Moze skrat v prechodke sposobit rozsvietenie kontrolky emisi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Moze skrat v prechodke sposobit rozsvietenie kontrolky emisi

Príspevok od používateľa pacok »

Dobry den prajem.VW-Caddy, 2004, 1.6 Mpi (BGU),420 000km.Stalo sa mi ze som vymenil lambdu sondu za novu a skontroloval ci funguje VAGom.Vymazal som chyby a kontrolka zhasla no po case zasvietila.Tak sa to opakovalo zopar krat.Popri kontrolke svietila aj kontrolka vypalenej ziarovky na SPZ. Uplnou nahodou som sa teda pustil do vymeny ziaroviek nad znackou a zistil som ze su dobre no dva kable na prechodke boli osuchane do kovu.Zalepil som a musel som vymazat chyby na RJ elektriky aby svietilo jak ma.Popri tom som vymazal chyby v motore.A cuduj sa svete kontrolka zatial nesvieti.Mohol teda skrat v kabloch na prechodke kufra sposobit az skrat aj v RJ motora a tym padom vypisalo chybu Lambda sonda skrat na kostru? Dakujem za odpovede
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie,nemohlo.Časová zhoda.Skrat na kostru znamená že lambda nie nápajaná (ohrev).Ani ten scenár nehrozí že napr by boli na jednej poistke,to je úplný nezmysel,lambda ohrev býva síce spriahnutý napr z napájaním čerpadielka v nádrži,taktovaním systému odsávania benzínových pár,,ale nikdy z nejakým osvetlením
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Viem ako funguje RJ a ako snima dvoma kablami od lambdy kyslik a ze je tam este ohrev.Ved aj snimanie je napajanie sledovane RJ motora.Len ma napadlo ze mozno na mikrosekundu preletel skrat systemom a RJ to vypisala ako skrat na Lambde.cas ukaze. RJ motora ma komunikaciu s RJ elektriky spolocnu a skrat sa mohol objavit mozno aj tam. Mozno maju ochranu a mylim sa .Dakujem za odpoved.

P.S. Mozte dat temu na hlavnu stranku?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

To nie je kontrolka žiadnych emisií :3c90:

Je to kontrolka MIL (Malfunction Indication Lamp)

vo volnom preklade,

kontrolka chybnej funkcia,resp. zlyhania
kontrolovaných systemov vozidla

https://en.wikipedia.org/wiki/Check_engine_light
miskooo74
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.10.2016 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miskooo74 »

A to znamena co, v slovenskom preklade?
michal744
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 10.02.2011 14:48
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal744 »

Znamená to "kontrolka motora" ten obrázok zobrazuje motor
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných