Na čo si dať pozor pri odhlásení auta cez splnomocnenie?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

malyv
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05.03.2010 17:42
Zdieľať na Facebook

Na čo si dať pozor pri odhlásení auta cez splnomocnenie?

Príspevok od používateľa malyv »

Našiel sa kupec na auto v hodnote vraku. Hovorí, že donesie splnomocnenie na prihlásenie na jeho manželku, vyplatí auto aj si ho hned odvezie.

Odhlásenie na polícii mám zariadiť ja už bez neho. Môže v tom byť nejaký chyták?

Nerád by som, aby auto z nejakého dôvodu neodhlásili a dotyčný ho rozpredá na diely a auto bude stále prihlásené na mňa.

Robí sa to takto bežne? Na čo si dať pozor? Jedná sa o našich menšinových spoluobčanov, takže radšej sa opýtam vopred akoby som mal naletieť.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

teraz to riesil znamy - predaval auto za velmi dobru cenu,zachovale aj rok dobry za 900e,lebo ho nepotreboval,daval ho lacno,,takze hned cigani volali-to je ich hoby.prisli dali ho s cenou dole este o 300e-auto vyplatili zobrali a to iste ako ty a tebe,ale uz na druhy den volali ze nasli zavady a este chcu 250e dole lebo a lebo,,POUCENIE s chudzimi len hned a s ciganmi len pokoj,,,mohol zavolat policajtov,atd ale to je o inom - ALE AK TI MOZEM PORADIT,RADSEJ TO HOD DO SMETI,LEBO HLBOKO OLUTUJES,ak donesie tebe do ruky platne splnomocnenie a hned to odhlasis na jeho zenu,je ti to jedno co bude s tym autom robit,uz tam bude jeho zena - ale ak sa bude krutit,ze to posle,atd - vykur ich do hajan.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
malyv
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05.03.2010 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malyv »

Diky za nazor. Ja sa ani nebojím, že by prišli ešte niečo zjednávať alebo ho vracať. Dávam ho za dve stovky, takže tam už zjednávať nie je čo.

Jedine mám obavu, či sa to tak bežne robí cez splnomocnenie a či tam môže byť zádrhel nejaký na polícii. Že by proste to splnomocnenie z nejakého dôvodu neuznali alebo nejaká iná zrada.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

neboj aj za 200e,im bude vela-veducko-budu ta davat dole,,auto je tvoje,ty budes tam,odhlasis auto na inu osobu do iného okresu na jeho platne splnomocnenie a uz sa to teba netyka.dnes bez splnomocnenia nic nevybavis,iba osobne.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Splnomocnenie na manželku? - ktorá tam nebude a teda nebudeš si mocť overiť udaje s OP ?? Radšej nepredaj,ako sa nechať napáliť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

Údaje z OP si snáď overia pri overovaní splnomocnenia, nie?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Chytak v tom bude ak to bude cigan on ti da splnomocnenie odide a autom a ty na policii zistis ze je to falosny papier.aby si ty dostal cigana najprv odhlas auto na tu osobu a az tak mu ho daj.skor nie.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

splnomocnenie musi byt overene notarom ,matrikou ale dal by som mu to len ak dotycna osoba ktora je na splnomocneni bude pritom a dobre si nachystaj kupno predajnu zmluvu , kde zakomponuj ze auto je v podstate vrak na nahradne diely
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

1. plna moc musi byt overena notarom, alebo na matrike, kde musi byt aj prislusna peciatka, vsetko musi byt original, ziadna kopia
2. po spravnosti by mal doniest plne moci dve a to:
a) kedze bude urcite pozadovat spravit aj zmluvu na manzelku, tak plnu moc, ze moze za nu konat pri kupe vozidla, ked to nebude mat, trvaj na tom, ze zmluva sa bude robit na neho, pripadne na niekoho, kto sa tam bude nachadzat (daj kludne do zmluvy, ze kupujuci pozaduje odhlasku na inu osobu)
b) plna moc na odhlasenie vozidla, kde musi byt uvedene hlavne na ake vozidlo sa ta plna moc udeluje, musi tam byt vyslovene napisane, ze suhlasi s odhlasenim na svoju osobu
3. tak, ako uz bolo spomenute, v tejto hodnote, treba do zmluvy napisat, ze predmet sa predava, ako SND (subor nahradnych dielov), cize bez akehokolvek naroku na reklamaciu
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

Aj náhradný diel sa dá reklamovať.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Jasne, ale nový nepoužitý, tu je predsa úplne iný kontext, neviem čo by si chcel reklamovať v takomto prípade.
Mal hlavatý pravdu, že si rypák ktorý síce nič nerieši, ale všade musí dať pripomienku.
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

Jasné, mhlavaty má vždy pravdu a keby ju aj náhodou nemal tak platí bod č. 1, že? A keby ju nááááhodou ani potom nemal tak príde moderátor a kartou ťa o tom, že pravdu má, presvedčí.

Pečo by som nemohol reklamovať použitý náhradný diel keď môžem reklamovať použité auto? Auto je niekde zvlášť v Obč. zákonníku spomínané?

https://www.profesia.sk/kariera-v-kocke ... anej-veci/
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Áno máš pravdu, že samozrejme sa dá reklamovať aj akýkoľvek použitý predmet, ale ako už bolo uvedené, v tomto prípade predsa ide o úplne iný kontext.
No a s hlavatým to nemá už vôbec nič spoločné, spomenul som ho len preto, že keď si človek pozrie tvoje príspevky, tak nedá sa nič robiť, zrejme si rád rýpneš aj tam kde to je proti myšlienke témy, no a on ti to nedávno vytýkal.
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

kontext nekontext, zákon je zákon,myslím že uwa má tentokrát pravdu.na čo máš zo zákona nárok, nemôžeš niekomu v zmluve odoprieť aj keby ste to podpísali obaja.pochybujem že nejaká zmluva podpísaná na ulici na kapote starého šrotu je nadradená zákonu SR.
draik by ti vedel povedať presne.
skôr si myslím že ide o spoľahnutie sa na to že sa tým nikto už nebude zaoberať vzhľadom na nízku kúpnu cenu a množstvo súčiastok ktoré auto obsahuje.neviem si predstaviť že predám auto na ND za 2kilá a niekto ma dá na súd.
skôr by som videl uličku v tom že suma napr.200€ je poplatok za odhlásenie auta ktorý si účtuje predávajúci a auto je darom.ale asi by sa potom tých 200€ malo nachádzať v daňovom na konci roku.
ommko
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 16.10.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ommko »

https://www.profesia.sk/kariera-v-kocke ... t-za-vady/

§ 501
Ak sa vec prenechá ako stojí a leží, nezodpovedá scudziteľ za jej vady, ibaže vec nemá vlastnosť, o ktorej scudziteľ vyhlásil, že ju má, alebo ktorú si nadobúdateľ výslovne vymienil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných