nater proti hrdzi

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

slkstyle
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 16.01.2010 19:02
Zdieľať na Facebook

nater proti hrdzi

Príspevok od používateľa slkstyle »

pani, nemal som taku umelu hmotu pod blatnikom a teda sa mi tam usadilo trochu blata a tak teraz ju uz mam vycistil som to no dal by som dajaky nater/sprej proti hrdzy co tam dat.. nieco lacne je to cca plocha 20x20 cm aby proste ked sa tam nieco koli blatu a vode zacalo tvorit tak nech to nepokracuje ak to dobre formujulem, dikes
marauder66
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 19.11.2008 22:23
Bydlisko: Hurka
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marauder66 »

Zrejme Ti chyba podblatnik, skus tam nastriekat toto:

http://www.olejshop.sk/antikorozna-ochr ... rny-400ml/
slkstyle
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 16.01.2010 19:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slkstyle »

dik, nieco take, ten podblatnik uz mam.. dufam ze to kupim v hornbachu alebo tak...
marauder66
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 19.11.2008 22:23
Bydlisko: Hurka
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marauder66 »

Je to bezna vec v kazdej drogerii, zozenies to hoci aj u Karcibaciho......maj sa
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

jedine co ochrani proti hrdzi je kvalitny zaklad. tie kaucukove spreje ako napr. 950 su na ochranu pred kamienkami - po case odpadne ak to nastrekas priamo na kov.
jozoho23
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 18.02.2009 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozoho23 »

Hlavne nezabudni odhrdzovač a potom to ostatné.
slkstyle
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 16.01.2010 19:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slkstyle »

aky odhrdzovac? ono je to na mieste ktore teraz chrani umela hmota takze uz tam ziadne kamienky nepojdu, chcel som len zabranit aby sa hrdza sirila dalej...
jozoho23
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 18.02.2009 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozoho23 »

slkstyle napísal:aky odhrdzovac? ono je to na mieste ktore teraz chrani umela hmota takze uz tam ziadne kamienky nepojdu, chcel som len zabranit aby sa hrdza sirila dalej...
No ano - prečítaj si na obale odhrdzovača aké má účinky.
jmasar
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16.04.2012 16:36
Zdieľať na Facebook

Re: nater proti hrdzi

Príspevok od používateľa jmasar »

slkstyle napísal:pani, nemal som taku umelu hmotu pod blatnikom a teda sa mi tam usadilo trochu blata a tak teraz ju uz mam vycistil som to no dal by som dajaky nater/sprej proti hrdzy co tam dat.. nieco lacne je to cca plocha 20x20 cm aby proste ked sa tam nieco koli blatu a vode zacalo tvorit tak nech to nepokracuje ak to dobre formujulem, dikes
Idealne riesenie je pouzit Fluid Film (www.fluidfilm.sk) nastriekat ho mozes priamo na hrdzu, sam penetruje na cisty kov kde vytvori ochrannu vrstvu ktora dlhodobo ochrani pred vniknutim vody a soli. Okrem toho, ze miesto netreba nijako ocistovat ani odmastovat Fluid Film neuschne, nestvrdne a nevypari sa. To je obrovska vyhoda oproti kaucukovym naterom, ktore stvrdnu a ked popraskaju dostane sa tam voda a udrzi sa, co je idealne pre tvorbu korozie. Snad to pomoze.
dollar
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 23.08.2011 20:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dollar »

Zdravím Vás,
mám taktiež problém s koróziou na aute. Ide o Fiat Stilo rv.02, jazdilo v Rakúsku a je to poznať hlavne na podbehoch, ktoré sú zo spodu dobité od kamienkov a chytá sa tam hrdza. Preto by som to chcel na zimu nejako ochrániť, najlepšie niečím v spreji.

Našiel som niečo takéto:
http://www.mazeto.sk/product/sk/Tectyl-190-seda-500ml

http://www.mazeto.sk/product/sk/Tectyl-Bodysafe-1L

Nemám skúsenosti s touto "ochranou v spreji", je treba k tomu nejaká striekacia pištoľ, alebo nie? Prípadne viete niečo poradiť s čím máte dobrú skúsenosť?
Ďakujem za odpovede.
dollar
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 23.08.2011 20:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dollar »

Bude niekto tak ochotný z pánov?
Ďakujem
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

vôbec to nepoznám ale vidím na tom závit takže asi na pištol skús ísť normálne do obchodu a natrieť to štetcom a hotovo
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: nater proti hrdzi

Príspevok od používateľa Fofro »

jmasar napísal:Idealne riesenie je pouzit Fluid Film nastriekat ho mozes priamo na hrdzu, sam penetruje na cisty kov kde vytvori ochrannu vrstvu . To je obrovska vyhoda oproti kaucukovym naterom, ktore stvrdnu a ked popraskaju dostane sa tam voda a udrzi sa, co je idealne pre tvorbu korozie. Snad to pomoze.
Prečítal som si o tomto produkte, na akom princípe funguje a ako som pochopil, dobre premastí ošetrované miesto, takže nie je vhodný tam, kde by sa žiadal ešte niejaký iný náter.
Výrobca/predajca deklaruje, že tento prostriedok, ako ináč, zastaví ďalší postup korózie.
NEVERÍM
Neverím, že akýkoľvek prostriedok dokáže zastaviť koróziu. Ak aj existuje, tak takýto patent zakúpia výrobcovia áut a zamknú ho do trezoru. Inak by skrachovali.
Hrdza sa zastaví iba obrúsením do zdravého materiálu, poprípade vyrezanie postihnutého miesta - je to ako rakovina. Pri vyrezaní a navarení chýbajúceho dielu už samotný zvar je potenciálnym iniciátorom korózneho ložiska.
Po takto ošetrenom mieste má význam natierať a opatriť dané miesto kvalitnými produktami.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lakinooo napísal:Ja som včera kúpil toto...

http://www.farbylakyipos.sk/farby-laky- ... PREJ-150ml

Ževraj je to OK. Vyskúšam a po zime dám vedieť.

Urobil si vcelku dobre.
Je tu ale popísané kadečo a tak by asi bolo namieste to učesať aby výsledok mal trvanie. Ešte stále platí...odhrdziť do max miery mechanicky ! Dla možnosti na čistý kov až do miery že je kov v ktorom prípadne vidieť ďobky po hlbkovej korozii.Tu je rozumné použiť prípravok ako aj tu niekto už píše,pasivovať,uzavrieť povrch.Až tu prichádza na rad základný náter ktorý doporučujem zo zásady jedine natierať natupovaním do pórovaného povrchu.Ďalšie úpravy sú už závislé od miesta korózie,na viditelných miestach logicky príde tmelenia a všetko potrebné,na spodných a skrytých príde na rad ochrana plastickými nástrekmi na ochrtanu pred kamienkami.Nikdy nič smolové typu gumoasfaltov alebo tlumexov. Sú dostupné nesmierne kvalitné veci,dostupný je už aj Noxudol používaný u Volva.
Riešim práve predok kapoty P206 korózia a už sú prvé mini dieročky po korózii,mám nafotené tak dám až sa to ukončí jeden ucelený materiál aj z foto postupom až po obnovenie metalízy na nábehu kapoty.

Úplne súhlasím s Fofro-m hrdzu treba odstrániť,je to rakovina železa.
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

To si cením :2f93:
Mám dlhoročné skúsenosti s Felíciou, ktorá hrdzavie veľmi svižne a ešte k tomu aj koróduje.
Moje ošetrenie - obrúsenie na kov, odmasťovač (perchlór), odhrdzovač, základovka (Alkyton primer+), 2x Alkyton ako vrchná, 1x sprey originál škodávacky - to už je len dekorácia.
Mnou ošetrené miesta sú niekoľko rokov stabilizované. Zatiaľ "nekvitnú".

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: minac, vojcik a 38 neregistrovaných