Motor 1.4 TSI ma problem

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Motor 1.4 TSI ma problem

Príspevok od používateľa citronsk »

Kedysi kvalitni nemci to kaslu cim dalej tym viac.... http://www.auto.cz/problem-u-motoru-1-4 ... etez-65864
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je normalne v koncerne... pohoda. A to je este len spicka ladovca navyse po par kilometroch - keby tie motory mali odjazdene 400.000 tak ani neotvorim hubu.

Kupujte dalej :) preco som o ziadnom takomto cirkuse nepocul od japoncov alebo korejcov ??
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

ved to je ta sranda .. ze ani na korejcov co po nich kazdy vzdy nadaval nemaju co sa tyka motorov co vytiahnut

vw prestal robit spolahlive motory uz davno :4012:
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
hrascho
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 17.05.2005 08:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hrascho »

Presne moj pripad, Touran, r.v.2009 a pri 62xxx km rachot motora, rozsvietil sa check engine. Vymenili sa rozvody a v servise povedali, ze tam bola od vyroby nejaka vada, ale automobilka auta nestahovala, lebo by sa nedoplatili. Ale ani pocut, aby to vymenili na ich naklady,dali mi 30% zlavu.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

hroza .. niekedy normalne uvazujem ci radsej nevrazit par stovak do GO motora alebo co este treba na starom spolahlivom aute aby bolo jak sa hovori tip top a najazdit dalsich kopec km ako riesit taketo somariny
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

TSi nema chýbu ešte som nepočul jedneho jedineho človeka čo by s tým motorom bol spokojný . No sranda že píšu len o 1,2 TSi a 1,4 TSi . Čo 1,8 TSi , 2,0 TSi na ne trocha zabudli :-) neviem tak isto o tom že by tie motory boli nejaká výnimka v rodine katastrofálnych TSi ( TFSi ) .

mp3turbo u korejcov a japoncov to zaujímave nieje tam sa niet čomu čudovať to je jednoducho kvalita aj keď aj oni majú svoje výplody niekedy .

Ale čudnejšie je že priami konkurenti motorom TSi od Renaultu 1,2 TCE , 1,4 TCE ............ alebo od Fiatu 1,4 Tjet , 1,8 Tjet nemajú žiadne podobné problemi ako Audi-VW-SEATO.TSFi-tsifsififsisifisivraky

žial to sa neda povedať o motoroch od PSA/BMW :41c2: tam BMW a PSA asi niekde chybu spravilo minimálne zo začiatku produkcie neviem ako je to teraz .
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

Este ze aspon najvyssi sef koncernu si minuly rok zasluzil bonus 17,5 mil. EUR...

http://hnonline.sk/firmyafinancie/c1-55 ... -manazerov

:angry:

A k tym talianom a francuzom nie je co napisat...T-jet a Tce tu je roky a je pokoj...nechapem cvoka, co v sucasnosti siahne po akomkolvek koncernovom motore...pockat!...oni uz nahradili aj staru dobru 1,6 /aj v premiovej Audi A3/ ?!...ale tak nemec je nemec :4090:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pozdravujem vsetkych slovaciskov ktori sa mu na tych 17.5 miliona poskladali, nehovoriac o absolutne inych cislach ktore v pozadi nevidno.

Ako sa v clanku pise, OSMYM clenom nejakej "rady" vyplatili 80 milionov eur. Z vasich penazi. Ano, aj ine podniky si rozdeluju nejake premie, avsak nie som si isty ci prave v takejto vyske.


Len tak dalej, kupujte Folcgangen, nekvalitne motory 2.0tdi, vsetky fsi, tfsi, ani 2.5tdi nebola ziadna velka slava kvoli neznesitelnej udrzbe, 1.2htp tiez nema daleko od tragedie...

ludia co ste uz uplne osprosteli ? CO TA FIRMA SPRAVILA DOBRE ZA POSLEDNYCH 10 ROKOV OKREM MARKETINGU ??? Fabie ktorym sa bateria utrhne pri buracke skor ako stihnu vyletiet airbagy a tie svine zasrane OKAMZITE takuto vec oficialne nevyriesia a nezvolaju VSETKY auta ???? Poculi ste niekedy o tom ??

Dajte mi priklad jednej jedinej automobilky [!] ktora povyvadzala take technicke priesery.

V rozumnom svete uz VW mal davno skrachovat. Bez najmensej srandy.
oldoss
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.09.2008 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oldoss »

mp3turbo aspon vidis aka je sila marketingu a ako sa vsetci daju velmi lahko ovplyvnit co tam potom, ze som s tym furt v servise ale mam VW!!!!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to dobre ako to je.Komu nadelil boh peniaze,tomu aj rozum. Po hovorievala moja babka.Vela sa zmenilo.
Tlak na vývoj noviniek,nových modelov ktoré proste niečo nové a prevratné musia obsahovať je enormný. Ale nevyním výrobcu.Viním zákazníka.
Chvílu som vlastnil long od bovorákov. Sedadlo ktoré malo 17 motor a kompresor som si nastavil jeden krát počas vlastníctva.Okno som tuším nikdy ani nestiahol.Zrkadlo sa zatmilo,ale nemuselo.Elektrickej záclonky som sa tuším ani nedotkol nikdy,televízor nikdy nepozeral.Cúvať viem aj z 24 m kamionom,takže mi to bolo na prd. Radiť viem aj bez spojky,tak som trpel s tým automatom ako kôň.Už ma ani nenapadne čo za blbostí v tom bol,mňe ale tak na dve veci.Zaplať pánboh tú krásu a radosť som dokázal speňažiť z dobrým pocitom,nech sa teší aj iný.
Tým som iba chcel povedať že ak by ľudia hádzali bobka na tie ich výmysli,asi by sa výrobcovia takto nesprávali.Každý chmulo chce dnes v prvom rade niečo svojmu okoliu dokazovať,neviem síce čo,lebo chmula sa dá poznať už na dialku,dokonca aj keď idete za jeho vozidlom.Ale zrejme má pocit že má v zadku dve dierky.
Ale aby som neostal iba v negatívnych vodách,pravdou je,že viac než kedysi chodí ľudí na radu čo kúpiť,a často som velmi príjemne prekvapený,ako dobre majú zmapovanú svoju potrebu a požiadavku na budúce auto.Dokonca si vybavujú budúci servis.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

som zvedavy ako tieto motory budu vyzerat po 10-15 rokoch a x - tisicoch kilometrov ked uz teraz maju problemy

PS. najlepsie si nehat alebo kupit nejake spolahlive auto z 90-tych rokov, kompletne zrenovovat (nech vyzera a funguje ako nove) a mat svaty pokoj :4012:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Je to technicky ten istý motor?

Motor roka 2009 a 2010... 1.4 Tsi s dvojitým prepĺňaním:
http://zavolantom.autozor.sk/2010/06/23 ... roka-2010/
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

jeden môj znými si kúpíl Tikugvana 1,4TSi. Má ho tri roky slabých 100tisíc a autko je už mesiac v servise pre dodrbaný motor. Dal to opraviť, ALE, garanciu mu chcú uznať na 50% a to servis na neho skúšal také "finty", že to sa stáva pri rozťahovaní. Majiteľ sa našťastienedal zaskočiť a opakuje dookola - na uate som prišiel vypol kľúčik a auto som tu k vám doviezol na odťahovke. Už som mu poslal link na ten autobild a nech žiada 100% kulantku.
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

už som niekde na forum písal...bol som v dielni na bežnú kontrolu-údržbu služobnej KIA CEED 1,6 ,85kW dizel, s nejakým hodne nad 250000km...nakladali Golfa V. na odťahovku (že spolahlivé nemecké ľudové vozidlo) :40bd: ...som bol zvedavý čo sním...že to má už vyše 90000 km !!! odišlo turbo ...na kii okrem stabilizačných tyčiek a pravidelnej výmeny oleja,rozvodov a plánovanej údržby sa nič nerobilo a jazdi sa na nej všelijak,ale žeby šetrne to sa nedá povedať...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

motoristicki zurnalisti a ich hodnotenia "motorov roku, desatocia a milenia" nemaju najmensi suvis s realitou, spolahlivostou, prevadzkovymi a servisnymi nakladmi.

Frikulinovia sadnu do NOVUCICKEHO auta, ak vobec, prijebu tomu podlahu a skonstatuju taha super od volnobeznych otacok az do maxima. To je cele. Tych sto kilometrov co s tym motorom najazdia o nicom nehovori.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], oco13 a 28 neregistrovaných