MPV s isofixom vpredu

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

MPV s isofixom vpredu

Príspevok od používateľa karci123 »

Ahojte,

existuju MPV s isofixom vpredu?

Hladame nieco grand scenicoidne (2011), S-maxoidne (2008), ale mam taky pocit ze isofixi su len vzadu seriovo a velmi si to ludia nedavali dopredu, ak to bolo vobec v ponuke.

Da sa to dokupit? Co som hladal tak napr na ford som videl ale skor na focusy ako na S-max. V grand scenicu neviem.

Vedel by poradit niekto kto vlastni take auto?

dakujem
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

"a velmi si to ludia nedavali dopredu, ak to bolo vobec v ponuke".

No ľudia si to nemohli len tak sami od seba dávať dopredu, pokiaľ nemali sedadlo uspôsobené na uchytenie isofixovej sedačky.
Okrem toho, keď sa dieťa usádza na predné sedadlo, tak obvykle chrbtom dopredu a myslím že detské sedačky, pokiaľ majú isofixový úchyt, tak len smerom za chrbát.
Čiže detská sedačka sa chrbtom dopredu dá upevniť na prednom sedadle iba pomocou pásu.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

dopredu sedačku bez isofixu ...
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

wilz....nedavali dopredu v zmysle ze si nevybral z priplatkovej vybavy ked kupoval auto:)

Napr. v cliu mam vpredu isofix a pouzivame ho na vajicko, ale je to trojdverak tak to je logicke ze dozadu to pratat nikto nebude preto je to vpredu.
Viem ze napr do Audi A5 5dv sa da dat v priplatkovej vybave dopredu isofix, ale to nie je MPV.

Zistujem ci niekto nevie viac, vdaka za odpovede zatial.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ono je to trošku také nijaké lebo čo mám sedačku - nie šuntovú - výrobca ani nedovoľuje ju použiť na mieste spolujazdca... a ani neviem či legislatíva je jasná v prípade nevajíčka vpredu... mám dojem že je to také nejednoznačné...
Galo66
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30.03.2005 12:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Galo66 »

C4 picasso ma aj vpredu. My mame grand picasso a tam je isofix na vsetkych sedadlach (aj tych v kufri) okrem vodicovho.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Viem, že vw beatle (chrobak) mal v priplatku predny isofix. Taktiež davnejsie ked som mal e65, 750li, ta to mala standardne v individuali. Na terajsej e72 M50d to nemam ani som to nevidel v katalogu pri skladani.

Na tvojom mieste by som popozeral caravelu pripadne tourana ci to nemal v predu tiež. ;) vela štastia pri love.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 29 neregistrovaných