Multivan T5 2.5 Tdi mizne voda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Currado
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 15.03.2007 17:49
Zdieľať na Facebook

Multivan T5 2.5 Tdi mizne voda

Príspevok od používateľa Currado »

Prosim vas o pomoc..Uz 3 dni sa snazim najst kde sa trati voda a bez vzsledku.Nikde nic netecie ale ked som nechal auto nastartovane na volnobehu tak sa za pol hodiy tak sa stratilo okolo 1.3 litra.Olej je cisty, nikde nic netecie.Akurat na vicku je viac kondenzu ako by malo byt..Ale keby to bolo priamo v oleji, uz by z toho muselo byt kakao..Prosssiiiiiiiiiiiiiiiiiiim pomoc
asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

može to byť prasknuté tesnenie pod hlavou, prípadne prasknutý vodný kanálik na hlave valcov...


http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=939086
http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=936024
Currado
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 15.03.2007 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Currado »

Tesnenie je plechove a hlava bola brusena aj tlakovana..Keby voda sla do valca bolo by to vidiet vo vyfukovom potrubi..Zaujmave je to ze emulzia== olej + voda som nasiel aj vo vytlaku z turba ale az skoro pri intercoolery ale turbo vodou ne nieje
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

moze cez expanznu nadrz alebo viko, to sa mne stava na VM 2.5 td, hoci mizne pomalsie, cca 3 litre na 1500 km, ale motor bezi jak hodinky a vyf. plyn takmer nevidiet, olej cisty.
redfavo
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 16.08.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa redfavo »

ja som mal tiež podobný problem...v metre alebo na pumpach skus najst taky prašok na utesnenie chladiča...stoji okolo dakych 5e..nalejes to do nadržky a nastartujes motor a počkaš kým sa voda zohreje...ked sa to zohreje...malo by to zalepiť miesto odkial to uniká...
Toretto
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 05.06.2006 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Toretto »

prasknuta hlava a ide to do valva ale v malom mnozstve takze to nevidis na vyfukovich plinoch je to bezne a brusena hlava je uz len brusena aj tlakovanie sa moze bit dobre a hlava bude k.o
Currado
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 15.03.2007 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Currado »

redfavo napísal:ja som mal tiež podobný problem...v metre alebo na pumpach skus najst taky prašok na utesnenie chladiča...stoji okolo dakych 5e..nalejes to do nadržky a nastartujes motor a počkaš kým sa voda zohreje...ked sa to zohreje...malo by to zalepiť miesto odkial to uniká...
Ja som mechanik kamo a neverim na nejake prasky s tesca.Ked voda tecie treba najst odkial a opravit to a ked nevidis kam voda mizne ale vies ze to robi tak 1.3 litra za pol hodiny na volnobehu tak je to vazne a nemozes spoliehat na zazrak v prasku
Currado
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 15.03.2007 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Currado »

Toretto napísal:prasknuta hlava a ide to do valva ale v malom mnozstve takze to nevidis na vyfukovich plinoch je to bezne a brusena hlava je uz len brusena aj tlakovanie sa moze bit dobre a hlava bude k.o
Zhodil som hlavu, je to prasknute pod sacim ventilom ale nie na strane spalovacieho priestoru ale vovnutri a nakoniec som sa dozvedel ze ten blbec co to brusil to neotlakoval..Diky ale za rady
Toretto
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 05.06.2006 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Toretto »

Currado napísal:
Toretto napísal:prasknuta hlava a ide to do valva ale v malom mnozstve takze to nevidis na vyfukovich plinoch je to bezne a brusena hlava je uz len brusena aj tlakovanie sa moze bit dobre a hlava bude k.o
Zhodil som hlavu, je to prasknute pod sacim ventilom ale nie na strane spalovacieho priestoru ale vovnutri a nakoniec som sa dozvedel ze ten blbec co to brusil to neotlakoval..Diky ale za rady
Brusena zvarana hlava uz neni ono ale zas na tento motor j dost velky problem zohnat motor alebo dokonca hlavu je ich mal oa ked su tak uz su zodrate.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

tak kde to potom tieklo ked nie do spalovacieho priestoru ani do oleja? je to skutocne prasklina alebo len nejaka chyba v odliatku?
Currado
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 15.03.2007 17:49
Zdieľať na Facebook

Zaver

Príspevok od používateľa Currado »

V motore chyba nebola..Auto bolo dovezene z nemecka a ten co to predaval zistil ze tecie vodna pumpa {cez tu dieku co je tam na to aby ste vcas zistili ze pumpa je KO} A pretoze je to dost nakladna oprava na tomto aute tak tu dierku proste zapchal a voda uz von z motora netiekla ale tiekla dovnutra do oleja.. {preco nevznikal emulzia?} Motor 2.5 TDi ma rozvod ozubenymi kolesami ktorych je tam "pozehnane" ..Voda tiekla po tych kolieckach ktore su dost horuce a odparila sa skor ako by sa stihla dostat do olejovej vane.....To je vsetko...Tak snad niekomu zvas pomozem
kalimero22
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 24.01.2009 00:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalimero22 »

2.5TDI 128kw-tento motor ma aj moj svokor a minule mal ten isty problem,mizla mu voda,asi liter za tyzden...ma najazdene okolo 120tisic,a presne mu odisla ta vodna pumpa,prepustali tam simeringy...nemenia sa tam rozvody,ale meni sa vodna pumpa,vraj po 120 tisicoch,tak akurat vydrzala predpisany interval...stala ho 200 eciek + 100 eciek robota..a auto ide ako drak dalej
ttomino151
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.03.2011 15:18
Zdieľať na Facebook

2.5 128kw

Príspevok od používateľa ttomino151 »

Mam podobný problém myzne voda a tlaku je mi nádobu s Prešova do Košíc 1l vody fuč zastavím nádržka natlakovane po otvorím a keď vypustí tlak voda sa vracia do nádržky ale 1l dolejem. A auto bolo v servise bola skrivena hlava vybrusena vodná pumpa vymenená a následne bol cisterny chladiaci systém pretože neaky kreten tam nasipali ten prášok na tesnenie no on ho tam nasipali kvantum až sa upchal chladiaci systém teraz je vyčistené no robí to auto stále servis ak už nevie rady.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

ttomino-najprv sa urobi test ci nadrz obsahuje spaliny a az potom sa kraca dalej.Najprv treba vylucit CO v expanzke.Je to velmi jednoducha vec.Trva to max 3-5min.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0910133220 a 33 neregistrovaných