Nabíjačka autobatérii

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sharx
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.01.2009 12:27
Zdieľať na Facebook

Nabíjačka autobatérii

Príspevok od používateľa sharx »

Zdravím...chcem kúpiť novú nabíjačku..rozhodujem sa medzi CTEK MXS 5.0 alebo Bosch C3 ...vie mi niekto poradiť ktorú radšej zobrať...alebo poprípade nejakú inú v tejto cene okolo 60€ ...ďakujem
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Za 60€ kúpiš druhú baterku...

K veci, ak je baterka OK, tak nepotrebuje dobíjať, ak v zime začína byť ráno problém, tak treba odložiť na novú baterku a nie kupovať nabíjačku, aj keby auto stálo zrovna týžden, dobrá baterka musí natočiť
skajfon
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.02.2012 20:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skajfon »

Ivko nema pravdu, zjavne o problematike baterii nevie vela.
Ja som kvalitnou nabijackou doslova ozivil bateriu ktora mi po cca 3,5 roku zacinala haprovat a bola nie raz uplne taka mrtva, ze ani nepretocilo motorom. Dal som na nabijacku, a normalne "magicke oko" sa zazelenalo, co bolo predtym cierne. A pekne ide aj teraz pri minusovych teplotach.
Neviem ti poradit ktoru z tych dvoch vybrat, ale kazda takato inteligentna nabijacka uz musi byt dobra. Ja tiez potrebujem novu, momentalne mam objednanu tuto: http://datacomp.sk/solight-nabijacka-au ... 61494.html
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tomu nerozumiem, baterka ktorá raz nedrží sa po nabití z ničoho nič začne chovať ako nová ?
To že baterka prestane držať je dané rozkladom článkov, ktoré sa samé neobnovia
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Bosch C3 neodporúčam. Mali sme dve a obe sa porúčali. Jedna po dvoch nabíjaniach a druhá mesiac po nej kľakla. Po reklamácii nám vrátili hneď peniaze ani sa nesnažili opravovať alebo ponúkať druhú na výmenu.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

ivko1 napísal:ak je baterka OK, tak nepotrebuje dobíjať
Každý akumulátor treba aspoň dva krát za rok dobiť nabíjačkou. Prevádzkou v aute sa nikdy nedokáže akumulátor dobiť na plnú kapacitu. Preto hlavne pred zimnou sezónou je vhodné akumulátor nabiť nabíjačkou na plnú kapacitu prípadne ak sa auto používa na krátke trasy a časté štartovania tak je vhodné občas akumulátor dobiť nabíjačkou na plnú kapacitu. Aj akumulátor ktorý už nemá plnú kapacitu prípadne už nedokáže udržať dlhšiu dobu kapacitu je možné zachrániť ak sa bude nabíjať veľmi malým prúdom dlhší čas čím dôjde k odsulfidovaniu článkov a k čiastočnému návratu jej pôvodnej kapacity.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

V podstate z tychto lacnych nabijaciek funguju pomerne vsetky dobre. Ale nie su vhodne na velke akumulatory do tych 74Ah potom uz to nie je ono.
Mam na dielni zaloznu Bosch C7 a nie je to spatna nabijacka. Da az 7A. Pouzivam ju 4ty rok a zatial OK.
Mam este velku od firmy GYS. Tam sa da tiez vybrat za rozumnu cenu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

:2f93: suhlas s elephantom, robim to presne tak -2x rocne...
este by som dodal dolievanie destilkou...moja skusenst rad za radom auta v okoli, mina sa voda v tych bezudrzbovych aku, ze docela badatelne...dolievanie by som este zdoraznil aj proti dobijaniu dolezitejsie, suchy clanok - zniceny clanok...

nabijacku mam obyc. tesco este akciovu, 6A za 4 euri ? to som proste musel mat :4090: , funguje 5 rokov, v kombinacii s pripojenym voltmetrom a obsluhou posluzi do pohody, ta lidlacka je uz lepsia co ma laki, automaticka, keby som nemal berem tu :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
robert7305
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 11.11.2009 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robert7305 »

Pred týždnom mi začala horiet nabíjačka,zaujímave,že poistka prežila..Dnes mi došla nová,hladal som niečo solídnejšie..Vyzerá kvalitne,dúfam,že aj je..A je tažká,teda dost. :http://www.hej.sk/nabijacka-einhell-blu ... rna-modra/
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

bajo777 napísal:este by som dodal dolievanie destilkou
Ešte by som dodal že bezúdržbový akumulátor neexistuje. Takže samozrejme že minimálne dva krát do roka je to dobíjanie akumulátora spojené aj s celkovou údržbou. Teda kontrolou hladiny elektrolytu a doliatim destilovanej vody očistením kontaktov a celého povrchu akumulátora.
Petom1
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 05.01.2009 14:13
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petom1 »

Suhlas, v aute sa udrzuje zhruba na 70-80% kapacity. Dovod je hlavne taky, aby neplynovala, lebo by 1) "vyschla" 2) zkorodovalo by okolie (kapota a pod) nasledkom vyparovania kyseliny.

Octavia mi pise tiez len 80% kapacity na displeji a to od nova.
Octavia III Elegance 1.6 TDI 2013
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Mám doma tri autá v jednom dvoj v druhom päť a v treťom sedem ročná baterka,nabíjačku z tesca 5 rokov za 12 euro a úplne v pohode,akurát raz sa prelámal(alebo nejak prerušil) nízkonapäťový kábel.
tommysk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 15.03.2011 13:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommysk »

mam skusenost CTEK MXS 7.0 a je super. Par baterii pred smrtou "ozivila" na mode RECOND
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Par baterii pred smrtou "ozivila"
A teraz tú o červenej čiapočke...

Originál baterka vydrží kludne 7 rokov, alternatíva 2-4 podla kvality, NONAME niekedy ani pol roka a nikto s tým nič iné nevymyslí
srsen19
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 06.04.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa srsen19 »

Mám asi tú istú z lidlu čo má lakinoo... Funguje nad moje očakávania, namerané hodnoty super, má aj udržiavací režim čo hodnotím za veľké plus, nakoľko keď nejdem s niektorým autom dlhšie tak ju tam šupnem a piánko dobíja. Potom mám pár "komunistických" 3 robené doma na kolene, fungujú dokonale, tri továrenské, takisto bez problémov cez 20 rokov.
to ivko1: tak mi aj origo vydržali všetky, 7-8rokov a dosť. Exide negatívne skúsenosti, dve mi odišli po 2rokoch aj dvoch dňoch doslova a do písmena. Ako keby naschvál.
AEE baterie drží už pomaly štvrtý rok a pohoda takže uvidíme. Údržbové so zníženou údržbou.
Na tvojom mieste by som sa zameral na staršiu nabíjačku ale zachovalú, teda pokiaľ chceš aby dlho vydržala napríklad nedávno som kúpil tiež československý výrobok ako nový a myslím že ma prežije. Nevelebím bývalý režim ale dosť vecí bolo lepších ako dnes.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: saphiroking a 67 neregistrovaných