Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa db69 »

Tatkotom"Predpokladám, že nám motor a ostatné zachránilo moje tvrdohlavé používanie určitých aditív " už táto veta hovorí sama za seba! Ja tiež používam Vifko,aj do benzínu a aj do nafťaku (tam len pred zimou a po zime) Ale ako Ti môže aditivum pomocť dlhodobo ochrániť motor ked sa spáli spolu s palivom . Fyzika nikdy nepustí, nafta maže a benzín odmasťuje
rasto1967
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.09.2023 17:08
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa rasto1967 »

Len pre info - Opel Insignia 2.0CDTI, do cca 8l nafty som dočapoval 33l benzínu (100 oktanoveho) a prešiel som 17km. Auto akurát vypalovalo DPF a zdochlo s hláškou prehriaty motor. Na benzinke mi obsluha neskôr zistila,že som načapoval kvalitnejší benzín (Ja blbec som si nezobral ani bloček).
Cez podávacie čerpadlo som vyčerpal obsah nádrže, zalial kvalitnejšou naftou, znova som odčerpal cca 5l a skúsil som to naštartovať. Na tretí pokus auto naštartovalo a po asi 15000km stále funguje a všetko sa tvári OK. Auto v tom čase malo nabehaných 270.000km.
Do auta kupujem drahšiu naftu a v zime pridavam aditivum.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ako vies ze vypalovalo DPF ? Mas tam kontrolku alebo pisalo na displejíčku ze "vypalujem dépéef" ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
tatkotom
Príspevky: 707
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa tatkotom »

Dá sa nezbadať vypaľovanie DPF za triezva?
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ano. Behom 300 000 co mam auto som si to ani raz nevsimol. Preco?
tatkotom
Príspevky: 707
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa tatkotom »

V našich DPF nie je no vo firemných to poznám aj po zvuku.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa martincichy »

mp3turbo napísal: 01.10.2023 12:54 ako vies ze vypalovalo DPF ? Mas tam kontrolku alebo pisalo na displejíčku ze "vypalujem dépéef" ?
Insignia pri vypaľovaní DPF zobrazí na displeji pri tachametri hlášku niečo s DPF a máš pokračovať v jazde. Jazdím na nej málo a regenerácia ma chytla asi len raz.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na VW vidím bežne pri diagnostike že robil poslednú regeneráciu pred 10-20 km,nikdy o tom majiteľ nevie pokiaľ sa to deje pri mimomeskej klasickej jazde.Poznať sa dá pokiaľ auto zastavilo a práve prebiehala,ale aj to nie v hlučnom prostredí.Pokiaľ pristálo auto práve doma a nie priestor pobehovať aby reg. dokončilo,je možné ju ukončiť.Pri novej jazde nabehne hneď ako budú vhodné okolnosti ale prerušenia nie je rozumné viacnásobne opakovať.každý problém ktorý ktorý v tomto nabehne môže priniesť celkom statočné problémy a hlavne zbytočné výdaje.Borcov (všeobecne) čo sú v systéme a jeho riešení doma je menej ako málo a na blba v monterkách aby ste brali úver.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

je to sranda, znacka od znacky, model od modelu.

Renolty alebo Fordy mali dokonca nieco zapajane elektricky pri regene DPFka (napajanie vstrekovaca vo vyfukovom trakte pred dpf ?) takze bolo mozne dorobit z poistkovej skrine signalizaciu diodou ktoru si umiestnil volakde vo vyhlade vodica. Spustil sa dpf regen, zapla sa dioda, skoncil sa regen, zhasla. Video som videl na youtube asi 5-6 rokov dozadu ale nechce sa mi teraz hladat. Samozrejme ze to auto ziadnu originalnu signalizaciu na pristrojovke nemalo tak ako 99% vozov.

Ja tri roky brnkam na 2.8crd Chrysler / Lancia 2014, dpf regen som v zivote nepocitil ziadnym sposobom. Ani zmena zvuku, ani zvysene otacky, ani ziadny "smrad", ani ziadny dym, absolutne nic, NIKDY SA MI NEZAPLI VENTILATORY ako typicky hucia Skodovky / VW ale viem ze funguju lebo diagnostikou ich zapnut mozes. Najazdil som na tom len nejakych 20.000km ale pocas toho sa uz muselo mnoho desiatokkrat regenerovat - tipol by som ze regen mam kazdych 300km lebo mestske jazdy. Takze uz som regeneroval okolo 70 krat.

Vyfuk uplne cisty, dymovost na EK nula. Celkovy najazd 155.000km teraz. Snad to do tych 200.000km vydrzi, ked nie tak plan je nechat DPFko vycistit.
Nove mi v autorizaku povedali 4.000 eur :) plus robota plus diagnostika plusplusplus. No, radary na mrtvy uhol v zrkadlach stoja 900 eur kus (najlacnejsi pouzity na ebayi cez 300 dolarov bez dopravy), jeden dieselvstrekovac takmer tisicku a commonrail cerpadlo tri :) tym som sa nechcel pochvalit, tym sa chcem len vyventilovať a ponizene poprosit vsetky bozstva aby ma to nestretlo.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak bolo to velmi zlozite, youtube video som nasiel za styri sekundy.

https://www.youtube.com/watch?v=QrikEUrIVSM

mondeo mk4. vynechajme komentar na remeselne prevedenie hentoho vynalezu, zamyslime sa len nad principom fungovania. Zopne sa rele lebo nieco potrebuje elektricky podrzat, bastardsky na to strcis 12 voltovu diodu, zaverecna.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa mhlavaty »

K videu by som sa radšej ani nevyjadroval.Ten káblik je pripojený k silovému relé,z toho sa dá odhadovať čo spína...lepšie nekomentovať.
Len k tomu Voy-u. Možno vieš možno nie,mňa veľmi príjemne prekvapil Autel (neviem číslo) ale proste taký za +- za tri tisícky,nie hračka. Robí Voy a konečne som sa na svojom diagnosticky vybláznil dosýta.Reálne som u tohoto auta síce diagnostiku nikdy nepotreboval a prakticky len tušil kde je zásuvka,Texvik žiadnu nepotrebuje a značka auta ho nezaujíma.
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa Emfo »

Mercedes bez sance zistit kedy regeneruje ci v meste alebo mimo, aj beziacich ventilatorov sa uz mnohy chytali aj kadecoho ale nic z toho :) V urcitych pripadoch podla radenia automatickej prevodovky sa da ale kolko ludi sa uz snazilo nazivo povedat ci regeneruje alebo nie ked som pozeral rovno do pc ale trafit nevedia :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja to u tých mojich tiež zistujem po návrate z logovania a pod že ono to hergot pre chvilkou regenerovalo.Ale hoci aj Citrón C4 Gr Picasso 1,6Hdi syn kúpil v r 2016 a tiež nemá potuchy kedy.Mal jeden problém z močovinou,to som poriešil a odvtedy žiaden problém.Ale v podstate všetko zlé je aj na niečo dobré,odvtedy raz ročne ide nástrekový ventil do ultrazvuku.Jazdí to čisté mesto,a prakticky vždy zápchy.Vždy ak je auto v dosahu sa komplet prelezie diagnostika.Inak to už z týmito systémami asi nebude,alebo sa starať,alebo to nechať na šťastie a potom platiť.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> odvtedy raz ročne ide nástrekový ventil do ultrazvuku.

fyzika, mocovina je mocovina, maju s tym problem uplne vsetky znacky. Od Audi do Volva. Videi na youtube a vsade je milion. Kolegovi na BMW 520d styrikrat zvolavali EGR, rocnik tusim 2017 alebo 2018.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných