Náboj predného kolesa ložisko-hučanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kraslanm
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 10.09.2006 23:58
Zdieľať na Facebook

Náboj predného kolesa ložisko-hučanie

Príspevok od používateľa kraslanm »

Ahojte, chcem sa spýtať, ako s istotou zistím, ktoré ložisko na prednej náprave mi hučí? Ak prudko zatočím do ľava, tak hučanie prestane a po návrate do priameho smeru to opäť hučí. Hučanie začne od rýchlosti asi 70 km/h a vyššou rýchlosťou sa intenzita zvyšuje.
Ďakujem za odpovede.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ak prudko zatočíš DO ĽAVA a hučanie sa zvýši je to pravé ložisko
Ak prudko zatočíš DO PRAVA a hučanie sa zvýši je to ľavé ložisko

A si si istý,že je to ložisko ??

Najlepšie to zistiš tak,že pri cca 70 km/h vyradiš rýchlosť
a nechaš auto voĺne spomaĺovať , rovnako by sa malo zmierńovať to hučanie
Ak je to ložisko ,tak spominana 70 km/h je maximum,viac sa ist nedá..lebo hučanie bude neznesiteĺné
kraslanm
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 10.09.2006 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kraslanm »

Prevodovkou by to nemalo byt mam DSG, dufam. To hucanie nie je az tak nenormalne ale v poriadku to nie je. Aj poloos vylucujem. Gumy su ok. Zacalo to robit z nicoho nic. Auto ma 194000 a vytlk som netrafil. Ak tomu chapem tak zle lozisko pri odlahceni menej huci, alebo pri zatazeni ? Ak idem cez kopcek rychlo zvuk na moment prestane a ak auto sadne tak to opat huci. Tazko to identifikovat ktora je to strana, lebo sa to siri z celej p. napravy.
vlado659
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 22.04.2013 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado659 »

Najlepsie to zistis ze pridvihnes prednu napravu obidve kola a bedes skusat ktore koloje hlucnesie pri roztacani rukou,ale ani takto sa to nemusi ukazat.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

to ktore je zle bude mat aj volu a taky cudnejsi zvuk na volno ked podvihnes auto
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Pri tych kilometroch vymen obidve a mas pokoj.Mechanici to vedia skusat aj prilozenim srobovaku k uchu a opretim o naboj a zatocenim kolesa,ale nikdy som to neskusal.
Podla mna by malo hucat prave to zatazene koleso.To znamena,ze pri zatoceni do lava huci prava strana.
Naposledy upravil/-a mjato v 25.02.2017 15:46, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

vlado659 napísal:Najlepsie to zistis ze pridvihnes prednu napravu obidve kola a bedes skusat ktore koloje hlucnesie pri roztacani rukou,ale ani takto sa to nemusi ukazat.
Presne toto by som doporučoval,vymenených ložisiek na zlej strane je viac než veľa.Toľko sa okolo špekuluje že zatočíš doľava či doprava že vymeníš to dobré.Ale doporučujem vymeniť obe,majú rovnaký nábeh km,a vôbec nepoteší ešte jedno odstavenie auta v dohladnej dobe.
Zlaté pravidlo zadať čo sa auto sa rieši...škoda rečií,ja už úplne prestávam ľudom rozumieť či nemajú čas alebo nepremýšlajú.a ešte pri zadávaní témy to na nich kričí ČERVENÝM aby....hrach na stenu
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ono aj to ložisko niečo stojí, hlavne ak sa mení spolu z nábojom. Ak stým nemáš problém a budeš si to robiť sám, tak by som menil len jednu stranu, no ak to nevieš vymeniť a budeš to dávať robiť mechanikovi tak daj rovno urobiť obidva strany.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mám obavu že zastane u prvého problému,povoliť a vybrať poloos,ale nechcem byť dopredu za kuvika
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

mjato napísal:... prilozenim srobovaku k uchu a opretim o naboj a zatocenim kolesa ...
Stačí aj držať v prstoch a podľa vibrácii ... a ešte lepšie ako skrutkovač, je oceľová tyčka priemer 4-5mm.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

mhlavaty napísal:Mám obavu že zastane u prvého problému,povoliť a vybrať poloos,ale nechcem byť dopredu za kuvika
zaleží o ake auto sa jedna, a tiež,či je to polos kratka , alebo dlhá

dlhú polos by som z auta bez pomocníka nevybral ani ja...

tobož v tom pripade ak by som nemohol zdvhnuť auto
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

U Audi je stredová skrutka na imbus 17mm a nepovolil ho vzduchový kľúč 4000Nm !!! ale najprv roztrhlo orech,potom ukrútil imbus.
Ale kopec matíc treba povolovať 1" orechom a alebo metrovou trubkou alebo pneumatickým kľúčom
Ani len z C3 nevyberie poloos,pretože potrebuje enormne stiahnúť dole spodné rameno aby vytiahol homoklb z drážok.Ešte aj v dielni si človek trocha precvičí vybrané slová a pospomína žabožrútov alebo fašistov
PROCHY603
Príspevky: 3768
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

mjato napísal:Pri tych kilometroch vymen obidve a mas pokoj.Mechanici to vedia skusat aj prilozenim srobovaku k uchu a opretim o naboj a zatocenim kolesa,ale nikdy som to neskusal.
Podla mna by malo hucat prave to zatazene koleso.To znamena,ze pri zatoceni do lava huci prava strana.
:40bd: :d :D

To ma aku logiku ze vymen obidve??? :48:

Treba vymenit len to ktore je K.O.
PROCHY603
Príspevky: 3768
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

FERO 321 napísal:Ono aj to ložisko niečo stojí, hlavne ak sa mení spolu z nábojom. Ak stým nemáš problém a budeš si to robiť sám, tak by som menil len jednu stranu, no ak to nevieš vymeniť a budeš to dávať robiť mechanikovi tak daj rovno urobiť obidva strany.
:40bd: :d :D

Tato rada tiez nema logicke myslenie. :28b7: Preco ma menit obidve strany???? Nerozumiem??? :3020: :3035:

Potom moze menit aj loziska vzadu aj ked nehucia!!!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pre jednoduchú vec.Majú nalietané rovnaké km.Je úplne bežné že príde majiteľ z hučaním kolesa,ale nevie si spomenúť ktorá strana sa už robila.Tam už treba iba mantáka čo mu vymení už vymenené.
Ale dôležitejšie je to,že ak už je raz auto vo vzduchu a uvolnilo sa na opravu,prečo to neporiešiť naraz čo je aj úspora ďalšieho dňa na dielni možno dokonca v krátkej dobe.Alebo o mesiac natŕčať uši a špekulovať či bola výmena ložiska zbabraná alebo hučí druhá strana je lepšia varianta ?

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], marekvt a 20 neregistrovaných