Moped - slabý tlak vo valci

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ptr3
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 01.04.2008 19:48
Zdieľať na Facebook

Moped - slabý tlak vo valci

Príspevok od používateľa ptr3 »

Zdravim,potreboval by som poradit ci moze byt pricinou ,ze mi nestartuje moped nizky tlak vo valci(3 atm).Moped (50ccm)je po vybruse,iskru a benzin dava.Je tam aj vacsia vola v zamku piestnych kruzkov.Moped od vybrusu nebehal.Dakujem za kazdu radu.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Neviem,ze di je to dvojtakt alebo stvortakt,ale je to asi nie je podstatne,podstatne je to ze ako moze byt vatsia medzera/zamok/ v piestnych kruzkach,ked je po vybruse???
ptr3
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 01.04.2008 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ptr3 »

Je to dvojtakt,a ta medzera je asi vysledok zleho vybrusu.
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Je to Babetta?
Vybrus moze byt OK, ale k nemu potrbujes patricny piest, kruzky a vzdy sa meni piestny cap s istiacimi segerkami.
Nikdy nedavaj povodne kruzky s povodnym piestom do valca po vybruse. :::
ptr3
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 01.04.2008 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ptr3 »

Je to moped Ktm,na vybrus som poslal len valec a povodny piest ako vzor.Naspat prisiel "valec po vybruse",novy piest,kruzky cap,segerky+povodny piest.Uz ako to prislo sa mi zdalo ze vela neubral pri vybruse,lebo tam ostali stopy -ryhy po povodnom opotrebeni a nebolo na stenach typicke srafovanie po obrabani.Robil to motoservis Lovcica-Trubin.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Zodraty valec po opotrebeni je ovalny preto ze ojnica ho tlaci zo strany na stranu.Ak sa daju do takeho fungl nove kruzky ,je to horsie ako ked v nom ostanu v tej istej starej polohe stare kruzky ktore su prisposobene ovalnemu valcu.
A presne ako hovoris,musi byt viditelne srafovanie po honovani masinou po celom obvode vlozky.
Ak das kruzok do vlozky musi byt v zamku fuga na picny zastruhany chlp.
ptr3
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 01.04.2008 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ptr3 »

Tak ta fuga tam bola cca 2mm!a nie zastruhany chlp takze vybrus bol odflaknuty..
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

1 mm je moc a nie 2 mm.To ti nepojde.Vyber kruzok a vloz do vlozky.Potom im to ukaz.Nedali ti omylom ine kruzky?
ptr3
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 01.04.2008 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ptr3 »

Na reklamaciu uz je neskoro a riesil som to postou nie osobne.Dam spravit novy vybrus ale inam,snad to pomoze.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Zober valec,behni do obchodu a ktore kruzky tam pasnu aj do piesta,tie tam daj.Mozno budu na dalsi vybrus.Kedysi sa robili 3 vybrusy.Ale ako je to teraz ci sa daju na to kruzky zohnat,netusim.
ptr3
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 01.04.2008 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ptr3 »

Dam spravit vybrus,nemam cas zhanat kruzky atd.Na internete som nasiel kontakt na Lievaja,tak snad to bude kvalitne spravene.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Myslis ze kupit kruzky v obchode ti zabere viac casu ako zaniest niekde valec na vybrus?Ved ta Babeta nema ani taku hodnotu v cene vybrusu.Napriklad v Povazskej Bystrici je dobry obchod v ktorom kupis vsetko.
ptr3
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 01.04.2008 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ptr3 »

Asi som nepisal ze som z Ba...
ptr3
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 01.04.2008 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ptr3 »

..a o peniaze uz nejde,kedze som tam pomenil co sa dalo tak jeden vybrus hore dole :)
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Aby si nedopadol ako ja.Ja som Babetu tak prerobil ze je na nepoznanie od Babety.Par veci ma povodnych,ostatne bud vyrobene alebo prerobene vratane bocneho stojana.Casom pribudli roky a odvtedy stoji.Neviem co s tym a do srotu ju dat nechcem.
Ale tiez ma to s nou kedysi bavilo.
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných