Nedostatok vodičov aj na Slovensku

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vsevetko
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Nedostatok vodičov aj na Slovensku

Príspevok od používateľa vsevetko »

"Slovensko je posledná krajina EÚ, ktorá nedostatočne uplatňuje smernice EÚ o školeniach vodičov a vodičských preukazoch a neumožňuje zníženie veku profesionálnych vodičov, ktorí by mohli prísť na pracovný trh," dodal Piešťanský.
nutné otvorenie slovenského pracovného trhu pre vodičov z tretích krajín
https://openiazoch.zoznam.sk/cl/216146/ ... uje-Cesmad

Koho posadíme za volant ? 18 ročných alebo migrantov alebo ...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Preškolíme tých zvyšných za rušňovodičov, lebo jeden vlak nahradí 50 kamionov. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Kým bude práca vodiča tak platená a tak riziková ako dnes, bude ich nedostatok stále. Je len otázka času, kedyich bude taký katastrofálny nedostatok, že to prebudí aj dementov vo vláde. Nahnať tam 18 ročných je totálna kravina. jednak nemajú skúsenosti ani s osobákmi a autobus alebo náklaďák je celkom iný svet (stačí sa pozrieť, ako jazdia vodiči dodáviek) a jednak si všetci pamätáme, ako straaaašne sme boli zodpovední, keď sme mali 18 :3035:

Vodiči z "tretích krajín" tiež vyriešia prdlajz. Málokto má toľko imigrantov na počet obyvateľov ako Veľká Moslimská Britská Ďžamahírija a napriek tomu im chýba 6000 vodičov, ale IBA MA CISTERNY!!
https://www.autoforum.cz/zajimavosti/ve ... he-fronty/

V Dopravnom podniku v Bratislave by tiež mohli rozprávať, ako skvelo sa im osvedčili vodiči z Ukrajiny, Srbska, Rumunska, alebo dokonca Gruzínska. Práca vodiča z povolania je otravná, stresujúca, iba priemerne až podpriemerne platená a o nulovom spoločenskom statuse sa ani nebavme. K tomu si pridajme každých 5 rokov pakáreň s KKV (nehovoriac o ADR), každodennú buzeráciu pomáhačov a chráničov za papiere a za AETR, minimálnu mzdu plus diéty a máme oooohromný výsledok. Nečudujem sa, že vodiči všade chýbajú - čudujem sa, že ich nechýba viac.

A bude len horšie, lebo starí vodiči idú do dôchodku alebo umierajú (čudovali by ste sa, aká je úmrtnosť profesionálnych vodičov pred dôchodkom), mladých to neťahá a ťahače samé jazdiť nedokážu. Stačí sa pozrieť na priemerný vek vodičov autobusov a kamiónov, ktoré denne stretávame. Naozaj som zvedavý, kedy toto chcú retardi vo vláde riešiť.
Ja viem, nemajú čas. Majú plnú hlavu pomoci feťákom, imigrantom a spravovaním problémov 68-mich pohlaví.
Naposledy upravil/-a jergusko v 27.09.2021 22:10, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jerguško a ako vyriešiš nevyriešitelné??? bude dosť vodičov zachýbajú pekári, potom smetiari atď...... Fyzická práca dnes nie je populárna, lepšie je byť influecerom. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

To máš samozrejme pravdu, ale ak chcú, aby tam išli ľudia robiť, nech na to pripravia aj dobré podmienky. Za tých súčasných to robia len masochisti.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Naši politici a mocipáni majú spodinu (kam patria aj vodiči) tak ťažko na saláme, že o nejakých problémoch sa im ani nesníva.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Nuž... je to tak. Tento problém totiž trvá už desaťročia. Keď som v rokoch 1988 až 1991 jazdil v MHD v Bratislave (možno som niektorých tuto vozil do školy :-D ), platil zákon o maximálne 400 hodinách nadčasov ročne. MHD mala výnimku na 700 hodín nadčasov ročne. Tie som vyčerpal už v septembri a až do konca roku veselo robil nadčasy navyše a nikoho to netrápilo. Ani to, keď sme robili obidve služby za deň (doobednú aj poobednú, striedal si sám seba, tzv. "duplák"), čo obnášalo aj 20 hodín za volantom. Rekord som mal 320 hodín za mesiac, ale 260 bolo úplne bežné. Prečo? Lebo už vtedy bol katastrofálny nedostatok vodičov. A ten trvá dodnes. Nevypravenie vozidla do premávky z dôvodu nedostatku vodičov je tak častý jav, že už má dokonca aj svoje vlastné číslo poruchy medzi všetkými možnými poruchami v knihe vozidla.

Ale rozhodujú o tom politici. A tí sa MHD nevozia.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

O com rozhoduju politici? Kto pojde robit sofera? Alebo kolko firma zaplati svojmu zamestnancovi? Neviem ci ste si vsimli, ale socializmus skoncil v 89-tom!
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Neviem, či si si všimol, ale Dopravný podnik je štátna firma a o jej chode rozhodujú politici. A podmienkach KKV, ADR a samozrejme aj AETR rozhodujú tiež politici. O mýte, ktoré katastrofálne zdvíhajú náklady dopravcov rozhodujú tiež politici.
Čo na tom nechápeš, ty socializmus? Tak to vyzerá, keď sa niekto vyjadruje k niečomu, o čom nemá ani páru.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Napríklad len politici by mohli znížiť odvodové zaťaženie niektorých profesií, aby ich spopularizovali medzi mládežou. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som sa tiez pozastavil nad Anglánmi... vcera ci predvcerom ked v tej farebnej bedni vypravali ze im chyba 100.000 ci 120.000 vodicov... kukame na seba so starou a ze "tykkt, a to sa stalo od pondelka do stvrtka alebo im od januara minuleho roku chybalo 1000 vodicov, potom 5000 vo februari, potom 10000 v marci, potom 15000 v aprili... a nic s tym nerobili okrem brexitu a okrem toho ze vyhnali rumunov slovakov poliakov domov lebo im nedavaju pracovne povolenia ??"

A tak sme dosrkali Činzáno, zrejme posledne tuto dekadu lebo uz som na regali nenasiel, a bohvie kedy najdem... skoda.

Ta nič, Vojadzery mam dva pod oknami, v najblizsej rodine dalsich par kusov... budem krutit kormanom a vozit cokolvek zarobi najviac :)
Stara ze co myslis, koho napadne prveho predavat benzin za tri libry liter ? A ja ze... toho kto ho bude mat :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

oco13 napísal:Napríklad len politici by mohli znížiť odvodové zaťaženie niektorých profesií, aby ich spopularizovali medzi mládežou. :4012:
To by museli znizit odvodove zatazenie aj pri dalsich 50 profesiach. Alebo by mozno stacilo keby skoly neboli platene podla poctu ziakov, takze kedysi skoly, ktore si vyberali, beru vsetkych, ktori sa tam hlasia preto, ze sa im nechce robit rukami.

A jergusko - presne takto to vyzera ked sa kamionista vyjadruje k niecomu na co nema mentalnu kapacitu.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To by museli znizit odvodove zatazenie aj pri dalsich 50 profesiach.

V skutočne demokratickej spoločnosti by to vyriešilo jedno referendum.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Oco- ohľadom toho, že fyzická práca nie je dnes medzi mladými populárna - táto veta je veľká hlúposť. Kamarát z detstva chcel byť u nás v dedine traktoristom, ním sa aj stal a cca pred rokom sa na to vykašlal. Prečo ? Lebo on a jeho žena s dcérou nechcú žiť ako žobráci z tej výplaty, ktoré mu naše družstvo platí.

A ku kamionistom, kto by chcel dobrovoľne sedieť nonstop za volantom ďaleko od rodiny, na výplatu minimálka a zvyšok diéty a keď človek nedajbože ochorie tak dostane zo sociálky 7€ na deň ?
Poprípade na dôchodok môže zabudnúť ? Dobrovoľne asi nik, len nejaký masochista.
Druhá vec je to, že skrz celú Európu sa zbytočne prevážajú tisíce ton tovaru a prečo ? Lebo je to extra lacné.
V starej firme nám v Portugalsku robili formu na vstrekolis - 20ton, doviezli ju sem, nahodili na vstrekolis a po 50-tom cykle porucha, naša nástrojárňa to chcela opraviť na Slovensku ale Portugalský výrobca formy nahodil takú cenu opravy, že s dopravou bola a 250€ lacnejšia a preto išla forma zasa smer Portugalsko a zasa smer Slovensko. A takejto nezmyselnej dopravy je dnes obrovské množstvo, tak preto ten dopyt po vodičoch.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

oco13 napísal:
To by museli znizit odvodove zatazenie aj pri dalsich 50 profesiach.

V skutočne demokratickej spoločnosti by to vyriešilo jedno referendum.
Staci, ze ludia o niecom rozhoduju raz za cas vo volbach. Nechci vediet ako by to tu vyzeralo keby ti dementi rozhodovali o vsetkom.
Napísať odpoveď

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní