poistu preto ju platim.ešte podotknem že boli privolany policajti a aj sanitka servisak mal natrhnute obočie a pre istotu šiel do nemocnice a povedal mi že si natiahnul svaly na krku a trochu stavce na chrbtici že sedi doma a uchodia mu peniaze čo by mohol zarobit,,,ešte som sa chcel spytat keby ma dal na súd či by nebolo v moj prospech to že nemal viest motorove vozidlo ked nemap pri sebe papiere od vozidla a poistku nič len vodičak...
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

Ty to nahlasis do poistovne a tym to pre teba padlo.Ja mam zase problem,ze cigan to este nenahlasil od 30.11.2012,ale to si riesi poistovna a policia kedze pri havarke boli aj policajti.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

nehodu treba co najskor nahlasit svojej poistovni (svoje PZP). S panom je zbytocne komunikovat predtym ako udalost poistovna uzavrie.

PZP kryje aj nasledky poraneni - teda, pokial je zraneny doma, tvoja poistovna to s nim moze riesit.
martinn27
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.11.2012 13:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinn27 »

ano,policajt to zaznamenal a aj nadaval prečo na nom teda jazdili,,ale tam to skončilo,dost tazko sa ale zapisovali udaje o aute a nikto mi zatial nedal čislo na majtela vozidla,ani ten servisak
lowrider
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 23.06.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lowrider »

Bratmmm, to, že si do neho nabural je tvoja chyba, ale to sa jednoducho občas stáva. Každý z nás to už určite zažil. Človek si síce ponadáva, ale čo už. Stalo sa. Takže nahlás škodu pekne svojej poisťovni a je to. Ak bude feši od teba vymáhať peniaze, obráť sa na políciu. Ide aj o to, kto je majiteľ toho auta. Mal by si komunikovať s ním a nie s jeho servisákom. A fiesta 2001 za 3500€?? Cha cha, to bude určite nejaká špeciálna edícia vyrobená z titanu a platiny :40bd: Takže sa nedaj, odlož svoje dobré "ja" do šuflíka, choď na poisťovňu a vybav všetky formality. Aj keď si vynník, nemôžeš dovoliť, aby s tebou niekto chcel vy*ebať! Držím palce.
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Ty máš úplne iné starosti , ako máš mať, teba by malo zaujímať , ako dlho bude PN , kôli zraneniu, ktoré si mu spôsobil, lebo ak to bude viac ako 7 dn,í nespôsobil si konaním priestupok ale prečin. To čo ťa pôvodne zaujímalo nechaj na poisťovňu-zákonom chránenú a štátom podporovanú, podvodnícku organizáciu .

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných