Moto do 35kw - nesprávny zápis

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robtomcik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.12.2011 01:07
Zdieľať na Facebook

Moto do 35kw - nesprávny zápis

Príspevok od používateľa robtomcik »

Dobrý deň,

mam problém a bohužial nemôžem nájsť na internete žiadnu tému s touto problematikou.
Vlastním motocykel o objeme 500ccm, ktorý bol dovezený z USA. Som vlastníkom vodičského oprávnenia do 35kw.
Potiaľ je to všetko v poriadku, problém je, že pri zápise motocykla na slovenské špz zapísali 36,5kw, namiesto 34kw, ktoré sú originálne. Každopádne túto chybu som si všimol aj páru dni po tom, čo som motocykel využíval. Ja som ho totižto neprihlasoval.
Problém je ten, že momentálne tento motocykel nemôžem využívať, keďže nemám na to vodičské oprávnenie.

Zaujímalo by ma, ako by ste daný problém riešili a či je možné, poprípade by to bolo tzv. CEZ, ak by som naďalej na motocykli jazdil a v prípade potreby by som to pánom policajtom vysvetlil rozumnou cestou, aj keď je to zrejme blbosť. Kvôli 1,5kw mám teraz tak povediac "koniec sezóny".

Za rady a tipy vopred ďakujem.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Aky koniec sezony? Chod na dopravny inspektorat, ukaz im original papiere ked sa to prihlasovalo a ze mas chybu v technicaku. Na pockanie by to mali opravit.
Tatko mal preklep vo VIN a vsimol si to az borec po 4 rokoch na STK. Policajti opravili a hotovo.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Občan je povinný skontrolovať správnosť údajov už pri preberaní TP. Smolka lebo skrátka sa to nikomu nechce pri okienku čítať .Treba isť na DI oni to opravia....pozor zas aby neskomolili meno alebo nejaký iný údaj.... Normálne by som jazdil s tým že mám u seba origo papiere kde je správny údaj a tým by som sa prípadne preukázal keby robili dakledy problém. reálne ak neblbneš tak Ťa nezastavia jak je rok dlhý. Inak mna zastavili za 13 rokov len asi 4x , 2x ma namerali , a 2x fúkačka lebo som išiel okolo PK kde bolo vtedy vinobranie.
Volakedy koloval vtip že prečo chodia policajti po dvoch , že jeden vie písať a druhý čítať. Asi na tom bolo dačo pravdy. :40bd: :-\
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných