Mýto pre osobné vozidlá

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

A čo ti je divné? Hovorí sa o tom odkedy sa zavádzalo pre nákladné a je to požiadavka EÚ takže otázka nie je či, ale kedy!
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

futy, zabudol som dodať, že maximálka auta s ktorým som išiel je udávaná výrobcom 227, takže naozaj tých 160 nebola jazda na hrane :-) Na športovom podvozku a najlepších 17" gumách, aké sa vôbec dali kúpiť.... a na suchu.
Horšie je, že na tom úseku musím ísť vo dne len 110 aj na motorke, ktorej udáva výrobca maximálku 303km/h, takže pri tých 110 sa mi naozaj zdá, že za chvíľu ostanem stáť :-(
Vodičák na motorku mám od roku 1983. Ešte nikdy som odvtedy nenajazdil na motorke tak málo ako tento rok. Proste ma to nebaví... Jedným okom stále pozerať na tachometer, druhým okom sledovať či niekde nemerajú zmrdi, tretím okom sledovať jamy na ceste aby som sa nezabil a štvrtým pozerať na cestu. Keď sa chcem previezť, musím ísť na okruh, pokiaľ nechcem riskovať vodičák.

Proste jaaaaak u debilov.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak, tak - ako u de.bilov... :angry:
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

JJ pokiaľ nejazdíš len za PC, ale potrebuješ jazdiť denne je to ako u debilov...doslovne :d :D
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Preto, že nemôžeš jazdiť 200 v bežnej premávke?
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

To ako minule zastavili kamarata lebo isiel cez skolsku zonu 35 :40bd: Mna tadial nedavno obehli zeleni dobrou 80kou, bez smerovky, majak vypnuty aby mohli o dalsich 300 metrov bez smerovky zastavit v kaviarni.

Inac jergusko: Zaujimavy napad, radsej to rychlo vymaz :d :D Lebo to zavedu, pri najblizsej navsteve stk nas napichnu na pc a okrem technickych chyb nauctuju vsetky priestupky a sme dojazdili :d :D
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

Bežne sa tak jazdiť nedá, a je jedno či na dialnici resp. inde, okrem okruhu. Ale tie neustále meračky aj na úsekoch, kde cestári nechajú znížené rýchlosti aj ked nepracujú, al na 4-prúdovkách tak to je ten debilizmus.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

som z KE, a na dialnicu sa dostanem cca. 2x do roka, kvoli PO-KE nema vyznam si kupovat dialnicnu znamku za 50e.

Ak dam za jeden vylet po Slovensku menej ako 10e na dialnicne poplatky, oplati sa to.

Pri citani tejto spravy opat kazdeho napadnu dialnicne useky na Zapadnom SVK, ale moji mili, Slovensko nekonci za Nitrou (najnovsie za Zvolenom)
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

Hlavne ak tam sedí naša sexi Monika,ktorá už niekedy nevie čo zo sebou.To si tam potom myslia,že sa tu žije ako vo Švajčiarsku.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

dep vsak mozes si kupit 10 dnovu za 10 €
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

ano, presne preto som v prispevku naznacil, ze by som prijal myto za prejdene kilometre, ak by to lacnejsie ako tych 10e, platit pausalne poplatok za uzivanie dialnic je pre mna nevyhodne, takisto ako pre mnohych ludi, ktori proste dialnice nemaju v okoli a nevyuzivaju ich denno denne.

Ak by teda cena za km bola urcena na zaklade nejakeho prieskumu, co ja viem :

- kolko km priemerne odjazdi Slovak na nasich dialniciach rocne, tresnem, 20 000 km/rocne
- za 50e to vychadza 0,0025e/km

Cize ak by som si odjazdil 2x rocne kolecko okolo SVK, dajme tomu 1000km, cize 2000km rocne po nasich dialniciach.

To by som zaplatil presne 5e. A nie 20e.

Pre cloveka, ktori odjazdi tych 20 000km/rocne na dialniciach, by to bolo stale za tych 50e, ale ovela vyhodnejsie, kedze by platil len za skutocne prejdene km (podobne zvyhodnenie ako pri sekundovej tarifikacii za volanie)

Prosim berte tento moj prispevok len ako hruby prepocet, alebo skor premyslanie na hlas :)
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

za 50e to vychadza 0,0025e/km
No tak ver tomu, že keď to príde tak to budú troška iné čísla a ešte budeš za nálepkou plakať.! Ha-ha-ha, že (ani nie) 8 halierov za kilometer! :40bd:
Sa pozri do Talianska alebo (aby biker nepísal o platoch) Chrovátska koľko sa tam platí za kilometer. Tu nejde o to zvýhodniť to tým čo ich používajú málo!
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

Dep žiadnej vláde na Slovensku nejde o to aby občan niečo ušetril.Ide o to aby každého čo najviac až do úplnej krajnosti hraničiacej s prežitím ošklbali a následne ošklbané peniaze rozkradli.A ak raz náhodou podobajúcou sa sci-fi tento prisprostý národ povstane,tak hentí darebáci budú dávno sedieť vo svojich súkromných tryskáčoch a odletia kamsi do Tichomoria za Širokým a podobnými ktorý tam prevažnú časť z roka žijú.Nikto nikdy ich nepostaví pred súd a kludne si dožijú svoje nakradnuté miliardy uložené vo Švajčiarskych bankách.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

cico, mas pravdu, ale stale je tu moznost sa terigat po starych cestach, a nevyuzivat tie drahe dialnice. Cize, platis za pohodlie a rychly presun, alebo neplatis a ides si 50tkou po dedinkach.

Ja som myslel aj na fakt, ze ak budu dialnice spoplatnene kilometrovou tarifikaciou, budu pristupne viac pre ostatnych, tych, ktori odjazdia menej km/rok.

Oplati sa kupovat dialnicnu znamku kvoli par km dialnicnych usekov ? Neoplati.

Ako som povedal, ak to bude lacnejsie ako pausal 10e/10 dni, tak tu tarifikaciu beriem.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tebe sa diaľničnú známku (ročnú) samozrejme kupovať neoplatí, aj keď aj to záleží na uhle pohľadu - keď cenu neprerátavaš na dni resp. kilometre tak keby si potreboval ísť po diaľnici len raz za 2 mesiace (čiže 6x za rok) tak už sa ti ročná oplatí. A keď potrebuješ po nej ísť len 2x ročne tak sa ti oplatí týždenná lebo oproti ročnej ušetríš. Alebo tie 2 razy nejako prežiješ aj tie bočné cesty. Je ale kopec ľudí, ktorí DENNE dochádzajú do práce po diaľnici (trebárs ZH-ZV, ZV-BB alebo TT-BA) a ver tomu, že tí sa môžu na nejaké bočné nespoplatnené cesty zďaleka aj zblízka, zvysoka aj znízka keď budú musieť kvôli nim ráno vstávať o pol hodiny skôr (napríklad)! Áno, za pohodlie sa platí, ale ver tomu, že hento bude cena, ktorú bude ochotný a schopný zaplatiť málokto z tých ktorým auto priamo nezarába a môžu si to premietnuť do svojich cien...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 91 neregistrovaných