Nálepka na nádrži LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

friaprae
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29.01.2018 19:44
Zdieľať na Facebook

Nálepka na nádrži LPG

Príspevok od používateľa friaprae »

Zdravím,

kupil som už auto s namontovaným LPG. Kedže je tam toroidná nádrž väčšia ako bola rezervá a auto nemá vyvýšené dno kufra, takže sa batožina alebo nákupy ukladali rovno na nádrž a tým sa nálepky na nej skoro úplne sčuchali. Tipujem že tieto nálpeky sa kontrolujú pri EK či má nádrž do 10 rokov. Je možné niekde získať tieto nálepky alebo musím kupovať novú nádrž (popripade zabudnúť pri nádrži 20€? )
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

vitaj na fore

nadrz ma datum vyroby vyrazeny v kovovej casti obvykle v strede toroidu

ak bolo LPG montovane ako retrofit alebo individualka tak na nadrzi by si mal mat pocas STK/EK nalepku s udajmi o prestavbe, kludne si sprav novu s rovnakymi udajmi a nalep ju tam

ziadne ine nalepky tam podla mna byt nemusia :41c2:

to ci bolo LPG montovane na Slovensku zistis zadanim VIN na tejto stranke (velmi stare montaze sa tam nachadzat nemusia): https://www.datagas.sk/
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci asi to už žena zahodila , ale pred pár dňami som držal v ruke montážny protokol k mojej prvej Shade 120L.Plyn bol montovaný v roku 1986 :300f: :300f: Daj jej pane večnú slávu :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Oco13 to si frajer teda ,moj otec cca v rovnkej dobe chodil s pb flasou za sedackami v skodovke
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

nadrz ma vyrazene cisla - to ich jedine na stk zaujima,aby nebola starsia ako 10 rokov a papiere - ak to mas dovoz a mas to napisane v technickom tak nic,ak to mas montovane tu - potrebujes protokol.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco kde do frasa si to za sociku daval robit. Sme z rovnakeho regionu, aj ja som zacinal s pb flaskou za zadnymi sedadlami /cca 150km odjazdila a este sa dovarilo so zbytkom v kuchyni/ale az v tejto demokratickej dobe. Svagor za sociku vyrobil prirubu na karburator na "kolene" v byvalych stroj.zavodoch Tlmace, reduktor mal ukoristeny z vysokozdvizneho vozika.Plyn spustal mechanicky ventilom,ziadny elektromagnet.
Tak kde a s akym montaznym protokolom kurnik,ved sa to ani nedalo oficialne.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale hej robilo sa to už aj vtedy v NR Mlynarciach mal chlapík dielňu a robil BRC aj s papierom. Volal sa Štefan Kubiš , a bolo to označené ako ELGAS miestna prevádzkáreň MNV Nitra. Akurát pozerám že to nebolo BRC ale nejaké AGS 02.02 lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

sranda... co to vtedy stalo? Ja som dal za prvy plyn myslim okolo 12 000 korun
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných