nefunkcna klima octavia 1.6fsi

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

poganyi
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.05.2011 21:43
Zdieľať na Facebook

nefunkcna klima octavia 1.6fsi

Príspevok od používateľa poganyi »

Ahojte vedel by mi niekto zdiagnostikovat auto v ba a okoli? Z nicoho nic mi prestala dnes fungovat klima. Po zapnuti sa nezvysi spotreba ani otacky a nepocut ani zapnutie kompresora aj ked tlacitko svieti. Doteraz bez problemov fungovala - posled.e pouzitie cca pred 3 tyzdnami. Dakujem.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Jeden kamen na blbé miesto a chladivo je fuč. Diagnostikovať nič netreba, treba zbehnúť do prvého servisu, kde skontroluje či to máš pod tlakom
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Ak by ušlo chladivo, tak nezapne ani kompresor, ale v tom prípade ani kontrolka by nemala svietiť. Ak svieti po zapnutí, tak treba chybu hľadať inde
poganyi
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.05.2011 21:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa poganyi »

No ved to, ze klasicky ventilator ide a fuka chladny vzduch a ked zapnem manual klimu tlacitkom tak tlacitko svieti a nic sa nedeje. No nic to, skusim to dat pozriet ci mi neunikla kvapalina aj ked to by som si asi vsimol pod autom mlaku. Dufam, ze nebude pokazeny kompresor, lebo to uz je zaujimava suma :-(
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kvapalina z klímy?! Obrázok
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

aka kvapalina ????? lol lol lol Ved ti nejde klima !!!
poganyi
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.05.2011 21:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa poganyi »

Tak chladivo, ked stlacim tlacitko, tak svieti ale nic nespravi, manual skoda pise, ze moze uniknut chladivo a potom sa nezapne alebo este prepalena poistka,len dufam ze neni zly kompresor :-(
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Ak by uniklo chladivo, tak automaticky poklesne tlak v systéme a kompresor sa nezapne. Tým pádom ani kontrolka nebude svietiť. Už sa mi to stalo. Pokiaľ kontrolka svieti, tak kompresor s najväčšou pravdepodobnosťou ide, ale netlačí tak, ako by mal.
Aká je to klima? Manual, či climatronic?
poganyi
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.05.2011 21:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa poganyi »

Je to klasicky manual ktory doteraz bez problemov isiel :-(
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Ja som tiež mal manual, keď sa mi to stalo. Kamienok prerazil chladič, chladivo uniklo a klima nešla zapnúť. Nezapla sa ani spojka kompresora.
Daj si to najskôr pozrieť, aby si mal istotu, že je okruh OK.
poganyi
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.05.2011 21:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa poganyi »

teraz som pozeral poistky, vsetky su ok a kontroloval som aj motorovy priestor, nikde nevidim, ze by nieco unikalo, tak teraz neviem. poobede idem do servisu na test tlaku a nove naplnenie klimatizacie, tak snad tam budem potom mudrejsi.
poganyi
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.05.2011 21:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa poganyi »

Takze test tlaku a naplne dopadol tak, ze bola dierka v snimaci tlaku klimatizacie a nebolo tam vobec chladivo, to sme vymenili, natlakovali a doplnili a klimatizacia opat nesla. Vobec nezapne kompresor, takze problemov tam bolo viac a bude to drahsie ako som si myslel :-(
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Bezne sa to pri uniku chladiva robi tak, ze pri naplnani sa prida farbiaca latka a ta ukaze kadial chladivo unika.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Mne bolo trochu zvláštne že by nesvietila kontrolka klimatizácie zvlášť u manuálnej klímy, kedže ta kontrolka býva v podstate len ako signalizácia k tlačítku a to tlačítko a ani tá dioda nevie že v systéme nie je chladivo, čiže kludne svieti aj ked klíma nefunguje.
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Kontrolka potvrdí zapnutie. Záleží od toho, či sa zapína klima vypínačom (stlačíš - mechanicky zapne, znovu stlačíš - vypne), alebo tlačítkom. Pokiaľ by bola chyba v elektronike (nejaký ovládací prvok, relé... alebo vadné tlačítko), tak by nesvietila ani kontrolka.

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní