Motorka pre 17-ročné dievča

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Peti089
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27.03.2017 18:03
Zdieľať na Facebook

Motorka pre 17-ročné dievča

Príspevok od používateľa Peti089 »

Zdravím, chcela by som poprosiť o radu.. Mám už spomínaných 17 rokov, meriam 170 a vážim do tých 60 kíl.. Mám záujem si kúpiť motorku, len problém je v tom, žee na motorke-kroske som nemala príležitosť jazdiť.. Som taký nováčik.. A chcem radu takú, že akú silnú si asi kúpiť. Priklonila by som sa k značke ako Yamaha alebo aj Honda... Ja už si na to ľudí zohnam, že ma to naučia :D Chcela by som neaké to Endurko na lúky a kopce, keďže som z dediny a tam sa mi to hodí
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Zacni neakym skutrom dajme tomu Hondou okolo 125ky aby si neskoncila ako moj kamos na 800 vke a uz sa na mna pozera zhora.A to si tu motorku chcel len vyskusat.Motorka aj kamos na sracku.Betonovy plot to vydrzal.Nezobral si ani prilbu,ze na co v dedine.
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Ahoj. Nezadala si rozpočet a ten je podstatný. Taktiež si neuviedla či to má byť s papiermi alebo bez... Na začiatok by som zvolil nejakú 125-ku štvortakt. Najlepšie honda xr 125 - jednoduchá spoľahlivá mašina ktorá ťa neobúcha pri prvej príležitosti. Avšak keď sa na nej naučíš tak ti príde čoskoro slabá. Druhá možnosť je zvoliť nejaký dvojtakt (yamaha dt 125, honda crm 125, suzuki ts 125) ale na tom sa ti bude učiť ťažšie - nezaberá od spodných otáčok, zato keď chytí dych ide ako besná svinka (pri tvojej váhe tie motorky vedia robiť vážne divy).
A ak nepotrebuješ motorku s papiermi tak odporúčam kúpiť nejaký PITBIKE naj 125ccm. Ono tonje všetko čína ale dá sa medzi nimi dnes kúpiť celkom schopný a spoľahlivý kus - na začiatok super. Veľa zdaru pri kúpe želám.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Mne sa zdá že to je zámerné napísané v ženskom mene a pýta sa chlap(ec)

Ešte som nezažil aby nejaká baba z dediny len tak čo nemá žiadnu skúsenosť z motorkami z minula chcela kúpiť niečo s čím bude lietať niekde po kopcoch za dedinou. Keby sa pýtala na skúter na ktorom bude jazdiť z bodu A do bodu B nepoviem pol slova

Ale toto sa mi jednoducho nezdá
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ivko si pozadu, dneska mas 68 ci kolko genderov, az sa volaco nezmenilo, nova doba zvykaj si ! lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Či sa nám to zdá alebo nezdá, tak slušne pozdravila aj poprosila takže ak mám čo k téme uviesť tak napíšem. Či už bude rozvíjať diskusiu je na nej...
Peti089
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27.03.2017 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peti089 »

Ešte raz Ahojte .
Začnem CHRISTIANOM- Nerada by som začínala skútrom, keď nemusím.. veľmi ich neobľubuje a po hlavnej jazdiť nechcem, to by som na 100% potrebovala papiere.. ale ďakujem ti za radu ;) A o mňa sa báť nemusíš.. bez prilby ani na krok
No a teraz k tebe FACTOR.. Mám menší problém k rozpočtu, nad 1000€ by som nešla, to je moja konečná hranica. A s papiermi alebo bez, podľa toho čo vyjde lacnejšie :D nie sú nutné ...
Takže Hondu cr 125 hovoríš? Znie dobre ;) a ešte otázka.. K slabšej nemám ani ísť už?
No a k tomu Pitbiku by som sa veľmi neprikloņovala, lebo keď som videla aké je to besné stvorenie a jak to uteká spod riti, tak si hovorím škoda môjho zdravia :D ale ďakujem fakt.. mám v Tom už jasnejšie.. hovoria z teba skúsenosti ;)
...Ale zdá IVKO, pýta sa žena.. láka ma zažiť ten adrenalín takzvaný a pri skútri hm.. snáď chápeš :D nechcem mať nič spoločné (hnusne povedané)
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Peti rozpočet je trošku malý - bude stačiť akurát na pitbike. Aaaa veľký pozor NIE honda CR (to je ostrá kroska, ktorá v teréne zamáva aj so skúseným jazdcom). Myslel som CRM (enduro - sám som ho mal) CRM sa dá kúpiť do 1000 euro. Vlastne tu na slovenaku drahšiu ako 850 nenájdeš, ale garantujem ti že to bude všetko vyjazdené a patrične opotrebované na svoj vek.
Čo sa týka toho pitbiku tak 125-ka taká strašne divoká nieje. To ako je malá sa dá využiť - lepšie sa to ovláda keď dočiahneš na zem. Na tej CR-ke (ostrú krosu myslím ) by si ani nedočiahla na zem pri svojej výške. Pitbike sa dá kúpiť novší ročník cca okolo 600 eur a zvyšok ti zostane nato aby si ju dala do Top stavu.
Peti089
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27.03.2017 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peti089 »

Trošku chaos :D
Aha takže CRM.. Ja tie "písmenká" snáď nepochopim. S rozpočtom sa už nič nedá robiť. Vidím to na ten PITBIKE 125ku na začiatku.. (ty bysi tiež do toho šiel, kebyže si na mojom mieste Tak to aspoň vyzerá :D )
No a k pitbiku sa dajú bez problémov zohnať nejaké tie súčiastky či náhradné diely, na vylepšenie a tak?
A ten pitbike má vytiahne vpohode do kopca, či sa bude trápiť? :D Zvládne moju váhu?
No hej a chcem myslieť na budúcnosť.. kebyže chcem ísť potom na niečo väčšie a o trochu silnejšie ,tak mám ísť na tu crM-ku? ...Už teraz ti ďakujem
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Pri tvojom rozpočte by som skúsil pitbike - ono vlastne ani iné riešenie nieje. Výkonovo ti to na začiatok určite bude stačiť. Skús pohľadať čo najzachovalejší kus a zvyšok rozpočtu bude rezerva na diely. Za 300 eur tam zgenerálkuješ komplet motor a aj podvozok by sa dal. Čo sa týka dielov, tak neviem odkial si. Pretože v okolí Nitry, smer Hlohovec (nechcem robiť reklamu, ak si z okolia určite poznáš ak nie pošlem ti cez súkromnú správu ich stránku) a oni majú absolútne všetko na pitbiky skladom a ak nie tak vedia objednať. Čo kúpiť po pitbiku je už na inú debatu. Volil by som ostrú krosku keď sa nebojíš... bude závisieť od získaných skúseností ale aj od rozpočtu ktorý bude k dispozícií.
Peti089
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27.03.2017 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peti089 »

No dobre. Ja som zase z okolia Poprad- Prešov, takže môžeš mi poslať tú stranku. Zíde sa
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní