Najlepšie zimné gumy

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gsilvi
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 15.04.2010 15:03
Zdieľať na Facebook

Najlepšie zimné gumy

Príspevok od používateľa gsilvi »

Ahojte, chcem sa len poradiť, ktoré zimné gumy sa Vám zdajú najlepšie? Na ktorých sa najmenej šmýka? Nevyznám sa v tom a chcela by som niečo dobré do terénu, kde je veľa snehu. Ďakujem za rady
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

citajuc tieto riadky my vyvhadza ze prevadzkujes ratrak, ale pochybujem ze tu je dost znalcov pasovych vozidiel
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

Nokian Hakkapeliitta R2 resp. R3, na sneh su najlepsie.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

do terenu ? takze treba napisat aj na ake auto ? iba do trenu alebo aj na normalne cesty ? s tvojej otazky sa moc poradit neda
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

V pricipe to je jedno. Vsetky standardne modely a aj tie najdrahsie sa od seba lisia, ked su nove, v ramci tak maleho rozdielu, ze na ceste to v realnych podmienkach nerozpoznas a meratelne to je akurat v testoch pri rovnakom aute za absolutne totoznych podmienok, no aj tak su velke statisticke odchylky. Dokonca aj ked do porovnania primiesas celorocne pneu, tak tazko najdes hranu kedy by ta lepsia pneu podrzala,kym horsia ta posle do priekopy. Ked uz to prestrelis tak letis na kazdej. Dolezitejsie je ako je na tom pneumatika rokmi a pri ojazdeni. Z mojich skusenosti by som napisal, ze nekupuj Continental, pretoze tie uz po prvej zime stali za hovno. Je to ale len moj subjektivny dojem. Ja som bol vzdy spokojny s goodyear. Ale ako pisem, kup podla rozpoctu a ci v nizsej cenovke vezmes barum alebo matador alebo nieco necinske bude to za nova identicke a to iste v pripade tych najdrahsich.
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

najlepší dojem na mňa spravili Pirelli 210 prvej generácie...tie aj keď boli ojazdené, krásne držali aj na snehu, túto sezónu dorazím Michelin A4, maximálna spokojnosť, nasledujúcu zimu skúsim A5...
na Dunlop-och som sa raz skoro zabil, takže nikdy viac
na sneh je dobrou volba Nokian,
z "budget" gúm keby som musel, tak si vyberiem skôr Kleber ako Matadory, alebo Barum.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tonoaaa napísal:... nekupuj Continental...
:2f93: hlavne sa vyhni radu vikingcontact, tie su na zimu u nas nepouzitelne :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Najlepšie zimné gumy

Príspevok od používateľa ivko1 »

gsilvi napísal:Ahojte, chcem sa len poradiť, ktoré zimné gumy sa Vám zdajú najlepšie? Na ktorých sa najmenej šmýka? Nevyznám sa v tom a chcela by som niečo dobré do terénu, kde je veľa snehu. Ďakujem za rady
Do terénu a veľa snehu treba hlavne 4x4 a potom riešiť pneu

Ak nie je 4x4, tak reťaze
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Zadavatelka asi mysli tazsie snwhove podmienky ake su napr. u nas, na orave. Spravne?
Medzi pneu su prave na snehu a poladovici velke rozdiely. Avsak, nie medzi beznou konfekciou. Napr. Tie spominane nokian hakkapelitta byvavali v tazkych podmienkach uuuplnw ina liga. Aj po x- rokoch pouzivania. Ale taketo pneu aj nieco stoja. Su aj ine alternativy, ale to by som tu, medzi zdejsime "vedcami" nerad rozoberal.
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Ozaj, aky rozmer? Na ake auto?
qubo
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 16.10.2017 02:17
Zdieľať na Facebook

Re: Najlepšie zimné gumy

Príspevok od používateľa qubo »

ivko1 napísal:
gsilvi napísal:Ahojte, chcem sa len poradiť, ktoré zimné gumy sa Vám zdajú najlepšie? Na ktorých sa najmenej šmýka? Nevyznám sa v tom a chcela by som niečo dobré do terénu, kde je veľa snehu. Ďakujem za rady
Do terénu a veľa snehu treba hlavne 4x4 a potom riešiť pneu

Ak nie je 4x4, tak reťaze

Sorry ale pekná blbosť.. 4x4 ešte nikdy nikomu neubrzdilo skôr ako iný pohon...slečna/ pani sa pýta na šmýkanie a gumy.


Ja mám velmi dobré skúsenosti paradoxne s menej známou značkou SEMPERIT-rakúske, vedia čo je to sneh a ľad..trošku možno hlučnejšie, ale na snehu a ľade držia excelentne. Mal som už od Matadoriek cez Bridgestone , Continental, Pirelli, Goodyeary Michelin...a tieto mi prišli to naj!
pietro235
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 19.05.2014 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pietro235 »

ako píše qubo: mám subaru a dostanem sa ďalej ako predokolka, ale brzdí to rovnako.
ku pneumatikám: ako píšu chalani hore, sú rôzne typy pneu. na diaľnicu sú iné a na "oravské cesty" iné.
napr taký nokian má pneu WR A - na "diaľnice" a WR D - ktorá má drsnejší dezén a širšie drážky, do viac zasnežených oblastí.
sú miesta, kde ani 4x4 nepomôže a treba tam použiť reťaze.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Najlepšie zimné gumy

Príspevok od používateľa ivko1 »

qubo napísal:
ivko1 napísal:
gsilvi napísal:Ahojte, chcem sa len poradiť, ktoré zimné gumy sa Vám zdajú najlepšie? Na ktorých sa najmenej šmýka? Nevyznám sa v tom a chcela by som niečo dobré do terénu, kde je veľa snehu. Ďakujem za rady
Do terénu a veľa snehu treba hlavne 4x4 a potom riešiť pneu

Ak nie je 4x4, tak reťaze

Sorry ale pekná blbosť.. 4x4 ešte nikdy nikomu neubrzdilo skôr ako iný pohon...slečna/ pani sa pýta na šmýkanie a gumy.


Ja mám velmi dobré skúsenosti paradoxne s menej známou značkou SEMPERIT-rakúske, vedia čo je to sneh a ľad..trošku možno hlučnejšie, ale na snehu a ľade držia excelentne. Mal som už od Matadoriek cez Bridgestone , Continental, Pirelli, Goodyeary Michelin...a tieto mi prišli to naj!
A kto kde písal o brzdení? Pýta sa na to ktoré nešmýkajú - tým myslí skôr na trakciu, potom sa pýta ktoré sú dobré do terénu a hlbokého snehu

Do takých podmienok je 2WD chujovina, že 2WD vs 4WD brzdí tak isto tiež nie je celkom tak.
Napríklad pri brzdení motorom ti pri 4WD všetky kolesá spomalujú rovnomerne, kdežto pri 2WD len tie dve hnané a tie dve sa vlečú.
A pri tých blbých podmienkach je vždy lepšie brzdiť motorom ako pedálom
xsrvts
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09.01.2014 22:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xsrvts »

tazko povedat... ale ja co som mal na kii sportage 4x4 tak na snehu a lade boli jednoznacne najlepsie bridgestone dm v1
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Ivko, ona sa pyta na pneu a ty tu tocis o 4×4...

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný