na ktorych osob.autach sa da sklopit sedacka uplne dozadu..?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

henohano
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 10.06.2015 10:41
Zdieľať na Facebook

na ktorych osob.autach sa da sklopit sedacka uplne dozadu..?

Príspevok od používateľa henohano »

Zdravim Vas Motoristi..prosim Vas na ktorych osob.autach /teda nie MPV ani SUV ani vatsie../ sa da sklopit vodicova sedacka uplne dozadu jednou packou..?..dodatocna otazka: na ktorych autach sa da sklopit spolujazdcova sedacka dopredu ? /vznikne akoby stolik/ ..mal som espace mk3, a tam sa to vsetko dalo.. ..pytam sa preto, lebo castokrat ked cakam v aute, bodlo by mi vystriet sa trochu :) vopred dakujem za rady
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

To sa nedá povedať podľa značky alebo modelu, napr. Octavia to má za príplatok 92 € (sklopné operadlo predného sedadla spolujazdca).
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

Fiat stilo. Dalo sa mi sklopiť spolujazdcovu sedačku dopredu a bol z toho stolík...ale neviem ci to bolo štandard alebo za priplatok...tak isto zadné sedačky sa dali nakladať a posúvať :) bol to ročník cca 2003
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
henohano
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 10.06.2015 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henohano »

..ano maju to niektore Stillaa a aj niektore mazdy 626.. viac ma ale zaujima kt. auta maju tu vodicovu sedacku sklopnu dozadu... dakujem
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Za šoferovou sedačkou maš sedačku II.radu ,

ak by sa mala dať sklopiť šoferova sedačka do uplnej roviny, tak ta sedačka za ňou by musela byť NIŽŠIE aby si operadlo mohol uplne sklopiť,
vätšinou je to tak,že sedak sedačky II.radu za šoferovou sedačkou je mierne vyššie a tak sa operadlo neda sklopiť do uplnej roviny , max. do nejakých 150°

Ak cestuješ v aute sám tak je lepšie oddychovať rozvalený cez sedadlá II.radu pričom nohy možeš mať vyložené na spolujazdcovom operadle sedačky ktorá je sklopená uplne dole dopredu a tak vznikne ten stolík , o ktorom si písal...
henohano
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 10.06.2015 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henohano »

laco..viem ze zadne su kus vyssie..som nemyslel do uplnej roviny..kvoli tvaru sedacky by sa to ani nedalo, ale aj tych 150 stupnov by hadam stacilo..ano vatsinou cestujem sam ale co ak len cakam spolujazdca a chcem si kus oddychnut od sedavej polohy..a tu polohu zo zadnych na predne..nvm neviem..ale diik za tipa..ja som proste dufam ze sa mi tu ozvu ludia co presne maju take auta..bo ako som spomenul napr Espace 3 toto vsetko mal..ale uz nechcem take velke auto mi netreba ..dakujem vsetkym za prispevky ..iba doplnim: idem po Focuse2 combi benzin a dufam ze po sklopeni zad.sedadiel bude rovina na celovecerne spanie..ale zistujem za tie predne sedacky a to ma maloktore auto..bohuzial
. . .
maniakkk
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.03.2017 11:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maniakkk »

pokial si priplatis tak sa da na viacerych autach takto sklopit sedacky, ak chces teda nove. ak chces jazdene kupovat tak musis iba pisat na inzeraty a pytat sa na to
henohano
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 10.06.2015 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henohano »

joj..nie nove..to si nemozem dovolit..momentalne hladam auto do 3000e ..ano chodim aj po bazaroch obcas.. ale zatial som nenasiel ..tak rozhadzujem siete aj tu ..snad niekto este bude vediet
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Na obycajnej felde ju sklopis uplne az na zadne sedaky. Spolujazdcovu na stolik ale nie.

A mas pravdu, lezi sa tak stokrat lepsie ako vzadu cez zadnu lavicu alebo sedaky. Takze vobec neauhlasim s lacom.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Fusion je auto za trest, to nemá sedačky, ale len niečo čo sa na sedačky podobá. Mali sme - stačilo - silný LOWCOST.

Tak isto sme mali nejden Scénic I a keby sa mám rozhodnúť čo si kúpim do 3000€ tak si radšej kúpim ten Scénic I o 4 roky starší a lacnejší o 1000€ bárs tam opierky predných sedačiek nejdú sklopiť páčkou, ale sa musia sklopiť točením kolečka

Ale skrátka úplne iný LEVEL komfortu
henohano
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 10.06.2015 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henohano »

Dakujem za odpovede a tipy ..
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

"Neni spaní jako spaní, ale spaní z Pani, to je spaní.."

lol

Už niekolkorokov cestujem za prácou po Europe a za volantom ťahám štreky 1200-1500 km , samozrejme nie v kuse to by asi nedal nikto, ale počas takejto trasy zdriemnem asi 2x ...
aký dlhy čas, to závisi od toho aký som doje-unaveny..

Niekedy stačí pol hodky, niekedy chrápem 3 hodiny..

V aute mam vždy niečo na podloženie hlavy napr. vankúš , vetrovku hrubú a pod. čím si vypodložím nejaké nerovnosti aby som našiel nejakú pohodlnú polohu,hlavne s vyloženými nohami vyššie ako som písal...

Idealne je sa uplne natiahnuť ,ked sklopím všetky sedačky (mam 7 miestne auto) a uplne najlepšie je to na naf.matraci, ale to riešim len vtedy ked ideme na dovolenku
Väčšinou treba IMPROVIZOVAŤ , ja nikde a nikdy som netvrdil,že dospely človek sa ma natiahnuť na sedačky priečne cez auto....
A na šoferovom mieste sa neda pohodlne natiahnuť,lebo zavadza stlpik volantu a pedály....
pieso
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 24.02.2017 12:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pieso »

Osobne by som sa zameral na zadne sedacky a nie na predne. Radsej nech sa tie daju sklopit do roviny a medzi kufrom a sedackou nie je ziadny prechod
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

to co hladas, tak vsetko splna Ulysse II, C8, alebo P807

2 predne sedacky sa sklapaju packou, aj ostatnych 5. Neviem ci vo vsetkych, ale v mojom sa da kazde sedadlo spravit do tvaru stolika. 5 zadnych sedadiel sa da kompletne vyhodit... cize sa tam da spat v pohode.... aj dvaja.... vonkajsie rozmery auta su ako bezny kombik....len je vyssie... do 3000 tiez sa da zohnat....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> ako som spomenul napr Espace 3 toto vsetko mal..ale uz nechcem take velke auto mi netreba ..

jak velke, ved si kup stvorkovy Espejs nie grand verziu (mimochodom aj grand je maly, passat je dnes dlhsi vonkajsim rozmerom nez grand espace !!)... a vymalovane.

Ten kratky Espace je vsetko co potrebujes. NIE JE ani trosku velky (mensie auta by mali zakazat ustavou), nie je nemotorny, nekazi sa v tych Phase3/Phase4 verziach, nestoji ani facku, nikto ho nechce ukradnut, spickova variabilita vnutri, no co este chces.

Tuninka hore spravne hovori. Nehladaj neriesitelne, jednoducho vyries to co potrebujes.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom, uwa0951920901 a 45 neregistrovaných