Navod,ako overit servisku auta,kupovane v zahranici....

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Navod,ako overit servisku auta,kupovane v zahranici....

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

caute

po sprske ss od vas, som sa rozhodol o zalozenie topicu na zaklade ktoreho zistujem aspon par zakladnych udajov pred kupou auta.
podotykam, ze vsetky zistene udaje su orientacne a ten kto chce daco zatajit a vie ako na to to aj tak zamaskuje...

ja postupujem nasledne:

web:
http://carchecker.webs.com/
http://www.skp.sk
http://www.seka.sk
http://www.ko.sk
http://www.bmwvin.com ak tato stranka nejde skuste http://www.bmwarchiv.de/vin/bmw-vin-decoder.html


pozrem inzerat v 98% tam nie je vinko iba spz, pokial nemam ani spz ani vin , vyziadam si po telefone
dame http://www.skp.sk na hlavnej stranke -vyhladat poistovatela,zadame spz, a pod to datum daneho dna.
dolu skopirujeme cislo poistnej zmluvy, vratime sa na hlavu stranku skp.sk klikneme overenie udajov o vozidle...
vlozime cislo poistnej zmluvy zaklikneme nazov poistovne v ktorej je poistene auto a vyhodi nam par zakladnych udajov kde mame aj VINko, + zistime ci je auto riadne poistene a kedy bolo poistene

ideme na http://www.seka.sk , overenie vozidla , kliknut na skontroluj
link priamo na to http://www.seka.sk/overenie-vozidla

zadame len samotnu spz, alebo aj vygenerovane vinko, opiseme kody a uz mame udaje ktore sa eviduju samizda od 2005 na STK a EK. stranka pekne spracovana doplnujuce info aj s grafmi... tuto sa mi podarilo nasjt dost stoceniek najma ktore su uz dlhsie na SR a stahuju to iba suflikanti co si na tom nedavaju zalezat...( kto sa riadne pripravuje na podvod a chce to zamaskovat, vieme ako sa u nas robia stk za flasku a pod a nie je problem udat aj neprave km do systemu )

dalej pokracujeme na http://www.ko.sk vlozime vinko, opisme kod a zistime ci je auto z dovozu rps. zasa vieme overit najazd km pri KO, zakladne info, par foto- tu som pri hladani odhlalil aj havarovane auta ktore boli este pred striekanim , alebo uz tesne po a chybalo im dajake svetlo, lista a pod...casto tu byvaju mizerne fotky.. + overime povlakove vrstvy laku v grafe ten kto chce ato stocit a je to auto na kseft, vzdy sa staca pred KO aby sa to uz nikde nedalo odhlait, ani pri stk ani nikde,skratka toto nepravdive cislo sa uz vlecie s nim na sr, az kym to dalsi debilko nestiahne tu u nas doma, ale to si spatna uz vieme overit

na zaver idem na http://www.bmwvin.com kde overim samotny rv ci sedi a nedoslo k omladeniu pri dovoze zadame poslednych 7cisel vinka a overime rv a vybavu v akej vyslo auto z fabriky, alebo farbu

vsetky udaje mozu byt iba orientacne ak sa to stiahne pred prvou KO na sr je to neodhalitelne, ziadna eurpska databaza neexistuje mozno pri novsich autach ano, ale pri autach v mojom rozpocte nie

vzdy treba kupovat podla stavu a nie podla km, ze je auto stocene nie je problem pokial je jeho stav dobry, vela majitelov co predava to ani samo nevie, ze maju stocenku-cize akekolvek obvinovanie moze dojst iba ku konfliktu, staci ze to vies ty ako kupujci a uz je iba na tebe ako sa k tomu postavis...

poprosim admina o topovanie tohot topicu v nakupnej poradni, myslim ze to dokaze pomoct viac ludom, uskodit to nema ako, jedine dakomu prekazit stacanie, kedze ja som nikdy ziadne auto nestocil je mit o uuuuuplne jedno :mrgreen:

doplnen info od defeho

http://ltprofit.sk/vin.go
tu sa da overit ci auto bolo kradnute,ci nepatri leasingovke,ci neni zalozene a aj dekodovat vin



..je to prebrane z ineho fora,za originalitu alebo spravnost nerucim!!!
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Ahoj Rudko...presne ako píšeš-keď niekto dovezie auto,stočí km a až potom ide na KO tak nemá nikto šancu zistiť skutočný stav najazdených km...
...Takže keď v Nemecku stočí turek 200.000 km,na Sk dovozca ďalších 100 až 150.000 km...
...Aj mne núkali Octaviu vo veľmi dobrom stave zo 184.000km,celú som prezrel,vyskúšal-bola aj servisná kniha,aj stav auta bol naozaj veľmi dobrý,či motor,nápravy.interiér aj karoséria...po skúšobnej jazde som si ešte pozrel rezervu a pod ňou som objavil orig.servisku zo záznamom poslednej servisnej kontroly z roku 2012 a stavom 484.000 km !!!
...A pritom z KO stav km sedel...
...Takže aj keď je stav auta veľmi dobrý-veď kvalitný a pravidelný servis+jazdené po dialnici v Nemecku,ani to nezaručuje skutočne najazdené km,ktoré každý požaduje tak do 150 až 180.000,alebo radšej ešte menej...
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Rudi, ten vyraz "je to iba orientačné" treba sústavne zdôrazňovať.

Občania sa toho totiž budú chytať ako topiaci sa slamky, budú na tom lipieť ako nemluvňa na bradavke a automaticky diskvalifikovať solídne autá iba kôli tomu, že tieto bezplatné servery sú často nepresné, neaktuálne, resp. vyhodia úplné bludy (trebárs tá kancelária poisťovateľov jedno z mojich aut vôbec nepozná, hoci ho mám riadne poistené a zaplatené).
O V E R E N É na stovkách ludí neznalých veci

Podobne je tomu aj pri platených službách, vr. istej Ce...

Preto im nie som ochotný platiť za rôzne certifikáty, ktoré môžu iba viac poškodiť ako pomôcť.
Už len kôli statusu "zistenie roku výroby". Toto už je načo komu? Sto rokov sa v EU pouziva termin "1. registracia" (pochopitelne vzdy odlisna od datumu produkcie), od ktoreho sa nasledne spravidla odvija aj zaruka. Nejaky rok výroby v EU nikoho nezaujima, je to komunisticky prezitok, opat jeden zo skostnatenych, zabetonovanych nezmyslov. Napriek tomu kvantum idiotov na tom bazíruje a nic ine ich nezaujima.
Je predsa nad slnko jasnejsie, aky model chcem kupit, dát. výroby k tomu nepotrebujem.
Ak by tato nemenovana spolocnost radsej preverovala datum 1. registracie (PRAVE TOTO SA VO VELKOM FALSUJE V CECHACH, toto je tzv. omladenie), tak by to malo hlavu a patu. Diferencii by razom bola hromada. Ale to by bolo ovela narocnejsie na rozdiel od "produktionsdatum", k zisteniu ktoreho stacia bezne dostupne servisne programy... Preto tieto spolocnosti aj s ich poondiatymi certifikatmi maju u mna cervenu, ludi iba uplne zmagoria. Aspon keby zistovali z akeho auta bola ci nebola ukradnuta DPH, tak im aj reklamu urobim zadarmo. Preveruju takto iba uplne chuyoviny, totalne nepodstatne nezmysly, ktore navyse nie su ani 100% autenticke.

Velmi pritom fandim jednemu cloveku (aj ked anonymnemu) v CZ, ktory sa uz zjavne nedokazal pozerat na to, kolko je v CZ podvodnikov a zlodejov dé pé há (DPH-to je to, čo musí vždy platiť konečný spotrebiteľ či sa mu to páči alebo nie) a založil pekný blog, na ktorom sa vyskytujú aj predajci/autobazare inzerujúci na nasom-vasom serveri autobazar.eu a ich ponuky najdete vzdy medzi tym najlacnejsim z daneho modelu a roku vyroby. Preco je tomu tak vam napovie tato linajka:

http://www.reference-autobazaru.cz/1_181_1.html

Dufam, ze sa niecoho podobneho dockame aj na Slovensku. To by ste este len oci valili, kolko bazarov na Slovensku kradne dane, ktore v konecnom dosledku aj tak skor ci neskor zaplatia dorubenim prave ti, ktorych chamtive velke oci doviedli ku kupe auta z dovozu bez moznosti odpoctu DPH. Ale hlupaka to nezaujima, hlavne ze sa vprace do tej svojej malej sumy, ktora by mu za normalnych okolnosti vydala ledva tak na auto o 1 az 2 triedy nizsie. Nebudte tymi hlupakmi aj vy. Neberte to na lahku vahu v style "ja si aj tak nemam DPH kde odpocitat, tak ma to nezaujima". Taketo uvazovanie je jedna z najvacsich chyb, ake mozete urobit. Horsi tech. stav sa da uviest do poriadku, aj zmotane km prekusnut. Ale zhabane auto je naozaj problem. V lepsom pripade dorubenie dane aj s urokmi. To uz sa skutocne oplati vratane tych vsetkych patalii okolo toho...


Je doba internetíková, veľa ludí doslova osprostieva, mozgy sa im scvrkávajú nakoľko si ich netrénujú premýšľaním, či dohľadávaním skutočných, hodnotných informácii (trebárs z odborných kníh) ako kedysi. Dnes každému ťukťukovi stačí kliknuť na google a hneď je múdry ako rádio, pritom takto získané vedomosti nemusia byť overené a často pochádzajú od podobného ťukťuka, ktorý sa iba nudil a napísal/prekopíroval na web úplný nezmysel)

Základom všetkého je fyzická obhliadka a následná prehliadka niekým, kto sa tomu skutočne rozumie. Z uvedených linkov je určite prospešná SEKA aj KO. Pochopitelne, zmysel to ma iba u vozidiel registrovanych na Slovensku. To je bez debaty.
U este neprihlasenych vozidiel z dovozu je velmi ucinne (a pritom to asi nikto nerobi) opisanie si nazvu koncesionara/servisu z peciatky v serviske a REALNYM ZATELEFONOVANIM NA UVEDENE CISLA V RODNOM JAZYKU, ktorym hovoria s verifikovanim si informacii. Verte, ze nie je nic jednoduchsie a rychlejsie ako odhalit falzifikat servisky, ktorymi sa to na trhu jazdeniek len tak hemzi....

Tak, dal som vam tu rady na nezaplatenie, dajte teraz 1 vy mne:

OPLATI SA MI ZRIADIT SI AUDIOTEX A BYT ZA MALU UHRADU HOVORNEHO NAPOMOCNY POTENCIALNYM KUPCOM AKO NENALETET PRI KUPE JAZDENKY?
Naposledy upravil/-a markoimportauto v 08.11.2013 14:00, upravené celkom 1 krát.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

len dodam....Mozu ti poskytnut informaciu..a nemusia...Kazda informacia je platena vopred....ALE...!!!Problem nastane,ak AS ma novu databazu a nedisponuje starou,je to pripad Ford-u a Peugeot-u,takze ak kupujes Auto starsie ako 5 rokov,databaza ti vypluje vsetky dane na temat auta,ale nie servisku a teda aj najzd v km...Niektore AS este maju staru databazu ,ale tiez sa doporucuje neobracat sa na velke AS,ale na male v regionalnych mestach,kde su ludia ochotnejsi...Asi tak...
_________________
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

iste, autorizaky su limitovane informaciami.....tie som vsak nemal celkom na mysli........ide o servisnu knihu konkretneho auta, o ktoreho kupu ma niekto zaujem a stemple od autoservisov v nej. Stemple su totiz casto falosne, aby korenspondovali so zmotanymi km. Preto nie je nic jednoduchsie, ako si vyhladat konkretny servis, ktoreho nazov je konkretne uvedeny na tejto peciatke. A tieto (od posledneho zaznamu) u zopar rocnych aut predsa nemozu byt starsie ako 5 rokov.
Nasledne dat potom do hrste mobil nejakej kocke s prijemnym hlasom, ktora dobre ovlada matersky jazyk krajiny, v ktorej sidlo ma ten uvedeny servis. Ak sa dovola, tak by to musel byt uplny hulvat, aby takemuto prijemnemu hlasu odvrkol :d :D a neposkytol aspon zakladne (dostatocne) informacie. A ak sa nedovola, resp. na druhej strane bude niekto velmi krutit hlavou, tak je tragac v tomto smere pochybny....Uplne proste... Uz si rozumieme?
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..,no,ten audiotex by nebol zly...,sam som o Tom rozmyslal,problem v Tom,ze sa musim naucit,co je TDI,CDI,CSI,itd...,mam v Tom misung...
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Rudi, to je jednoduche:

TDI - plebswagen (rotacka, PD, PPD, CR...)

CDI - erstklassigedienstfuhrerwagen (CR)

CSI - seriál z krimi prostredia Ú ES A :40bd: ...ale oznacovali sa tak kedysi aj ultimatívne bé em wé

itd - lepsie znie jtd... (CR, mimochodom bol jeden z prvych podobne ako kedysi rotacny priamy vstrek tdid)
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..obi sa ti do rana nepostavil sulin... :-\
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

tiez som proti stacaniu km. A preto mi uz tri mesiace stoji na dvore 11/2008 bmw 530xd lebo ma najazdene 330000km a za tu dobu nezavolal ani jeden idiot lebo vsetci by chceli tak maximalne 120000km :d :D
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

ty ho predavas?nie je ti skoda?
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

patko1 napísal:tiez som proti stacaniu km. A preto mi uz tri mesiace stoji na dvore 11/2008 bmw 530xd lebo ma najazdene 330000km a za tu dobu nezavolal ani jeden idiot lebo vsetci by chceli tak maximalne 120000km :d :D
...Všetko má svojho kupca-záleží od ceny...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Veru predavam, ved vies ze mna omrzela aj M5 po mesiaci. Je to jedine take bmw na slovensku s vyhrievanym volantom , head displayom, dotvaranim dveri, aktivnym tempomatom, s nocnym videnim,navi ,dvd, TV, skratka vyskladane komplet individual. Kupene nove v SR , poctive km, poctivy servis. Postavim ho vedla hociktoreho bmw co ma 100000km ako nic a stojim si za tym ze nik nespozna rozdiel. Ale ked trochari chcu take auto s maximalne 130000km tak im odporucam ako pisal markoimportauto nech si idu kupit dovoz s malo km a s osukanou dph a nech sa tesia z dobrej kupy. Ja predavam TIP TOP auto ake druhe v SR nikto nenajde ale nema ich vysnivanych 120000km ale 330000 bohuzial
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

VOJTO55 napísal:
patko1 napísal:tiez som proti stacaniu km. A preto mi uz tri mesiace stoji na dvore 11/2008 bmw 530xd lebo ma najazdene 330000km a za tu dobu nezavolal ani jeden idiot lebo vsetci by chceli tak maximalne 120000km :d :D
...Všetko má svojho kupca-záleží od ceny...
Ja viem dobre ze vsetko ma svojho kupca, ale ja predavam babiku v super stave a take bmw je u nas len jeden kus, a predam ho len odbornikovi a nie sopliakovi nejakemu a cenu mam dobru. Ja ho nepredavam preto ze by som mal krizu ale preto ze ma omrzel. Kludne nech mi stoji aj rok na dvore. Vzdy mi srdce zahreje ked ho vidim.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

a ten sportiak-audinu nechavas?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

afdinku som posunul kamosovi, na jar chystam nieco viac mizerere

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných