Najlepsie auto pre ludi bez penazi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Najlepsie auto pre ludi bez penazi

Príspevok od používateľa bajo777 »

V posledním videu jsme vám ukázali to absolutně nejlepší auto podle Martina Vaculíka. A jak vypadá nejlepší auto pro člověka, který moc peněz nemá?

https://youtu.be/vjnpubKQk98
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Mám rád Vaculika, rešpektujem jeho názory. Ale Fiat by som si nekúpil, jednoducho sa mi nepáčia. Tie tlmiče sú fakt fail.

Ale taká Alfa - Gulia, Gulietta, Stelvio, 159...
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mne sa viac páči táto recenzia a samozrejme aj auto https://www.youtube.com/watch?v=OY9OYw58GaE lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

plne suhlasim. Pre ludi ktori maju malo penazi a nie su uplne krepĂ­ (nedajboze maju kamarata / suseda / rodinu v automoto servisnom businesse) su to pekne vybery.

159, ano. Cuore sportivo ! Nie su uplne lacne - bavime sa o cloveku co nema peniaze. 5000 za pekny stroj je uz dost vela penazi.

166, ano, uz su to starsie masinky ale sa bavime malo penazi. A ked sa jej da co treba (na to su nutne peniaze), este porobi kopec parady.

607. Od Peugeotu. Ano, ta hrozna francuzska elektrika co furt blbne. Si vymente DRUHU zadnu bateriu a opravili ste celu elektriku, na tej nie je absolutne nic zle. Fantasticke auticko, v zivote som nemal dokonca som sa ani neviezol ale viem ze je fantasticke. V ziadnom pripade nebrat 2.7diesel, aj s 2.2d vedia byt problemy, najlepsie by bolo 2.0d ale to su len posledne roky vyroby, je ich este menej nez zlatych tehal na ulici... a samozrejme benzinove verzie a preklopit na LPG. 3.0i je komplikovana tazka atd, samozrejme ani spotrebu nema najmensiu s tym automatom, takze 2.2i manual. Rozhodne brat len faceliftovany model s okruhlymi hmlovkami a lepsou pristrojovkou, maju obrovske technicke zlepsenia hlavne z kvalitativnej stranky.

Co este ? Ocktavia 1.9td. Zname problemy, znama diagnostika, vdacny vozik. Jednoduchy, priamociary, predkupna diagnostika samozrejme musi byt kvalitna. Za 3000 sa daju zohnat kusy co este vela parady porobia. Preferovane 66kW bez variability turba.

Sused terazki kupil Golf, 1.9sdi za 1200 kombikovy. Tusim je to tretia generacia, neviem, golfy mi nikdy nespravili tesno v trenkach. Na SDI sa tazko nieco pokazi, plati aj pre Ocktaviu. Oktavku som mal 1.6i 55kW, slabucke ale pre obcasny vylet na dialnicu to v pohode staci - jazdil som s tym Bratislava - Spisska Nova Ves a vobec som sa neposral, 350km za 3 hodiny 15 minut tak si zratajte priemer a to nebolo tolko dialnic ako dnes.


Omega co mal hore nadomnou Dep. Nadherny stroj, aj po tej strasnej dobe co uplynula. Ani pes po nom dnes nestekne, ale... ked sa najde nehrdzavy benzinovy kus... mnam. Diesel je prieser, hlavne kvoli konstrukcii a najazdenym statisicom.


Co este ?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo, kde sa ty vznášaš lol že 3t ojro :40bd: :40bd: Ako človek čo nemá peniaze sa musím vojsť do 600 aj s prepisom a pzp,a kedže naozaj nemám ani na tankovanie tak to musí byť na LPG.
Len sa nesmiem priznať, že len diely na hydrauliku traktora ma vyšli 1500 ojro, kua :3c90: a to mám tie traktorčeky tri, :41c2: ach jaaaj. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Ahoj oco,

Využijem túto tému a odkazujem v mene môjho svokra, že vlastniť a servisovat traktorik, je to isté ako vlastniť a servisovat auto. Svokor dal robiť vybrus valca na TK10, a cena a materiál veľmi podobná súčasnému autu. Po vybruse hlavy a následnej zmene kompresného pomeru, motor beží nepravidelne, skapina, je nutné sa pohrať s vymedzovacimi podlozkami na nastavení predvstreku. Hotová alchymia a primitívny jednovalcovy smradiaci diesel.

Štartér kupoval nový, za 140€ :) šialené.

@mp3turbo, Omega bola dobre vozitko, ale ja som kúpil veľmi zlý kus. Za necelé 3 roky vlastníctva a 50 000km som do nej vrazil raz toľko, za koľko som ju kupoval. Ja som mal slabucky benzín 2.2 106kw. No ani V6 neboli 100perc. spoľahlive. Manažment chladenia motora bol veľmi náchylný na poruchu a veľa kúskov neprežilo kvôli uvareniu hlavy valcov.

Auto pre ľudí s malo peňazí, asi fakt tá Dacia 1.2 primitívny motor, po použití vyhodiť do odpadového koša.
Naposledy upravil/-a Dep v 17.07.2019 08:34, upravené celkom 2 krát.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Omegu mal môj strýko, tá sa srala ešte v záruke. Nechcem vedieť ako je so spoľahlivosťou teraz 20 rokov PO...

Alfy tiež nikdy neboli priekopníkmi v spoľahlivosti.

Z mojich skúseností vyplýva - pre človeka bez peňazí - stará Toyota. Nájsť kúsok bez hrdze a nedosere sa tam NIČ. Nájdete ich jazdiť v najhorších podmienkach na Sibíri - cez leto 30 stupňov, cez zimu mínus 50 a jazdia.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dep - do úprav a vylepšovania traktorov ide násobne viac eur, lenže tie aj niečo robia lol Na aute ak niečo buchoce dám hlasnejšie rádio :40bd: Vždy je to o tom do čoho je človek ochotný dať eurá.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci a ešte si položte otázku čo je to vlastne porucha auta?? jemné cinkanie niekde v motore?? alebo odpadnutá zadná náprava??
Treba sa na to pozerať aj takto. Niekto už pri jemnom zvýšení hluku mení výfuk a iný jazdí dlhú dobu sw výfukom omotaným hliníkovou páskou. lol :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

To nie je o nadobudacej cene oj.auta , ale je to o NAKLADOCH na SERVIS !!!

Zbytočne by si niekto kupoval auto za 500 € ,
ked ho nevie/nemože/nie je ochotný , SERVISOVAŤ v garaži vlastnými silami a vlastným náradím... :4012:

Potom , by každá oprava v servise prevýšila cenu auta... :d :D

Teda ANO som za lacné nezhrdzavené auto, ale najviac sa dá ušetriť svojpomocou pri udržbe. :28b7:
domino5
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 21.11.2017 10:22
Bydlisko: Brezno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa domino5 »

taketo opravy sa dali praktikovat mozno za komunistov, ked si si skodovku na kolene opravil, no nie teraz. ak niekto nema na auto a jeho udrzbu tak smer sadka a vybavit si preukazku na bus
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pozor - auto môže byť pre 50% obyvatelstva črep do ktorého by nesadli a druhá polovica kludne jazdí.
Také vymlátené čapy, úniky kvapalín ,deravý výfuk, rozbité okno , pri brzdení ide do strany - to všetko sú veci s ktorými sa kludne dá jazdiť. lol
Zo synátorom sme nakomplety vylaminátovali Corsu B - už nemala žiadnu podlahu - to auto dokonca prešlo STK a EK už po novom.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Re: Najlepsie auto pre ludi bez penazi

Príspevok od používateľa kazimir »

bajo777 napísal:V posledním videu jsme vám ukázali to absolutně nejlepší auto podle Martina Vaculíka. A jak vypadá nejlepší auto pro člověka, který moc peněz nemá?

https://youtu.be/vjnpubKQk98
Hned som si na teba spomenul, ked som to vcera videl. S tym grande puntom s nim suhlasim.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

bohuzial ma pravdu aj s tym tureckom, to ze tam merali cestu ich este bude mrzet - velmi blby napad :3020:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

jajaj omega ??? ... typicky opel, chceli z nicoho luxus - velke auto, slabe, hrdzave a s katastrofalnou elektrikou... 607 je ina kava - nedocenene auto, asi pre dizajn... ten 3,0i spolahlivy, vyssia spotreba, ale vydrzi aj s tym klasickym automatom.. ano nebrat 2,7 dizel..tiche, pohodlne, realativne spolahlive, bezpecne, s primeranou spotrebou...

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných