Nechať naštartované auto, kým ho očistíte od snehu?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ano
112
80%
Nie
24
17%
Nemám auto
4
3%
 
Celkom hlasov: 140

Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Nechať naštartované auto, kým ho očistíte od snehu?

Príspevok od používateľa Sliedic »

Je pritom jedno, či je auto benzínové, alebo naftové? U ktorého sa to oplatí "viac" ?

Prečítal som množstvo článkov na túto tému, ale o čo viac som mal informácií, o to viac si odporovali... Jedni hovoria tak, druhí onak, ale ako je to správne? Mám benzínové auto a považujem za správne ho nechať bežať, aby sa aspoň trochu zohrialo za tie 2-4 minútky, kým očistím auto od snehu, alebo aspoň aby spadli otáčky z 2000 na 800. A po pár minútach jazdy už aj pôjde teplý vzduch z kúrenia.

Ako to robíte vy?
matusk86
Príspevky: 255
Dátum registrácie: 07.11.2010 13:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusk86 »

Ja osobne to robím tiež tak... :3035:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

benzinove auto mozes nechat, dieslove urcite nie.
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drozdm »

najlepšia je v tejto teme možnosť Nemam auto. :d :D
peter5
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 21.06.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter5 »

Ja mam diesel a nechavam to tak. Nevidim v tom problem. Co sa moze stat ak ho necham chvilu bezat na volnobeh kym ho ocistim. To mam asi tak ako ked zastavim na semafore a cakam kym mi naskoci zelena.
Naposledy upravil/-a peter5 v 01.12.2010 21:28, upravené celkom 1 krát.
tiom
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 24.01.2010 16:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tiom »

Diesel tak minutku a potom tocit do max.2500 aspon kym sa nezahreje,aspon tak to robim ja.
mmmiso
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07.06.2010 16:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mmmiso »

mp3turbo napísal:benzinove auto mozes nechat, dieslove urcite nie.

preco dieslove nie???
misko122
Príspevky: 654
Dátum registrácie: 25.05.2008 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misko122 »

mp3turbo to asi myslel tak ze zasieras pri studenom motore na volnobeh EGR a mozno aj turbo? aj ked ak jazdis normalne a turbo aj prefuknes castejsie pri plnom plyne nemal by byt problem a EGR osobne po zime cistim lebo ked som to robil prvy raz co som kupil auto bol naozaj zasrany tak teraz radsej preventivne po zime ako bezna udrzba..viem ze to asi moc ludi tak nerobi..
premaw
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 16.01.2006 19:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa premaw »

Luboš , prečo nie ? Rád si nechám poradiť..Ja som nechával každé auto ráno zohriať , mal som len diesle..Ísť hneď na studený motor podľa mna škodí aj vstrekom nie ? Predsa len ,keď sa auto trochu zohreje ,tak to má hneď lepší zvuk a ide kultivovanejšie.Ale ako hovorím , rád si nechám poradiť ...
marcin001
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 17.12.2009 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcin001 »

ja mam 1.6 16v (benzín :D )..a nechám ho naštartované...mám vyhrevanie prednej aj zadnej šiby ale len pri zapnutom motore!..tak naštartujem pustim vyhrievanie šíb a zatiaľ pooškrabujem bočne predne šiby :) ...a je to :) ..nejake cca 4 minutky, zatiaľ sa mi aj rozmrazia predne+zadne šiby :) ..a už len zotriem so stieračom a jecham :)
mato992
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 13.01.2007 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato992 »

Ja nechám auto vždy kus povrcať na volnobeh aj v lete kým zavriem garaž a pod alebo ho v zime očistim. Tie 2-3min mu neubližia jazdim na benzinoch momentalne, ale aj diesel som vždy nechal poklepať... A samozrejme motor potom zohrievam kludnou jazdou....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

marcin001 napísal:už len zotriem so stieračom a jecham :)
A stierače ti stierajú celú plochu? Či ťa tá pätina, cez ktorú nevidíš ani prd, netrápi? To už je taký strašný problém chytiť metličku a odmiesť si to sklo celé? :angry:

O odmetaní svetiel či nebodaj strechy radšej ani nevravím, len čo si zbytočne zdvihnem adrenalín takto pred spaním...
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

..ja mam diesel a vzdy ho najprv nastartujem a potom cistim, nie kvoli motoru, ale kvoli tomu, aby som zapol fukanie na okno, vyhirevanie zrkadiel a zadneho okna, tak isto hned zapnem svetla, aby sa zohrialy a lepsie cistili...
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ja tiez ked vecer odchadzam z roboty o cca 22 15 tak chvilu neham na mieste nastratovane uno kym oskrabem okna od ladu a snehu a klepot motora 1.3 D pocut skoro na celom sidlisku :d :D
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
Karamba
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 02.04.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa Karamba »

cicmanec napísal: O odmetaní svetiel či nebodaj strechy radšej ani nevravím, len čo si zbytočne zdvihnem adrenalín takto pred spaním...
Ani nevrav :)
Milujem tych co pustia stierace 1500 ohrevov a tym prenich odhrnanie konci xD

ja si radsej privstanem a odhrniem si komplet cele auto, svetla vsetky skla, spz,kapotu, proste vsetko. A hlavne aj strechu lebo nic nie je lepsie ako "snehova clona" on kolegu pred vami.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty, kapormiro a 84 neregistrovaných