Motoalarm

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Motoalarm

Príspevok od používateľa volkl »

Ahojte forumaci, kupil som si moto respektive 400 ccm skuter a rozhodol som sa ho zabezpecit nejakym alarmom. Myslim elektronicky alarm, retaz ci zamok na kotuc mam, nie vsak vzdy ma clovek cas, chut a aj moznost ho niekde priviazat.
Viete mi prosim poradit nejaky konkretny typ motoalarmu, ktory mate overeny ze funguje aj dlhodobo, pripadne aj zdroj odkial ste ho kupovali? Idealne ak by sme sa cenou zmestili niekde do 100-150 EUR, kedze montaz bude este asi dalsich 100 EUR.
Dakujem za kazdu dobru radu k veci.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

1. Alarmom nikdy nezabezpecis to, že ho jednpduvho hodia na korbu a zoberú celý. Preto je vhodné aj zamykat k nejakému stacionarnemu objektu.
2. Kamoši si pochvaľujú alarm od Keetecu, nebiem čo stojí, neviem co všetko dokáže. Ale keď prídem na návštevu, vždy si,, zabrdnem do motorky" a tá neskjtocne píští, že ak si nablízku prípadne ľudia nebudú ignoranti. Tak si to určite všimnú. ;)
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Cauko, dikes za odpoved.
Je mi jasne, ze idealna kombinacia je retaz a alarm. Retaz uz mam kupenu. Len ako som pisal, nie vsade mas moznost to priviazat k niecomu retazou, preto lepsie mat aspon hukajuci alarm ako nic.
Ten Keetec som videl, dokonca aj cena je dobra.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

V takejto cenovej relacii uz ti vyjde aj dvojcestny alarm. Zalezi ze co ocakavas a co chces. Mal som zakaznika ktoremu som montoval magicar dvojcestny alarm na skutra yamaha 50 a jedine co tak ze na ovladacke ma nakreslene auto a nie motorku.Tam bola vtej dobe cena okolo150eur aj s montazou.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Ocakavm hlavne dlhodobu spolahlivost a funkcnost.
Cize aby sa mi za pol roka ci rok nepokazil, aby nehukal vtedy ked nema a hukal hlavne vtedy ked ma.
Keby mal aj mikrovlnny senzor, bolo by to urcite plus.
Inak ty montujes alarmy?
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Podla mojich skusenosti je alerm k nicomu a to uz sa mne potvrdilo viackrat. 99% kradezi musis byt na mieste do cca 2 minut.Pager ti zahlasi tak do 200 m ze sa nieco deje ak nie si blysie tak ti je vsetko zabaspecenie povetsine knicomu.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak alarm tak dvojcestny, aby si mal prehľad čo sa deje ak si nie celkom na dohľad, ale dosah nebýva moc dlhý, môžeš ozaj rátať max pár 100m v otvorenom priestore a ak vlezieš do nákupného centra tak si skončil možno po 50tich. Ale pozor malú scootrovu baterku vymláti aj po 2 týždnoch nejazdenia. Lebo skrátka je robený do auta na velku baterku . Kľudový odber mavaju menší alarmy špeciálne určené na moto. Ale tiež to vidím skorej ako útechu psychiky a nie reálne ochranu pred ukradnutím. Mikrovlnný senzor je zas odber navyše takže zapínať ozaj len ak treba nie že parkujem dakde a zapnem na 3-4 dni.
Ja mám alarm SPY3000. namontovať si ho dokážeš aj sám stačí pluska minuska od baterky a pluska od spinačky a vystup na parkovačky pretože smerovky sú záťaž 4x21w a to sa mi zdá zbytočne silná záťaž na to minirelátko čo tamvnútri spína.
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných