Najvhodnejsie auto na prestavbu

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Podla mojho skromneho nazoru mala byt otazka postavena trochu inak:

AKY LPG SYSTEM JE NAJLEPSI?

Odpoved by bola potom velmi jednoducha...

Numero oné by podla mojho hlbokeho presvedcenia obsadili zariadenia od Vialle, následne dlhsie nic, potom niekolko sklenenych vrchov a zlatych riek, zopar kôp hnoja a az potom by bol pelotón vyrobcov v cele s GFI, BRC, PRINS...

To plati, ak berieme zaroven do uvahy rozdiely systemov tzv. kvapalnej fazy u prveho spomenuteho a plynnej fazy u zvysku.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
kuku-ruku
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.11.2012 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuku-ruku »

pozeram skor po terennom aute. patrol bol volba, ale v benzine existuje v UAE a tu to nedotiahnem. takze druhy a dept a velmi horuci je pajero sport 3.0 V6. cital som nato same chvaly a LPG vraj tiez nie je problem...ay system by bol do toho najlepsi vsak netusim, mozno bude vediet niekto poradit. :300f:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Kupa auta na slovensku je vždy kompromis,

idealne by bolo mať 4 auta

jednu limuzínu na jazdenie len po diaľnici, dalšie male autičko na jazdenie po meste, jednu dodávku na sťahovanie a vozenie stavebného materialu a jeden športiačik na vybláznenie....

kedže malokto má toĺko lóve aby vedel len pre pasiu prevadzkovať 4 auta

robi to tak,že do auta ktoré je pre neho dostupné da namontovať plyn a je vymaľované....

Ja to planujem tiež tak robiť a podľa mňa najlepšie auto na prestavbu na LPG je Chevrolet

A ako píše martin cichy ak odkrutiš na aute s LPG 200 000 km, máš ušetrené toľko lóve , že ti bude srdečne jedno,
či odišla nejaka lambda -sonda a treba ju vymeniť alebo,či treba urobiť repas hlavy motora alebo celé auto dať zošrotovať a kupiť si ďalšie a zase dať prerobiť na LPG...
ivannss
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 08.05.2010 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivannss »

Americke velkoobjemove benziny a LPG je dobra kombinacia, spominal si off resp. SUV, tak potom dodge, jeep...ford a pod.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

dobra kombinacia? Definuj kriteria. Ja to vidim tak, ze skarede, nekvalitne auto s vysokou spotrebou prerobis na skarede, nekvalitne auto s priemernou spotrebou. Fakt terno.
ivannss
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 08.05.2010 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivannss »

Tak kazdemu sa moze pacit nieco ine.
A myslim si tiez ze starsi automobil s co najvacsim jednoduchym predimenzovanym motorom ja neviem napr. dake 5,2 V8 sice nepredstavuje daky etalon presneho strojarenstva, ale je tak predimezovany ze dokaze jazdit stotisice kilometrov i so zavadami ktore by mensi europsky ci japonsky motor pochovali. vyrobcovia dnes na agregatoch setria a vsetko je dimenzovane len tak tak, hlavne napr hlavy a ventily byvaju konstrukcne i materialove hodne sfusovane.
Tolko moj nazor ktory nikomu nevnucujem.
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

keby som hľadal automobil vhodný na LPG a malo by to byť SUV alebo OFFRoad - tak by som rozmýšľal o Mercedes GL alebo LR RR Vogue/Sport určite je plno takých áut ... no tieto autá toho poskytujú naozaj mnoho :2f93: teda ak nejak extra neriešiš náklady ale si pokojný šofér ktorý si auto šanuje
charaso
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 23.05.2011 14:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa charaso »

diki pani, plno kecov, informacna hodnota rovna nule. ziadna normalna odpoved, ziadna realna skusenost len plno "odporucani" na zaklade dojmov a pocitov
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

pidizvi napísal:dobra kombinacia? Definuj kriteria. Ja to vidim tak, ze skarede, nekvalitne auto s vysokou spotrebou prerobis na skarede, nekvalitne auto s priemernou spotrebou. Fakt terno.
No vidíš a v mojich najdivokejších snoch sa zjavuje Dogde Ram 3500 na podvozku Iron Man ,samozrejme s LPG.
To je ten rozdiel vkusu a názorov.
A pre zadávatela - celý ludskýsvet a život funguje na základe dojmov a pocitov , tak neviem čo by si chcel. Mal som viac ako 25 aut na LPG a všetky som vyberal na základe dojmov a pocitov. lol lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco ja na dojmy kaslem,dolezita je penazenka. Mimochodom,v sobotu som kupil lpg 44 kw tragac... Navrat k lpg po 7 rokoch :-)
Malo by byt synove ale on asi vyfasuje vectru.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Kolko ten koncernovy 60 konovy zaprah zerie LPG ? Vdaka za odpoved.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

S litrovým 37kw Polom som dokázal jazdiť za 6,5l plynu. Za dva roky natočených 200t skoro bez údržby len spotrebák. :40bd: :40bd: :40bd:
Ale úprimne - jazda s tým bola dosť zúfalá .Kamiony som predbiehal tak že som trojku točil až na doraz a pomáhal som si aj očami. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Momentalne Felda kombi 8l, Lancia Y 7l , Opel Corsa 7l, Daewo Lanos 9l.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Ja som jazdil s Polom 1,4 16V nikde medzi 7,5-8 ltr. plynu. Jazda na plyn bola zrovnateľná s jazdou na benzín. Rozdiel vo výkone nebol cítiť žiadny.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Dep kupene je od mamtkinho brata,on jazdil za cca 7 l lpg , kde sa zmestim ja este netusim. Bolo mi ponuknute za velmi vyhodnych podmienok.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

......

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Statisticky u nas vedu motory 1,6 MPi od VW (co sa tyka poctu, poruchovosti a spolahlivosti). A to mame za sebou uz hodne viac ako 5000 prestavieb.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných