Nástrek spodku nového auta kvalitne - kde?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Nástrek spodku nového auta kvalitne - kde?

Príspevok od používateľa Pilotek »

Prosím o radu. Chcel by som dať KVALITNE urobiť antikorózny/tlmiaci nástrek spodku úplne nového auta. Ide mi o kvalitu (nie zastriekané všetky komponenty podvozka, aby mi to na garančkách v autorizovanom servise vyhadzovali na oči).

Som zo ZA, ale za kvalitou by som prišiel aj ďalej.

Neviete poradiť kvalitnú firmu resp. pedantného súkromníka?
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

nove auto ???
a sceš ho striekat zo spodu ???

to čo si kupil ? . . . :41c2:
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Re: Nástrek spodku nového auta kvalitne - kde?

Príspevok od používateľa petyy »

Pilotek napísal:Prosím o radu. Chcel by som dať KVALITNE urobiť antikorózny/tlmiaci nástrek spodku úplne nového auta. Ide mi o kvalitu (nie zastriekané všetky komponenty podvozka, aby mi to na garančkách v autorizovanom servise vyhadzovali na oči).

Som zo ZA, ale za kvalitou by som prišiel aj ďalej.

Neviete poradiť kvalitnú firmu resp. pedantného súkromníka?

Preboha a načo?????????? Si sa zbláznil? Antikorozna ochrana podvozkov je teraz na takej urovni, že ani po 20 rokoch ti podvozok neprehrdzavie, pokial ho mechanicky nepoškodíš. Je tam už totižto nástrek od výroby! tam nemáš holý plech. To je akoby si chcel nové auto ešte raz prelakovať! Takáto vec by ma napadla snád iba ak by som kupoval Ladu Nivu.
Si pozri tvoj podvozok a uvidíš aký je tam kvalitný nástrek. Také veci, že nastriekať podvozok auta sa robilo pred 25 rokmi na daciach 1310... dnešná továrenská ochrana podvozku na novom aute je 100 krát lepšia ako akýkolvek pedantný súkromník. Vo fabrike sa to robí v absolutne bezprašnom prostredí, ide ten nástrek na nový pozinkovaný a odmastený plech. Ten nástrek v žiadnych iných podmienkach lepší neurobíš a nemá to význam prestriekavať.. možno po rokoch,ale iba ak to mechanicky poškodíš, inak to stačí sem tam wapkou odspodu umyť...
Preboha, kde vy ludia žijete... že nastriekať podvozok nového auta, ma podrž... :40bd:
epinka
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 10.04.2009 23:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa epinka »

počul som kadečo, ale prestriekavať originál nástrek podvozku na novom aute, tak to nie... mám číslo na firmu, ktorá to robí kvalitne na staršie autá, cena je podla auta 10 000 - 15 000sk. a robia aj nový lak ak by ťa aj taká vec napadla... :d :D . su síce kvalitní, ale neverím, že urobia lepšiu antikoroznu ochranu ako tá čo máš od výroby. už tam mali kadečo, ale toto snád ešte nie....čo si kupil prepánajána za auto?..že máš strach že zhrdzavie...??
asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

aké auto si to kupil? to som ešte nepočul aby to niekto dával na nové auto... však tu antikoroznu ochranu ti tam vo výrobe robili za idealnych podmieno, načo chcš na to ešte niečo kydať? aby bolo auto ťažšie??? alebo prečo? nechápem, fakt... :4090:
genco11
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 27.04.2009 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa genco11 »

kde žiješ kámo. už nieje rok 1987... Bol som so švagrom v KIA v žiline, robí pre nich nejaké veci a videl som ako ošetruju spodok aut. ver mi, tak ako to tam automatizovaná linka robí, tak je to super kvalita. ako niekto spomínal, odmastený pozinkovaný plech, niekolko vrstiev ani neviem čoho všetkého-základný náter, potom niečo iné, dalej nejaký tretí a možno aj štvrtá vrstva, už si presne nepamatám, ale ten plech nemá šancu len tak zhrdzavieť..proste podvozok sa robí uplne inak ako vrchné plechy, je dokonale chránený. nemá zmysel striekať na to nejaké veci v garáži.... :3020:
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

no pilotek si kupil svoje prve auto a kedze sa do toho moc nerozumie a chce ho mat na vecne veky ako nasi rodicia mbcky, zigulaky a podobne tak si spomenul ako sused pred 20 rokmi v ramci GO svojej lady ked natieral stetcom podbehy tak este nagechlil smolou aj podvozok. Bolo to pred barakom, auto bolo na koliske pretocene na boku a teraz kedze doba pokrocila, tak ce len vediet, co sa pouziva miesto tej smoly, kedze varit doma pred barakom smolu v kotliku sa dnes uz nenosi :d :D

Pilotek, nic v zlom, neber to vazne, trosku som sa rozpisal. :-\ A na ten nater zabudni, ten podvozok je uz natrety od vyroby.
Naposledy upravil/-a cubicomp v 12.11.2009 00:24, upravené celkom 1 krát.
genco11
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 27.04.2009 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa genco11 »

myslím, že tak výstižne ako to napísal cubicomp sa to ani inak povedať nedá....
Robo278
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 29.10.2008 13:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Robo278 »

Jojo, tak len tak pre info. Tiez som bol napriklad v tej KII a nie zo svagrom, ja som tam cuduj sa svete pracoval - white collar...

A obcas som sa prebehol aj po lakovni, ano vacsina auta sa tam strieka strojovo - teda to je OK. Ale teraz to pride: cast auta - specialne dutiny a specialne casti podvozku sa striekaju rucne.

Robia tam mladi chalani ktori sa striedaju podla planu - totiz vtom smrade nemoze byt cely den.... A tak necham na domyslenie ako to mozno moze vyzerat tak v piatok poobede ked v hlave je frajerka a pivko s kamosmi - co tam aka dutina....
genco11
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 27.04.2009 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa genco11 »

Robo278 napísal:Jojo, tak len tak pre info. Tiez som bol napriklad v tej KII a nie zo svagrom, ja som tam cuduj sa svete pracoval - white collar...

A obcas som sa prebehol aj po lakovni, ano vacsina auta sa tam strieka strojovo - teda to je OK. Ale teraz to pride: cast auta - specialne dutiny a specialne casti podvozku sa striekaju rucne.

Robia tam mladi chalani ktori sa striedaju podla planu - totiz vtom smrade nemoze byt cely den.... A tak necham na domyslenie ako to mozno moze vyzerat tak v piatok poobede ked v hlave je frajerka a pivko s kamosmi - co tam aka dutina....
tie plechy su zinkované, takisto autá prechádzaju kontrolou kvality a maju záruku voči prehrdzaveniu 7 rokov. Korejci su precízny v kontrolách a maju inu pracovnu morálku ako slováci a vyžaduju to aj od slovákov. ak neprehrdzvelo Fiat Bravo r.v.97, o ktoré sa kamarát nikdy nijako nestaral len jazdil, opravil len to čo musel, bolo dotlčené z mnohých strán, podvozok snád ani neumýval niekolko rokov a hrdzu to auo vôbec nemalo... prečo by malo potom prehrdzavieť nové auto?? hluposť...
epinka
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 10.04.2009 23:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa epinka »

tu su čísla, daj si to streknuť. 0905 401 398 a 0903 705 696 .nemá to síce význam, ale ked nemáš čo robiť s peniazmi, nech sa páči, su to seriozne firmy
roxxxy
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 20.07.2005 03:52
Zdieľať na Facebook

Pre Pilotek.

Príspevok od používateľa roxxxy »

Pilotek ked ta napadla takato vec, co potom ked ta clovek stretne na ceste.....v tom tvojom novom aute - velkym oblukom sa ti vyhnut...asi.
VOLVO42
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 19.05.2008 22:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOLVO42 »

toto je dobra tema a co tak este zgeneralkovat motor lebo aj ten nemusi byt novy :zg282:
dr.risko
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dr.risko »

uved mi jeden priklad auta vyrobeneho po roku 2000 ktoremu prehrdzavel podvozok s podmienkou ze nebolo burane a jazdeny offroad... Alebo uved mi minimalne taky priklad ktoremu autu vobec zacal aspon hrdzaviet podvozok - teda karoseria... a to som dal len od roku 2000... take napr. octavie uz boli vyrabane par rokov skor a nezda sa mi ze by po 12rokoch boli hrdzave... Dnes sa dba na bezpecnost... a kedze su karoserie samonosne tak ich skelet nemoze byt poskodeny a zvlast nie podvozok nejakou hrdzou... Takze v prvom rade pozinkovany plech ti neprehrdzavie ani ked sa pos.... a nie to este natrety 5timi vrstvami specialnych ochrannych naterov a na nich este polozene OCHRANNE PLASTOVE kryty... amen
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

doktor, trosku nebudem suhlasit, octavia I mala problem s hrdzavenim okolo nadrze, kde to pekne kvitlo po case, ale to bol problem do faceliftu, takze to nesplna rok 2000 :d :D
Ale pozink plechy to malo a predsa, chyba vo vyrobneom procese je svina :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: 80honda, citroenc3v6, Google [Bot] a 100 neregistrovaných