Môžem jazdiť bez hadice klimatizácie?

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozef444
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.04.2016 08:41
Zdieľať na Facebook

Môžem jazdiť bez hadice klimatizácie?

Príspevok od používateľa jozef444 »

Dobrý deň.
Mám na Peugeote 206 1,4 8v prasknutú hadicu klímy. Potrebujem ju demontovať a zaniesť do opravy. No a mám dilemu, že či vlastne bez tej hadice môžem na aute jazdiť bez toho aby sa niečo pokazilo. Jedná sa o hadicu (trubku), ktorá ide z klíma kompresora do výparníka. Vedel by mi s tým niekto pomôcť ?
Ďakujem.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Samozrejme vsetko sa da len treba chciet,ale neodporucam.Otvori hned zablendovat po vymontovani hadice.Ak jazdis takto,tak je nutne urobit preplach celeho systemu.
jozef444
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.04.2016 08:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef444 »

Takže ak otvory hned zablendujem tak môžem kludne jazdiť a nemusím potom robiť ani ten preplach celého systému?
bugner
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 11.07.2016 11:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bugner »

no osobne by som to neriskoval
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

platí čo písal avelmak.okamžite po otvorení blokovať vstupy do okruhu,čiže uzavrieť konce.Nie je úplne jedno o ktorý systém ide.tam kde je kompresor opatrený elektromagnetickou spojkov je systém bez tlaku automaticky odstavený a kompresor celý čas odstávky stojí.Systém z riadiacim ventilom pracuje neustále a aj vo vypustenom stave vnútorne pracuje.Tento druh kompresora asi zrovna happy nebude po vypustení média.Síce nevyrába tlak,regulácia je v minime,ale stále pracuje.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných