Nedostatočné otvorenie škrtiacej klapky

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Nedostatočné otvorenie škrtiacej klapky

Príspevok od používateľa Johns4 »

Zdravim . Cez diagnosticke zariadenie ELM327 som sa napojil na RJ auta a pozeral som na aktualne udaje pri jazde . Vsetko bolo OK az na moment ked som pri jazde slapol plynovy pedal uplne na podlahu. Podla diagnostickeho programu mi pri polozke throtlle (skrtiaca klaoka) ktora udava v percentach otvorenie klapky hodnota ukazovala iba 70 percent a takisto otacky nesli az uplne do obmedzovaca ale zastavili sa asi 1000 - 1500 pred obmedzovacom Pre istotu ci som sadol do bratovho auta a vyskusal som to iste na jeho aute . U neho bola tato hodnota pri maximalne zosliapnutom pedaly 99,6 percent. Brat ma Leon 1.4 16V rocnik 2002 ja mam Lagunu 2.0 16v rocnik 2002. Ano viem su to rozdielne auta ale toto by malo fungovat na obidvoch rovnako nie ? Ved aj ja aj on ma eletronicky riadenu klapku ... Otazka znie : Naozaj sa mi skrtiaca klapka neotvara do maximalneho uhla ale iba do 70 percent z maximalneho uhla otvorenia ? Mam vymenit skrtiacu klapku ??? Dakujem za radu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Doručujem ti diagnostiku pre Renault,a možno sa dozvieš že je všetko inak.Z ELM-om by som nerobil ani bicykel a nie meniť škrtiacu.Z čím chceš potom urobiť základné nastavenie klapky a volnobehu ????
Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

V Renaulte by mi to diagnostikovali spravne kebyze som tam zasiel na navstevu ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokladík odkiaľ ja mám vedieť či sú tam mechanici k svetu alebo nejaké výpary z automechanického hovienka ? Ide o tom že platforma Renaultu je taká že na dobrú diagnostiku je potrebná tá ich diagnostika.Čosi sa dá porobiť univerzálnymi,ale nič moc
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ked das na neutrali podlahu, tak to zacne sekat obmedzovac? Ty si skusal podlahu len pri zaradenej rychlosti?
Renolt clio 1.2 16v mi tiez nepisalo 100% pri podlahe a auto je zdrave. Takze pokial nemas problem, tak by som neriesil... zlate pravidlo pri autach, nemas problem, neries.
Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

Okej . Objednam sa tam a uvidim ze co a jak . Zatial diky ;)
Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

pidizvi napísal:ked das na neutrali podlahu, tak to zacne sekat obmedzovac? Ty si skusal podlahu len pri zaradenej rychlosti?
Renolt clio 1.2 16v mi tiez nepisalo 100% pri podlahe a auto je zdrave. Takze pokial nemas problem, tak by som neriesil... zlate pravidlo pri autach, nemas problem, neries.
Ja s tym autom mam problem ze neda mi viac ako 150 km/h lebo otacky nejdu vyssie a tak isto do kopca netaha tak ako by malo proste je slabe. Minule ma obehla Felicia :D A pri volnobehu je situacia uplne ina ako pri zatazenom motore . Pri volnobehu otacky idu tak ako maju az do 6000 .
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tiez ked dam "plny" ukaze mi klapku do 87% :), ovsem pripisujem to EURO5 a s tym suvisiacim osekanim "vykonu" :d :D /v stile mal ten isty motor o 10 PS viac, co by cca zodpovedalo lol/ nic na riesenie v servise...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

mozes zhodit trubku sania zo skrtiacej, dat podlahu a pozerat, ci sa otvara klapka poriadne. Mozno to pojde aj s vypnutym motorom, stacia mozno svietiace kontrolky na palubovke.
Osklbu ta o peniaze podla mna, hned ti budu chciet menit skrtiacu...
Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

Klapku mi neotvori ak nemam nastartovany motor lebo je to elektronicky ovladane . Skusal som to . Ja uz s tym pocitam ze ma osklbu ale uz sa necham osklbat len nech mi to uz konecne ide tak ako ma lebo ma to privadza do sialenstva ze mam 140 koni a neviem predbehnut znhitu feliciu :(
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

len ci ti tam ide dost benzina k tomu vzduchu :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

vsetko je jak ma byt . len skrtiaca sa neotvara jak by sa mala .
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Tak pozri ako ide stava od pedála.ci pri polohe na podlahe dava Max hodnotu.ci to nemá výpadky.moze to robiť aj čerpadlo v nádrži nedáva správny tlak v tedy motor nejde.regulator tlaku môže byť tiež problém.nejaka blbosť podtlakova a už to nejde.
Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

Skusal som to aj ked som mal zapnuty tempomat. Nasimuloval som podmienky ( do kopca a vyskoa rychlost) aby riadiaca jednotka otvorila skrtiacu klapku na 100 percent a ani vtedy mi ju neotvorilo viac ako 70 percent . A ak viem tak pri tempomate neovlada klaplku pedal plynu ale riadiaca jednotka. Takze tym sa vlastne vylucil problem s plynovym pedalom .
Nevadi 2.1. som sa objedal na diagnostiku do renaultu. Som zvedavy ci tam nieco vobec zistia . Ak sa posuniem dalej tak dam vediet ze co a ako .
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

ak si z okolia Vrabel tak sa vyhni riadnym oblukom Renault servisu vo Vrabloch su tam sami mantaci

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 92 neregistrovaných