Nabíjanie alebo dobijanie motobaterie cez zimu

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Nabíjanie alebo dobijanie motobaterie cez zimu

Príspevok od používateľa benky71 »

Ahojte,chcem sa opýtat hlavne znalych veci ci mozem nabijat motobateriu 6A/12V nabijackou od aku vrtacky 12V...Ide o to ze autonabíjacku mam ale az od 6A/12V je silna na to. motobateria ma napisané nabijanie 0,6A po dobu 5-10 hodín alebo 3A-1 hodinu.Táto nabijacka na aku baterie ma len 0,5A nabijaci prúd pri 12V..skusil som to aj merat a nabija,drzi okolo 13,8 V pri nabijani a mierne stúpa.Myslim ze ako udrziavaci prud cez zimu by to stacilo.Co vy na to.Motobateria je gelova 6Ah/12.vraj na to treba inu nabijacku.poprosím hlavne k veci.Dik
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Uzavrete baterky AGM a Gel nabijat max len do 14V potom odpojit. Ak dlhodobo tak len na 13,8V v takej napatovej hladine môže byt aj dlhšie . Vtedy je hranica že ešte neplynuje. Môžeš nabijat tym čo si popisoval ale aj tak kontroluj napatie lebo 12V baterka z vrtačky má NIMH alebo NICD články má ich 10 a tie ak sa nabite maju kludne 15V a tak nabka dava naprazdno kludne aj 16V

Ak bude v Lidli motonabka kup si taku a maš pokoj a maš tam aj režim zima na dlhodobe pripojenie a udržovanie
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ides setrit 15 euro za nabijacku koli takej malej baterke.preplatis elektrinu za cenu normalnej nabijacky na to urcenu.nabiju a ak v zime skuter alebo motorka nebude jazdit odpoj od nej pol - a vydzri aj celu zimu nabita pokial je dobra.
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

jasne ze si kupim motonabijacku to nie je problem,islo len o pokus lol a nabijacky z kaufu mam dve,obe vsak len pre autobaterie.Pokukavam ze kupim drahsiu a na vsetky typy baterii aj auto ci moto.
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Mám Optimate 4 a tú z Lidla, po diskusii na pretekoch nabíjam nabíjam lidlackou

Kubco ja va garáži 15°C v teple vraj radšej nie
Naposledy upravil/-a marikapu v 14.12.2017 15:27, upravené celkom 1 krát.
kubco23
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubco23 »

Ja mam z Louisa tiez nejaku za 20e, pred zimou baterku vyberiem, doma dam nabit. Potom odpojena lezi celu zimu v teple a na jar pred sezonou ju hodim na noc ozivit na nabijacku a hotovo. Nieje to taka polozka a vyuzije to clovek kazdorocne.
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných