napínacia kladka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robertru
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 28.03.2012 15:56
Zdieľať na Facebook

napínacia kladka

Príspevok od používateľa robertru »

ahojte ....prosím viete niekto či sa dáj samostatne vymenit ložisko na napínacej kladke v e210 2.0 100kw,alebo radšej vymenit celu napínaciu k......neviem kolko stojí nová,tak preto uvažujem či by sa oplatilo ak by to bolo tech.možné vymeniy len ložisko,.atd...predsa by to bolo asi lacnejšie....
a kolko asi taká kladka stojí??........bdaka za radu......
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

www. Auto Kelly, ELiT, APM...........sk, navolím si auto, rozvod motora, pozerám a vyberám...
robertru
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 28.03.2012 15:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robertru »

jjjjjj..áno je tam šponovák (pružina),ktorý napína kladku,dnes som sa s kamarátom trochu na to pozrel,takže tá je o.k....akurát ,že kamarát povedal že vrzgoce ta pružina,tak sme tam prskli trochu WD a prestalo to,skor sa my ale zdá,že či to nerobí alternátor,teda remenička na oske......kamarát povedal,že nejde na nej volnobežka,..ale nevie či v tomto type mercedesa volnobežka je...je to e210 2.0 100kw 136k...
je tu volnobežka alebo nie??....viete poradit?...budem moc vdační..... :3035: pekný večer
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

robertru napísal:e210 2.0 100kw 136k...
je tu volnobežka alebo nie??
Obrázok
robertru
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 28.03.2012 15:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robertru »

cviro123 napísal:A co ti to vlastne robi? Daj dole remen a potoc s kazdou kladkou, ktora sramoti inak neprijemne zvuky tam vie robit aj tlmic vibracii ked su vybite puzdra kde sa uchytava :)

ahoj......no bol som sa spýtat v MB servise,opísal som aky je tam asi problém....oni hned povedali že to treba vymenit komplet....celý napínák ,tlmič-(síce ja tam žiaden tlmič nevidím..... :3020: ),remeničku....dokonca aj skrutky.....cca sa to vyhuplo na 250 eur a to len za material.........viem oni to tak maju vo zvyku v MB ...kus za kus.... :2f93: .......
.no kamarát ktorý sa trochu rozumie do aut povedal,že stači vymenit iba remeničku.......lebo ked sa na nu pozrel....tak ludovo povedané.."osievala"....robila osmičku........takže povedal že tam bude pravdepodone v tahu ložisko..........aj by som si to vymenil (taka remenička stojí cca 40 ečiekˇ)lenže ta je uuchytená skrutkou na na ktoru idu nejaké špecialné hviezdicové kluče........inak to len bokom.

chcel som sa predovšetkým spýtat,ak niekto mate s tým skusenost....že ked robí remenička "osmičku" ,že či je na vine ložisko........ved načo menit všetkých "10",(=ked stači vymenit iba jednu vec......
vdaka za radu......
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných