Multitronic trha pri rozbehu

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mon-a6
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.09.2015 15:21
Zdieľať na Facebook

Multitronic trha pri rozbehu

Príspevok od používateľa mon-a6 »

Ahojte,
máme problém s Audi A6 2.5tdi 120kw, r.v.2003 Multitronic. Prejavuje sa tak, že:
1. Keď zaradím D, auto sa len na úplnej rovinke a len občas samo pohne, takže ani v kopci ma neudrží D a rozbieham sa pomocou ručnej brzdy. V Rku je to lepšie.
2. No druhá vec je, že ten rozbeh je katastrofa. Či v rovine či v kopci. Keď stlačím jemne plyn, najprv nereaguje, potom akoby išiel zdochnúť a prudko sa rozbehne

REPAS prevodovky bol pred cca 20tis.km:
-výmena variátora (vstup), výmena rozbehovej spojky (repas), výmena gufier (vnútorných), tesnení, sitka, filtra, plášť s klzným ložiskom
-výmena oleja a adaptácia

Napadá vás, čo by to mohlo byť? Ďakujem za pomoc..

//edit : problém sa vyriešil doliatim oleja do prevodovky, tesnenim a adaptáciou :28b7:
Naposledy upravil/-a mon-a6 v 01.10.2016 07:35, upravené celkom 1 krát.
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

1. kto robil repas prevodovky?
2. urobili adaptaciu?
3. ak je prevodovka zla, tak motor hadze do nudzoveho rezimu
4. ak je zly motor, tak prevodovka tiez nepojde spravne, resp moze dojst k jej poskodeniu, zniceniu
5. len blazon by jazdil na takom aute, cim skor do dielne niekam a opravit, inak hrozia vysoke investicie
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Ak to nieje problem rad by som vedel co stal taky servis prevodovky vdaka
mon-a6
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.09.2015 15:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mon-a6 »

Auto mám krátko, repas dal urobiť bývalý majiteľ 2 roky dozadu a najazdené má odvtedy 20tis.km.
Prevodovku robil p. lubomt a urobil aj adaptáciu (2000e).
Motor hodilo do núdzového režimu dokopy asi 2x a to hneď po naštartovaní, ale bolo to asi pred mesiacom a odvtedy už nie.
S autom sa snažím jazdiť čo najmenej. V servise po diagnostike a skúšobnej jazde povedali, že je niečo s rozbehovou spojkou. Diagnostika prevodovky je vraj "čistá". Mám si pripraviť cca 1000e na opravu...
Je možné, že spojka po repase tak krátko vydrží?
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

zeby dalsia odflaknuta robota od lubomt? lebo internet je plny staznosti na tie jeho akoze repasy!!! :40bd:
same reklamacie a sudne spory, tak asi nebudes ani prva ani posledna :4012:
urcite nie je v poriadku, ze prevodovka po repase vydrzala len 20 tisic km!!!
a este raz, neznaz sa na tom jazdit menej a malo ale nejazdi vôbec!!!
brates
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 14.12.2013 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brates »

Aj mne robil repas prevodovky,tiež na multitroniku ale,2.4benzin,a ľutujem ze som tam bol,
Distruptor
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 11.02.2010 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Distruptor »

chyba je luboMT, treba to dat na repas serioznemu cloveku.
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Preco nezavolas tomu co to robil urcite bude mat viec info o vymenenych veciach a snad poradi
Ps uz na taketo ohovarania neverim nakolko som poslal cloveka montovat lpg do top dielne a ciste utrpenie..... Volal by som tomu mechanikovi co ma info sak keby to robil tak zle tak tam ludia nechodia ci?
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

Jasne, po dvoch rokoch zavola do Príboviec Lubovi Krizakovi, ten ju posle kade lahsie za sekundu..... :40bd:
Eagle ty si asi necital tecenzie na toho cloveka a jeho slavnu dielnu, vsakze? Tam veru nepochodi, musi to dat repasovať znova a niekde inde :3020:
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

ked mu zavola povie ze to robili chlapi alebo kolega co tu nieje a vybavene. dopredna spojka sa dava nova, nerepasuje sa. jedine ze nedali novu..

cim skor odstavit.

adaptacia multitroniku sa spravi sama aj ked ju nespravis oficialnym postupom. avsak je samozrejme lepsie ju spravit tak sa ma.
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

qwertzuiop napísal:ked mu zavola povie ze to robili chlapi alebo kolega co tu nieje a vybavene
ty vole..ty si tam bol!!! :28b7:
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Auto má hodnotu tak 2500. Repas prevodovky stál 2000? :O Mala si kúpiť za 500 z nejakého angličana, vyskúšať a bol by pokoj. Predaj to(pokial auto nemá pre teba nejaku citovu hodnotu), ten motor je nahovno od nova, prevodovka tiež najhoršie čo Audi vyrobilo(a to vravím aj napriek tomu že Audi ako značku mám velmi rád). Proste tieto dve veci im nevyšli, a ešte ked ich spoja je to jedna velka katastrofa. A tobož v 15 ročnej A6 C5ke.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

môže to byť ozaj len ten menič... prestaň jazdiť, nájdi servis - Košice okolie poradím....
mon-a6
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.09.2015 15:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mon-a6 »

Koho by ste odporučili na tú opravu?
S p. Ľubom som sa už osobne stretla.. Povedal, že chyba je v motore, má nižší výkon a že keď to dám do poriadku, tak on spraví adaptáciu. To ma síce trochu potešilo, lebo som si myslela, že všetko má na svedomí ten ventil N75 a vybavené. No pre istotu som zbehla aj do servisu, kde opravujú automaty a tam mi úsmev zamrzol.
Nerada by som sa auta zbavila, má niečo do seba (full výbava, nejaké tie úpravy..) a je to moje prvé auto. :41c2: Jazdiť s ním už teda nebudem.
Existuje šanca, že by mal Ľubo pravdu?
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Napíšem ako to vidím ako užívateľ 2 variátorov: auto sa musí po uvolnení brzdy pomaly pohnúť vpred - ak motor beží na nejakých stabilných otáčkach po štarte a pustíte brzdu musí sa pohnúť, na to netreba žiadny extra výkon. Ak sa nepohne tak je možná chyba v meniči či "rozbehovej spojke" ktorý-á zodpovedá za rozbeh ale to nikto nevyveští kým neotvorí..
Nejazdite preto lebo chyba nemusí byť závažná a ak sa niečo rozsype vnútri tak sa definitívne rozbije všetko.
k Lubomont sa nevyjadrujem, nepoznám, automat je predsa len vec v ktorej sa môže pokaziť kedykoľvek hocičo aj veci ktoré servis neriešil lebo boli vtedy dobré.
Takže ak ste už boli v nejakom overenom servise potom? Navrhujem nájsť dobrý servis, nechať otvoriť, potom určiť cenu opravy, rozhodnúť sa či zaplatíte, kúpite inú prevodovku alebo auto do šrotu na diely.
Napíšte kde bývate....

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných