Nedostatok vodičov aj na Slovensku

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

christiane napísal:Laco bud rad ze aspon poslali,ja ked som osobne zaniesol cca pred 5 rokmi do sad Nitra ziadost robit im mechanika,ani muuu,ani buuu.To iste v Titranse na kamiony.Teraz ked hladaju ich mozem osrat.
Zlodej jeden väčší ako druhý, dodnes jazdia za 0,09 € na kilometer a druhá karta povinná výbava.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Nedostatok vodičov aj na Slovensku

Príspevok od používateľa Acon »

Drvivá vačšina sa dôchodku dožije.
Miesto odvodov šetriť je síce pekná myšlienka, no utópia. Nikto to nerobí. Navyše našetrí obmedzený balík. Dôchodok ide kým žije. A dnes ludia bežne žijú cez 80.
Pre 90% ludí, ktorí boli bežnými zamestnancami je dôchodok jediná finančná istota.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Nedostatok vodičov aj na Slovensku

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon - ja na dochodok neverím. Životná poistka a keď ma dobehnú choroby, tak bude v čiernej kronike - starší vodič dostal mikrospánok a vošiel pod oproti idúci kamion.
https://www.topky.sk/cl/10/2190869/Dalsia-tragi ... nich-ranou
Kto sa kedy dozvie pravdu
Absolutne nemám ambíciu žiť (trápiť sa) do 80ky, pretože ak si nemôžeš dovoliť žiť tak ako chceš, tak je to len trápenie. Nemyslím teraz len financie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Re: Nedostatok vodičov aj na Slovensku

Príspevok od používateľa trucker694 »

V kombinácii rôznych životných a úrazových poistení si takmer dvadsať rokov odkladám mimo poistení na úraz, invaliditu,smrť, smrť následkom...,suma cca 100€. Je na jednotlivých fondoch ako sa financie zhodnocujú. Sledujem to a z výpisov je tam celkom zaujímavá suma. Lenže, koľkí z tich uchádzačov o zamestnanie, keď som robil personálneho má aspoň 10€ sporenie mesačne?
Okrem toho každé vnúča ma stavebné sporenie a poistku 25 a 25 €. Štartovné do života. Mne tak sporili tak to dnes vraciam.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Nedostatok vodičov aj na Slovensku

Príspevok od používateľa Acon »

oco13 napísal: 04.10.2021 20:58 Acon - ja na dochodok neverím. Životná poistka.....
Absolutne nemám ambíciu žiť (trápiť sa) do 80ky, pretože ak si nemôžeš dovoliť žiť tak ako chceš, ...
Poistka je obmedzený balík. Vhodná len ako doplnok k dôchodku
Poznám X ludí po 80ke. Moja mama si napr v 82r užíva dovolenku v tatrách v lete bola v chorvátsku... Žije stále skvelý život. Má dôchodok a samozrejme si niečo našetrila. No len úspory by sa rýchlo minuli.
Ale každý podľa svojho.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Nedostatok vodičov aj na Slovensku

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco zivotne skusenosti ma naucili zr kto o tom len keca,keca,slubuje,vyhraza ako afektovana zenska v kramoch figu urobi...no kto je ticho,nic na nom nie je vidno...ten jedneho dna ....
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Nedostatok vodičov aj na Slovensku

Príspevok od používateľa oco13 »

A potom je ešte ten zlatý stred, čo kecá tu, lebo doma musí byť ticho.
Každopádne ja som zástancom eutanázie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Nedostatok vodičov aj na Slovensku

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco ja som kategoria co sice doma moze kecat,no radsej je ticho.

Eutanazia, zijem zivot skladajuci sa z 3 tyzdne doma,z toho jeden tyzden v krcoch a cca jeden tyzden v nemocnici. X ludi ktorych som tam spoznal uz neziju,viem ze ten isty osud caka skor ci neskor aj mna,to nie kecanie ale holy fakt. A aj tak som si povedal ze to zubatej neulahcim.
Tento rok som aj napriek vsetkemu co sa deje okolo mna vcetne covidu povedal ze vude cestovny,precestoval som na motorke cca 14.000km dpma aj v zahranici,autpm som bol aj so synom pozriet napriklad Gdansk. Co chcem tymto psycho vylevom povedat? Doslova pohrdam ludmi ktory kecaju,robia divadielka o umierani,placu nad robotou, osudom atd... okolo seba vidim kopu ludi ktory sa tedia z kazdeho falsieho preziteho dna,nikdy nevedia co nebude posledny.
A k peniazom...je naozaj hanba ze clovek pomaly pred dochodkom place o tom ako je chudobny... a pritom okolo naozajstnej chudoby nesiel ani okolo nie to este realne zazil (myslim naozaj chudobu v slumoch a podobne,pripadne ked mu lietaju humanitatne lietqdla nad hlavou)
Koniec emocionalneho prenosu )
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Nedostatok vodičov aj na Slovensku

Príspevok od používateľa oco13 »

To je celkom jednoduché, ku každej činnosti musíš mať motiváciu,aj k samotnému životu.Ty ju možno máš,a niekto iný zase nie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Nedostatok vodičov aj na Slovensku

Príspevok od používateľa jergusko »

Acon napísal: 04.10.2021 20:33 Drvivá vačšina sa dôchodku dožije.
Miesto odvodov šetriť je síce pekná myšlienka, no utópia. Nikto to nerobí. Navyše našetrí obmedzený balík. Dôchodok ide kým žije. A dnes ludia bežne žijú cez 80.
Pre 90% ludí, ktorí boli bežnými zamestnancami je dôchodok jediná finančná istota.
Tak sa do toho posaď, ty "drvivá väčšina"... Potom sem napíš, ako sa ti skvele čítajú parte, každý týždeň nejaké iné, pričom "drvivú väčšinu" z nich poznáš. Mimochodom, vedel si, že veľa vodičov zomiera tesne po dôchodkovom veku na infarkty a mozgové príhody? Vieš o tom hovno a mudruješ.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Nedostatok vodičov aj na Slovensku

Príspevok od používateľa jergusko »

autolaik napísal: 05.10.2021 18:54 Oco ja som kategoria co sice doma moze kecat,no radsej je ticho.

Eutanazia, zijem zivot skladajuci sa z 3 tyzdne doma,z toho jeden tyzden v krcoch a cca jeden tyzden v nemocnici. X ludi ktorych som tam spoznal uz neziju,viem ze ten isty osud caka skor ci neskor aj mna,to nie kecanie ale holy fakt. A aj tak som si povedal ze to zubatej neulahcim.
Tento rok som aj napriek vsetkemu co sa deje okolo mna vcetne covidu povedal ze vude cestovny,precestoval som na motorke cca 14.000km dpma aj v zahranici,autpm som bol aj so synom pozriet napriklad Gdansk. Co chcem tymto psycho vylevom povedat? Doslova pohrdam ludmi ktory kecaju,robia divadielka o umierani,placu nad robotou, osudom atd... okolo seba vidim kopu ludi ktory sa tedia z kazdeho falsieho preziteho dna,nikdy nevedia co nebude posledny.
A k peniazom...je naozaj hanba ze clovek pomaly pred dochodkom place o tom ako je chudobny... a pritom okolo naozajstnej chudoby nesiel ani okolo nie to este realne zazil (myslim naozaj chudobu v slumoch a podobne,pripadne ked mu lietaju humanitatne lietqdla nad hlavou)
Koniec emocionalneho prenosu )
Keď berieš chudobu v slumoch ako merítko pre človeka, ktorý celý život pracoval ako idiot, tak je debata ťažká...
Skúsim ti priblížiť dve príhody. Jedna sa stala mojej príbuznej lekárke, druhá mne osobne.
1.) Už viac krát sa jej stalo, že jej prišla do ordinácie dôchodkyňa, ktorá mala ešte na spodnom prádle cenovku z obchodu. Tak im tie cenovky odstriháva lekárskymi nožnicami. Pointa? Babky sú na tom tak mizerne, že nemajú ani na bežné oblečenie. To majú už v takom stave, že sa v ňom hanbia ísť ku lekárovi - preto si špeciálne na návštevu lekára kúpia novú podprsenku (napríklad).
2.) V Kauflande si starší párik (párik, čiže majú dva príjmy na jednu domácnosť) kupoval šunku. Dohadovali sa, či vezmú 4 alebo 5 plátkov. Áno, skutočne zvažovali jeden blbý plátok šunky či áno alebo nie. Na to si teta spomenula, že im príde vnúča na víkend, takže radšej vezmú niečo preňho. A odišli bez šunky.

Ešte som si spomenul na tretiu príhodu, keď ujovi chýbalo asi jeden a pol eura pri pokladni a rozhodoval sa, čo zo svojho pidi nákupu vyradí, aby mu to vyšlo. Tak som mu prihodil dvojeurovku k jeho peniazom, aby nemusel nič vyraďovať.

Toto je chudoba.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Nedostatok vodičov aj na Slovensku

Príspevok od používateľa oco13 »

Často som svedkom podobných situacii. To len tu sa každý prezentuje ako je za vodou a akým carom si nadstaví svojho pipíka. bye
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Nedostatok vodičov aj na Slovensku

Príspevok od používateľa vsevetko »

jergusko napísal: 07.10.2021 12:41
Toto je chudoba.
Plánované bolo, že východ bude stále lacná pracovná sila pre západ. Tú chudobu musia udržať, aby ovce nemohli veľmi vyskakovať.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Nedostatok vodičov aj na Slovensku

Príspevok od používateľa Acon »

jergusko napísal: 07.10.2021 12:33 Mimochodom, vedel si, že veľa vodičov zomiera tesne po dôchodkovom veku na infarkty a mozgové príhody? Vieš o tom hovno a mudruješ.
Ja sa spolieham na to, že ty vieš 😁 síce si vymýšľaš nezmysli, ale nejdem plytvať časom a hádať sa s tebou. Osudy iných sú mi ukradnuté, zaoberám sa svojou rodinou.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: Nedostatok vodičov aj na Slovensku

Príspevok od používateľa lorak777 »

autolaik - sirak dolu...... hero

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný